AMD Radeon HD 6000 - oficijelni thread

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Bio_Sam_Zmijanac, Sep 1, 2010.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Teske rijeci. :mrgreen:
     
  2. Majesco

    Majesco Aktivista

    Gdje ti se tacno nalazi opcija Enable DVI scaling?
    Prerovio sam CCC i ja je nemam, a imam isti problem kao kod tebe, samo je kod mene 5670 grafa i umjesto 157/300 u 2D, radi 400/1000.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A da ti slucajno nisu spojena dva monitora ili monitor i TV na grafu?
     
  4. Majesco

    Majesco Aktivista

    Nisu, samo jedan monitor DVI-em.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Driver su amd_catalyst_11.10_preview3_win7_vista. My digital flat panels otvoriš iz CCC tj. AMD Vision ECC, tu imaš properties gdje se nalazi ta opcija.

    [​IMG]
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa to je po defaultu iskljuceno.
     
  7. Majesco

    Majesco Aktivista

    Tu opciju imam i ugasena je, malo sise ti zbunio, gore si napisao DVI umjesto GPU, zato meni nije bilo jasno gdje nade tu opciju. :smt003
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Je do mene je sry.
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    http://www.hardwarebase.net/vijesti/626 ... on-hd-6930
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Naravno falice tu i koji shader a opet moci ce se klokati i preko taktova 6950,mozda cak i do 6970.Bit ce to dobra grafa definitivno.
    Da li ce bas moci ici u CF sa 6950?
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa ako bude 'krnja' verzija 6950 sa manje shadera onda to nije ista kartica i ne bi trebalo moći u cf zar ne? Isto je i sa mojom 6850 i 6870, mislim da ne bi radilo.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Cini mi se da sam bas citao negdje da 6850 i 6870 mogu u CF,otuda i jest sumnja.
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sto ne bi moglo? Odavno mogu razlicite kartice u CF. Samo moraju biti dio iste serije.

    Evo tabela:

    [​IMG]
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    HD 6850 i HD 6870 mogu u CFX, samo kod Nvidie moraju biti identicni cipovi. Kod AMD je dovoljno da je ista serija.
    Cak i HD 6950 moze u CFX sa HD 6990, iako nije naznaceno na ovoj tabeli.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Naznaceno je (zuta boja), ali nije "recommended configuration".
     
  16. Amal

    Amal Novi član

    Oj zivote, pravo ste me nalozili, nisam znao da moze 6850 u paru s 6870.. Nasta ce ova tehnologija izac.. Kud uze i5 i gigabyte sa cf, nevalja ovo nikako jos gledam u links-u akcija xfx 6850 - 1020kn i pdv na to koja drama..

    Nista cekam jos snizenja dok izadu nove pa da lagano ubacim jednu 6850..
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    U slucaju uparivanja onda bi to bilo kao da imas 2x6850. Znaci ova jaca pada na performanse slabije, koliko se sjecam!?
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To si ti pomjesao sa ramom :D
     
  19. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Mislim da je dmr u pravu, bilo bi kao 2x6850, mozda 1-2% brze, probavao sam ja par takvih razlicitih kombinacija u crossfire. Najbolje se drzati identicnih kartica ;)
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Fakat nisam znao da mogu i različite karte u sli i cf. Koliko se dobiva u performansama i koliko je dosad to bilo isplativo, npr. možda za manje para se može uzeti ajmo reći dogodine 7870 a bolje performanse ili?