Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. monK

    monK Komšija

  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Re: Apple iPhone

    Eh interesuju me ti tvoji utisci...na youtube sam gledao par nestrucnih review-a u bezi N95-ice, a cijeli review neki englez cita tekst u pozadini i orkece mobitel...dole u komentarima sam citao da mu je jedino baterija kratko traje, no to je i za ocekivati od mobitela koji ima sve moguce stvari na sebi...N95 mi se svidja, cak je kontam nekako sebi preko telecoma uzeti, pa bih volio cuti tvoje utiske :)
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    baterija za ikakvo ozbiljnije korištenje traje ispod jednog dana... imho prava kupovina za ~800€ :)

    ako hoćeš pravu kupovinu zamijeni tt kućište :D :D

    mislim mobitel je pr0, ali brate onaj hp ipaq košta 3 puta manje, a iskreno meni je poželjniji.
     
  4. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Re: Apple iPhone

    Ma i ovaj sam PC naslijedio od brata, tako da sada imam kantu naspram njegovog...vidis...dao si mi dobru ideju...mogao bih preci na ipaq, pocket PC i mobitel u jednom :) ...ne bih ga koristio nesto ozbiljno, ipak nisam neki poslovni covjek, taman da se rijesim i N6630, dosadilo mi je gledati vise...elem imas li ti iskustva sa tim hp-ovim, kvare li se i tako to ?

    edit: kada skontam ponovo, dobro bi mi dosao Pocket PC, na godinu namjeravam upisati americki koledz.... :)
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    pa koliko sam čitao naokolo i čuo zadovoljne vlasnike, nitko nikakve zamjerke nema... jedino se svi slažu da je ko tenk složen. kažem prenosim tuđa iskustva, nisam ga osobno imao u rukama.
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Re: Apple iPhone

    Ma HP je to...ne bi trebalo biti problema...samo da se nadje para :)
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    bacam phoenix down na temu. ehem interesuje me za koliko se najmanje love ova djidja moze uzeti u nasoj mahali, sa garancijom jel'te ako ima te opcije?
    enis me navuk'o pa da si pribavim jedan... :mrgreen:
    ako neko zna za bolju alternativu nek' se izjasni. bitan faktor je da telefon nema pokretnih dijelova, od toga sam se davno ogradio...
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    Jaran bi trebao ovo koji dan dobiti 6 komada iz USA, cijena ce biti oko 8 joja (cini mi se da tako rece). Vec par od tih 6 komada je rezervisano, pa ko prvi curi - njegova je :) Javi se na PM ako ti zanima
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    ako do sutra navece ne skontam neku drugu varijantu javljam se. cijena je super inace.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    Ako ti bude trebalo otkljucavanje - samo se javi ;)
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    hehe thanks, ali mogu sam za 10 min to srediti. :wink:
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    Ok :)
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    update: rekose mi sinoc u maclineu da im dolazi iphone za 10-tak dana i da ce kostati 1000 markica, sto mi vise odgovara zbog garancije/servisa.
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Pa neces bas imati garanciju na moddani iPon.
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Danas sam malo cackao iPhone i mogu samo reci da je dosta napredna stvarka....ali ipak poskupa...
    Nebih si mogao to priuštiti.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    ako ga budu prodavali otkljucanog (sto smiju) onda ce biti barem godina dana garancije, posto cisto sumnjam da ce ga zakljucanog prodavati obicnim kupcima. u eu operateri regularno prodaju sim free telefone, samo to i naplate.
     
  17. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: Apple iPhone

    Evo jučer legao osobni primjerak, original AT&T, otključan :)

    Nisam ga imao priliku puno testirati, ali većina ovog topica ne odgovara stvarnom stanju i onome što ova phone nudi. Nakačiš se na wireless i šibaj do zore, software-a i multimedije mnogo. Već sam ga natovario gigu.

    Ono što ovaj uređaj nema, pošto je to glavna tema izgleda, jeste hardware-ski reset button koji mu i ne treba što najbolje govori o MacOS-u. Iskustva oko uređaja mi je prenio jaran koji ga koristi već 3 mjeseca i u startu nisam ni pomišljao uzeti ga (prvenstveno naravno zbog cijene) natovaren je maksimalno, non stop nabacuje nove programe i skida stare, tri puta mijenjao na noviji firmware. Nikada nije "zakucao".
     
  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Nekako kada vidiš onaj veliki multi touch screen više ti se ni jedan mobitel ne sviđa...samo iphone. :smt003
    I ja sam govorio da ne valja...ali kada ga malo koristiš skontaš da je to vrlo dobra stvarka.
    Najprije zbog laganog upravljanjem pomocu touch screena i radi WI-Fi-a i dobrog pretraživača.
    Nakacis se nekom i skidaš do zore :D
     
  19. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: Apple iPhone

    Ma u pravilu su to sve zaključane konekcije, a i Telecom-ovi Hot Spot-ovi su slabi, odnosno moraš baš ubosti lokaciju u metar da ti ne puca veza. Ja danas u auto i šveraj po onom parkingu iza Unitic-a, raja mi se smije.

    Najlakše je nabaviti vlastiti wireless router za 50 kmica, setuješ ga i šibaj.

    Ja obično odem kod ovog havera koji to ima već podešeno i za sat skinem i instaliram bruku stvari.

    Posebno je bitno što je na sceni sad SDK, odnosno što su najavili firmware 2.0 koji će biti revolucija za ove dosdašnje firmware od 1.1.1 do 1.1.3. Popraviće mnoštvo stvari koje su se pokazale nepraktničnim, a dosta njih je već do sada rješeno fix-ovima ili dodatnim aplikacijama. Sve u svemu meni je leg'o pravo, odnosno premunta me jaran da ga iskeširam odmah naredni dan, mada obično malo duže razmišljam prije nego dam više od 600 - 700KM za bilo kakvav mob ili sličan uređaj.

    Evo vidim u Banjoj Luci već tuše 16GB verzije, koje nisu ni puno skuplje od ovih 8GB s obzirom na dupli kapacitet, nekih 150 KM više.
     
  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Ja sam uzeo obicnu wifi karticu i podesio ad hoc konekciju i šibaj sa 4Mbps (mada nije 4Mbps, to svi znamo)
    Ali mislim...ima dosta raje koja ne stavi nikakvu zaštitu na routere pa se samo konektuješ i skidaš šta hoces...
    Jedina mana iPhona je kratak vijek baterije kada se koristi Wi-Fi....a i previše se zagrijava... po zimi ga možeš koristiti kao grijač za ruke :D

    btw... na kojem ti je firmware-u trenutno ?
    Kod mene je na 1.1.3 ... kontam preci na 1.1.4 pa reko da ne bude problema sa otključavanjem.