Aspire One sa 10-inčnim ekranom

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Jan 26, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    Link: http://www.hardwarebase.net/novosti.php ... st_id=1124
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Vidi dali im 2 GB RAM.
    go acer go
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ceka se ko ozeblo sunce, samo da bude intelov wifi chip bilo bi extra
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jel' stiglo ovo kod nas? Lik mi u Tehnopromu rece jucer da jeste (stiglo u skladiste), ali ga ocekuju tek za mjesec dana da se pojavi u prodaji. Kakva je situacija sa drugim firmama?
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

  6. Esh

    Esh HWB

    Kakva je to prica "stiglo u skladiste"? Da nece vrsiti kakvu lokalizaciju i pripremiti hotline podrsku na celu sa Sanelom.
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    Eh da jedan apdejt koji sam na brzinu primjetio kod ovog Acera 10". Znaci uz ovaj novi model od 10" ne dolazi ona kozna torbica kao sto je to bio slucaj sa manjim modelom Acera One
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Ista se moze naruciti za 2 dolara sa ebaya, tako da ne vidim problem :) Usput, novi model bi trebao imati ekran 10.1" :)
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    Da u pravu si 10,1" je diagonala ekrana, a meni je bas ona torbica kod starijeg modela upadala u oci jer svaki put kada otvorim kutiju ona torbica sto je pricvrsvcena na poklopac isklizne. I dodje novi model ja hajd reko polako da mi ne isadne torbica, kad nigdje torbice, gore-dole-ljevo-desno torbice nema :D nisam ovo naveo kao "-" vec jednostavno nesto sto sam na brzinu primjetio, jer mi je bas upalo u oci :D , a sto se tice nekih ostalih novina barem sto se tice samog izgleda one su minimalne, jedino sto ova 6cel.bat. je malo veca od vanjskih ivica netbooka pa strsi napolje i nije oku najugodnije ali kao sto rekoh kazu da izvuce 7 sati, ali postat cu vam slike pa da sami vidite. U svakom slucaju ko je zagrijan za netbook jedan od best buy po meni je upravo ovaj Acer.
    Fakat ne kontam kakva je to logika poslovanja za mjesec dana tom uredjaju moze samo opasti cijena i sta su postigli sa time.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Eh da, mozes li pogledati koje snage je ta 6-cell baterija jer navodno postoje 4400mAh i 5800mAh baterije za novi Aspire One. S tim da se ove druge isporucuju sada, na pocetku prodaje, a kasnije ce se proizvodnja prebaciti na ovu slabiju. Ova jaca bi trebala da radi nekih 7.5 sati.
    I kakva je situacija sa izborom boja "u vas". :eek:
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    @ Neo Bahamut Zero,
    baterija 11,1V; 5200mAh / 54Wh,
    sto se tice boja trenutno ima crveni koji mi se iskreno ne svidja, ali 99% mislim da su sve boje dobavljive

    slicice

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    sva sreća što sam ja morao stiskat entere između linkova :roll:
     
  13. apdejt

    apdejt Overclocker

    sorry syss znat cu za ubuduce :|
    EDIT: na ovom modelu tastatura je malo prihvatljivija za moje debele prstice nego sto je to bi sucaj sa predhodnim modelom cini mi se da je nijansu veca.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jos da mi Eurosplet potvrdi snagu baterije, i da se odlucim izmedju crne i bijele boje. A vidim i Win7 ide odlicno na ovom netbook-u. :)
    EDIT: Malo informacija o sitnom redizajnu AA1: http://macles.blogspot.com/2009/03/yet- ... e-one.html
    EDIT2: Momak iz Eurospleta mi je potvrdio da se kod njih prodaju modeli za 5800mAh baterijom. Cijena je 900KM sa PDV-om.
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja cekam da dodje kod nas, vec sam rezervisao jedan
     
  16. Esh

    Esh HWB

    I kod tebe opcija mjesec dana skladistenja? Ovo k'o pecenica postalo...
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Baterija? Cijena?
    @Enis - Aspire One je ko grah - sto duze stoji bolji je. :lol:
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    Koliko sam ja do sada uspio vidjeti kod nas su dobavljive dvije baterije obicna 4000 i nesto mAh i ova 5200 sto sam ti vec poslao, za sada druge nisam vidjeo da se mogu nabaviti ali jos pogledam pa ti javim.
     
  19. Stryker

    Stryker Komšija

    Koliko će koštati kod nas?
     
  20. apdejt

    apdejt Overclocker

    Taj laptop je u prodaji realna cijena oko 800KM