Asrock 4coredual sata2 i e2180 isplati li se???

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by dino73n, Feb 12, 2008.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    Ati AGP i sadomazo novi AGP/PCI kombo.

    Samo da dodam par smajlija.

    :lol: :lol: :lol: :lol:


    I pozdravi te likove sto su te nalozili na plocu.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa cuj, probaj jos iskljuciti AGP fast write u biosu. Ne vidim po netu da se ljudi zale na kombinaciju ove ploce i ATI1650pro. De vidi u cpu-z da li memorija radi 1:1 sinhrono sa fsb-om!? Naime ploca je muhanata kada memorija ne radi sinhrono. Koju verziju biosa imas?
    EDIT: Evo gledam support list grafickih i vidim da su testirali 1650pro na 7.9 catalitima pa probaj njih staviti. http://www.asrock.com/mb/vga.asp?Model=4CoreDual-SATA2
    EDIT2:Ako ti ne radi kartica sa novijim catalistom od 7.7 onda probaj sa omega driverima koji su bazirani na 7.9 ili 7.10 http://www.svethardware.cz/forum/downlo ... ile&id=163
    http://www.9down.com/Radeon-Omega-Drive ... -9--18969/
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    memorija je sinhrono 1:1 na 3 3 3 9 Comand rate 2T. a bios mi je P1.7 a to sa asrockove stranice support list je za PCIX kartice.
    EDIT:Evo skidam omege a u jutro montaza,probacu sve fino ocistiti pa,na frisko instalirati. Jeli moguce da drajveri Chipseta zezaju??Imaju li neki modani i za to?
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma znam ali probaj staviti ove omega bazirane na 7.9 ili vise.
     
  5. Pasha

    Pasha Komšija

    @dino73n Koji ti updati-sa microsofta trebaju?Kako mislis zakuca?Kako se ponasa,BSOD?
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Provjerio sam u add or remove i stigli su ti kriticni updatei ali problem i dalje ostaje,zakuca se tako sto jednostavno se zaustavi slika "freez" a onda mi se ugasi ekran"crni ekran" i ako sa ctrl alt del uspijem doc do windowsa primjetim da je situacija kao na pocetku instalacije OS kad jos nisu instalirani drajveri od grafe.I onda uradim restart i sve proradi ok do slijedeceg pokusaja 3D aplikacije.A 9550 radi ko nikad u zivotu,svidja joj se 2 gige rama i dvojezgreni proc :wink:


    EDIT:Ni omege ne pomazu,to par trenutaka dok radi primjetim poboljsanje performansi spram atijevh drajvera al opet se zakucava,sve nesto kontam da je to sa chipsetom povezano ili evenualno sa napojnom jer 9550 ne trazi dodatno napananje!?
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako ti je graficka 100% ispravna onda fino reklamiraj plocu. Duzni su da ti daju drugu na kojoj ce raditi i 3d. Odnesi cijeli komp neka probaju neku 3d aplikaciju neka se uvjere. Ne vjerujem da je to problem sa svim 4coredual sata2 plocama jer bi bilo na netu bar nesto o tom problemu.
    EDIT: Probaj jos jedno. Stavi agp na 4x, ionako nema nikakvih razlika izmedju 4x i 8x a znam da je nekima na drugim plocama to pomagalo.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I grafa i ploca su pod garancijom i obje su kupljene na istom mjestu tako da nema brige.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa eto onda ne bi trebalo biti problema. Jesi li probao sa agp 4X?
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo probao sam sve ove cake o kojima se diskutuje i svaka dadne pomak od par sekundi ali nista ne opstaje.Sutra cu dobiti od jarana 6600gt da probam,al jos danas cu da isprobavam sto sto se mogne.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam imao 6600gt na agpu i radila je savrseno stabilno.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo sad sam ubacio 6600gt 128mb i sve radi ko podmazano,ne znam koliko struje trosi 6600 a koliko x1650pro jer pomalo sam poceo da sumnjam i u napajanje jer kad ujutro upalim racunar dok je jos sve hladno izdrzi u igri i do dvije minute i onda dok se sve zagrije sve manje i manje.Dirao sam grafu rukom i bude toliko vrela da skoro da se oprzim,a provjerio sam i temperaturu ove 6600 i definitivno je hladnija.Da li je bas dovoljno 350w od chiefteca za ovu konfu sa x1650pro
     
  13. GW

    GW Moderator

    Ako se x1650 kartica zagrije da je ne možeš dodirnuti, onda je problem do nje a ne do napojne. Davno sam ti rekao da uradiš stability testing, ali ti me nisi poslušao. Enivej, sada je očito da se kartica pregrijava pa ti zato zaledi u igrama. Kako ćeš riješiti taj problem, tvoja je stvar. Moja preporuka je da nađeš nekoga da to riješi za tebe, pošto ti baš i ne možeš to sam uraditi. Pozdrav.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Dogovorio sam sa jednim drugom da instaliramo 3d mark pa da vidimo sta se dogadja al to tek sutra a i ja tanko s vremenom stojim a i dao sam 1650 drugom jaranu da je proba u svom kompu da nije crkla u medjuvremenu.I da napomenem grafa ne bude prevruca u predjelu GPUa nego pored gdje nema hladnjaka i zaledi u igri bez obzira dali igram ili je stisnuta pauza.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jaran javio da je X1650pro crkla,i u njegovom kompu isti problem kao i kod mene,kod njega athlon 64 2800+ na nekoj asusovoj ploci iz tog vremena.Sreca je da je grafa pod garancijom i da je nemaju na stanju sto znaci da cu je zamjeniti za neku drugu i to pcix definitivno.HD2600pro 512mb je ista cijena mozda bi nju uzeo a ima i pasivni hladnjak i to mi se svidja jer manje buke proizvodi.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    He he, hajd dobro je da imas plocu koja prima i agp i pcie grafe pa sad mozes birati :mrgreen:
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Eto bio sam na servisu u genelecu i ustanovljeno je da agp x1650pro ne da nije ispravna nego jednostavno nije kompatibilna sa ovom plocom i ubacili su mi HD2600pro na PCIE i sad sve radi ko podmazano.Nevjerovatno je i to da su mi kompletan servis odradili potpuno besplatno iako su samo komponente kupljene kod njih,a montiranje sam obavio sam.Stvarno su ti ljudi iz geneleca puni razumijevanja i spremni na saradnju.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Cek malo. Znaci zamjenili su ti 1650pro za 2600pro? I ja imam pozitivna iskustva sa njima!
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Kolko vas placaju :lol:
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da zamjenili su kao u garanciji,momak je probao potpuno novu x1650 i nije ni ona radila a onda je probao 2600pro pcie i sve je bilo ok.kad sam pitao koliko treba platiti rekli su mi da treba pogledati cijenovnik i da doplatim razliku ali posto je 2600pro cak jeftinija par maraka jer je pcie nisam morao doplatiti nista cak ni uslugu servisiranja nisam platio :D