ASUS ENGTX560 Ti DCII TOP/2DI/1GD5 - overclock guide

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Spacemaster, Feb 8, 2011.

  1. Spacemaster

    Spacemaster Aktivista

    Testirao sam kartu iz naslova na max klok i izvrteo neke markove :) ali najvažniji deo testa postaviću ovde. Tražio sam max klok GPU-a za 24/7, memoriju sam podesio kako mi se ruka pomerila :) verujem da može daleko više (ako nekog to interesuje mogu da izvrtim dodatni test). Igre nisam testirao, ako je neko voljan mogu da je pozajmim na kratko pa nek proba. :)

    Šta sam radio:
    1. Za podešavanje cele priče koristio sam ASUS Smart Doctor oc alat (uskoro će izaći novi GPU Tweaker :) the best alat koji ćemo koristiti svi)
    2. Ventilator grafičke karte je podešen na AUTO
    3. Napon procesora podesio smo na 1.15V. Napon GPU je mogao i više, gde se uz blago podešavanje na 1.2V mogao Vantage izvrteti na 1080MHz bez po muke
    4. GPU klok procesora podesio sam na 1015 MHz
    5. Klok Memorije podesio sam na 4468 MHz
    6. Za proveru stabilnosti koristio sam Furmark program
    7. Temperatura koju nisam želo da pređem je 80C
    8. Sobna temperetura 24-5C


    Video snimak "HOW TO DO IT" :)



    Ukratko o samo nekim novim tehnologijama.

    ASUS HD 6900 zajedno sa GTX500 serijom grafičkih karti raspolaže sa novom DirecCU II tehnologijom. Pomenuta tehnologija zasnovana je na toplotnim bakarnim cevima koje diretno naležu na GPU sa čime se toplota odnosi veoma efikasno sa GPU-a na toplotne cevi. Da bi sa toplotnih cevi pomnuta toplota bila odnešena van kućišta zadužena su dva velika ventilatora sa 600% boljim protokom vazduha i 20% nižom temperaturom u poređenju na referentni model. Nije sve u hlađenju! ASUS Super Alloy Power i Voltage Tweak tehnologije su dizajnirane od strane ASUS-a i omogućuju neverovatne overkloking sposobnosti sa veoma malim gubitcima, tj. vrednostima napona.

    Super Alloy Power tehnologija koristi specijalnu leguru u izradi naponske sekcije, kao što su prigušnice, kondenzatori i MOSFETOVI. Rezultat cele priče su 15% bolje perfomanse, 2.5 duži radni vek komponenti i 35°C manja temperature, a sve to u poređenju na generički model. Kada se sve sabere i oduzme odlični overklok rezultati su neminovni.

    Voltage Tweaker tehnologija zadužena je za menjanje napona GPU-a, video memorije, a sve to zarad većih perfomansi posredstvom overkloka. U nekim situacijama overklok margina može da dosegne granice i do 50% veće kada je GPU klok u pitanju (suvi led I LN2), a sve to u poređenju na referentni model.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Spacemaster

    Spacemaster Aktivista

    Slika setup-a

    [​IMG]