ASUS A8N-E Chipset Fan

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by labud169, Dec 13, 2006.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma mislio sam na vent u bocnoj stranici...;)
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Aha. Nisam skuzio posto je blowhole rupa za bilo koji vent.
     
  3. Multi_Solar

    Multi_Solar Novi član

    Pa jel' se od tih silnih ventilatora računar čuje k'o usisivač?
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dva 12cm na nekih 1200rpm su manje glasna od A64 70mm stock coolera na 3000rpm ;)
    Fazon je sto nema svako kuciste prostora za dva 12cm venta. Tacnije, samo skuplja imaju.

    Ma meni je sve glasno, nijedan vent u kucistu mi se ne vrti preko 1500rpm pa mi opet smeta buka. Niko normalan ko je bio kod mene se nije zalio na buku, stavise ljudi su komentirali: "Jeb**e jest ti tih racunar! Radi li on?!" :mrgreen:
     
  5. Neso

    Neso Komšija

    Noise freak ha :D Kod mene je isto sve jako tiho ali me samo malo zeza cooler na napojnoj.Jednostavno nekad se cuje a nekad ne :shock: Npr nekad kad se cuje pomijerim malo kusiste i prestane pa opet pocne i sve tako.Sta mislite moze li biti da su neka lezista otisla?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam vala kod mene je napojna ubjedljivo najtisa, inace jedno od najtisih napajanja ikad napravljenih ;)

    Si siguran da ti je do napojne? Ako je neka drek i nije ti zao garancije, zamijeni vent na njoj, samo pazi da stavis neki koji ima dobar propuh, u suprotnom bi napajanje moglo umrijet :mrgreen:
     
  7. Neso

    Neso Komšija

    Napojna je stara 3 godine tako... :mrgreen: To mi je najstarija i najlosija komponenta na cijelom racunaru :D
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mijenjaj pod hitno...ne zelis valjda da ti rikne i povuce pola kompa.
     
  9. Neso

    Neso Komšija

    Ali drug moj valja mi izletit 100 kmica minimala :(
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne moras. Chieftec kakvog ja prodajem je nov cca 75KM.
     
  11. Neso

    Neso Komšija

    A gledaj ovo.Sad kad bih uzimao napajanje uzeo bih nesto st oce me sluziti nekih 4-5 godina.Tako da kad budem uzimao uzet cu neko elitno napajanje da mi moze dugo biti.To napajanje koje budem kupio morat ce gurat neki x2 procesor jedno 2 gige rama i 8800 GTX(probbably) :wink: Sta mislis?
     
  12. [tota]

    [tota] Aktivista

    Sharkoon 500W ili 600W ali i prvi ce odlično napajati gore navedeno. Tagan 530W Easycon, Forton 650W...
    Pogledati testove i viditi ima li kakvih zamjerki oko buke, variranja napona [noviji Tagani...]
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bilo koje brand-name napajanje snage vece od 400W ce to tjerat.
    Masina sa cetverojezrenim QX6700, dvije(pazi, dvije!) 8800GTX, hrpom diskova, itd, itd, sve naclockano do ubera, trosi svega 430W!!!
    Tako da teorija o 600W i slicne gluposti padaju u vodu.
    Recimo moj komp sa naclockanim A64 na 2,6GHz, 7600GT, gigom rama, jednim diskom i dva optikanera ne trosi sigurno vise od 180W. Nema sanse. Pogotovo kad pogledas koliko ona gore spomenuta pila trosi. SVEGA 430W!!! Ljudi koji su radili test su mislili da ce im trebat kilovatno napajanje :lol:
    Dakle ne bacaj pare na hiljade watti nego samo uzmi kvalitetno napajanje sa eto recimo, 400W. Sigurno ce bit dovoljno ;)

    BTW
    Tagan Easycon je smece od napajanja. SMECE. Inace su Tagani kod dobrih poznavalaca napajanja prilicno nisko kotirani.

    Dok za najbolje slove Silverstone, Zippy, Seasonic, Etasis(zapravo rade i Silverstone, vecinu modela) te PC P&C Turbo serija.
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Dobro je imati rezervu snage radi eventualne nadogradnje!
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Kazem ti godinu i po dana na 2 nf4 ploce imam 2 pasivca koja su kupljena za 8 km, plus 2 jarana imaju apsolutno identicni coolere vec godinu i nemaju nikakvo zagrijavanje. Nit se cipset grije, nit je kuciste prozracno niti jednom od nas.
     
  16. [tota]

    [tota] Aktivista

    :lol:

    Enhance? Gdje ti je on na listi :?

    The LISTA
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Enhance su solidni. No svejedno bolji od Topower-ovih proizvoda. ;)

    Naravno to nije lista u kojoj ima kineza tipa codegen. Za takva napajanja lijepo pise: izbjegavati :mrgreen:

    BTW evo liste:
    http://forums.amd.com/index.php?showtopic=79305
     
  18. [tota]

    [tota] Aktivista

    Solidni... Silverstone, Enermax, Seasonic?
    Eh tko će napraviti listu sa kinezima :lol:
    Previše ih je, ovako znaš kad kupuješ nešto dobro i gotovo.
    Što se tiče TopTowera variraju im proizvodi što se može pročitati u temi.
    ...
    Ko koga proizvodi

    *Sad provjerih na svom Enhanceu je "UL" - E166947...

    Indigo
    * Enhance (includes some Silverstone units. UL# E166947)

    :D
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Evo ko koga pravi:
    http://www.badcaps.net/forum/showthread ... nextnewest
    Potrebno je dakle procitati UL broj sa napajanja.

    Kod mene se sve slaze, napajanje radi Delta, a prema gore navedenom linku spada u "BLUE" kategoriju, ispred Topowera P5(OCZ Modsteream, Tagani...) :D
    A ja ga mislio prodat za 50KM :mrgreen: Kad sam ovo vidio, rekoh si: "nema sanse, zadrzat cu ja ovo..." :mrgreen:

    Inace onu listu je radio JonnyGURU, jedan od najboljih poznavalaca napajanja(ako ne i najbolji) na svijetu ;)
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Evo meni stigla ploca, odmah sam uzeo Zalman ZM-NB47J da nakalemim prije ugradnje.