AMD R9 300 series

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by KingT, Sep 12, 2014.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sudeci prema leaked slici nova AMD Radeon R9 390X (ili kako se god bude zvala) imace hibridno hladjenje, sa AIO Water coolerom kao na flagship Dual GPU modelu R9 295 X2.

    Specifikacije dolazeceg najjaceg single GPU modela od AMD-a jos nisu poznate.

    [​IMG]

    SOURCE
     
  2. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    20nm proces u kombinaciji sa hibridnim hlađenjem? Meni to izgleda kao baš NEoptimizovana arhitektura.
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Strasna memorijska propusnost.

    Trenutne GPU su strasne i izlaze jos strasnije, pa npr moja 270X na "malom" monitoru BF3 MP kuca na 60 fps, a sve ovo mi djeluje kao utrka za nesto tipa 50+ inca u U-HD 4K :? ...

    Cijene grafike padnu do cca 400+KM i nema vise kupiti, pa gdje je ekonomicnost, pitam se sta je sada normalno.
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cudoviste. :)
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako se ispostavi tačnim da će imati vodeno hlađenje, TDP od preko 300W i cijenu od $700 onda neka hvala. :)
     
  8. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Bus data 4096 bita (128bit x 32kanala) vs 512 bita (32 bit x 16kanala)
     
  9. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Takvi ni ne uzimaju ove grafičke :D Da troši 1KW a da je nekih 50% bolja od najbolje nvidie kartice, opet bi našla mušterije.
    Izgleda da 1080p postaje donji limit u ovoj godini.
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Djaba im kad igre nisu optimizovane hahha :)
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bolje reci amd driveri nisu optimizovani, ili svaka nova igra radi bolje na nvidiji :)
     
  12. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Ne nego igre nisu optimizovane za AMD ATI neke, ja sa driverom nemam nikakvih problema nije se ni jednom srušio, klokam grafu do maximuma 37% sa 947 na 1300mhz, kad uključim powersaver normalno se vrati iz sleepa, nemožeš za svaku igru izbacivati novi driver, npr Dying Light kako koji noviji pach izlazi tako i igrica bolje radi , tako da je sve do developera igara kako će igra da funkcioniše na odredjenom hardware-u.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ima i tog a ima i do drivera, recimo AC Unity nakon update-a drivera 100% porasle performanse :D. Uglavnom trenutna situacija je losa po pitanju amd kartica.

    EDIT: Da ne pricamo o Crossfire podrsci za nove igre, mogli su makar te profile izbaciti do sad.
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Za ovu GPU ce biti upitno koliko ce ona koristiti svoje resurse, odnosno ima da "melje" 1080p :) i nece trositi toliko :D

    Imam osjecaj da su oni (AMD) ciljali na AMD Compute Cores
    http://www.amd.com/en-us/innovations/so ... pute-cores

    Rusi se BF4, posaljem izvjetaj u MS, nakon par dana 130 MB i 31 update ... zato vjerujem da AMD "ubacuje" zakrpe kroz Microsoft Windows i mislim da ce sa novim OS-om i DX12 imati jos vise informacija o nedostacima, pa tada ocekujem da drajveri rade puno bolje. Nekad nesto mora doci iz AMD tabora i tako dobijemo novi drajver.

    Drugo, AMD ima Mantle, dok je Nvidia sa GTX-700 serijom ciljala na power/performance manje na podrsku, pa sada nema DX12 za tu seriju ukljucujuci GTX 780 :wink: ... ili ce to popraviti novim drajverima :D

    [​IMG]

    http://www.geforce.com/hardware/desktop ... ifications
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mantle zaboravi, vec je ugasen.

    To stoji za FullHD, ova kartica ni u najzahtjevnijim igrama nece prelazit 50% u toj rezoluciji, u praksi ce biti cca 30-40%, a tada niti ce se grijati niti trositi. Jos kad se limitira framerate, taman.
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    I kakve veze to ima sa ovom temom i karticama koje jos nisu bi izasle?

    Drzi se teme :)
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pionir po obicaju udara ko grom iz vedra neba sa postovima koji nemaju veze sa temom.
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    Priznajem da sam komplikovan :) , nekad je tesko razumjeti sto zelim reci, neko bi to rekao puno jednostavnije.
     
  19. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Ja te razumijem pionir, ja kad krenem nesto objasnjavati na kraju ni sam ne znam sta sam htio reci :)
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sa Computexa: R9 390 i 390X su rebrandi 290 i 290X sa duplo više VRAM-a ($420 i $500 lol), Fury X je sa trenutnim zatvorenim beta driverima u igrama sporiji od 980Ti, a Broadwell-K ima (konačno) bolji GPU od AMD APU-a. Divna vremena za AMD. :lol: