ASUS K8VSE DELUXE

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by agent007, Dec 16, 2004.

  1. Sleeper

    Sleeper Komšija

    asus VS intel=dilema
    ja bi asusa(mada bih pazio sta cu uzet)
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    danas mi je čovjek reko najbolju rečenicu... najbitnije kod laptopa ti je support. onda sam se sjetio šta sam sve prošo sa onim 300mhz-nim laptopima i sve mi je bilo jasno. konkretno nemrem nać model koji sam htio (asus a4000k sa a64) na google-u! tako da nema teoretske šanse da ću za taj laptop dat toliki novac.

    jel tko ima iskustva sa gericom laptopima?

    ovaj tip kaj mi je reko radi u jednom od najvećih notebook centara u hr (http://www.mikronis.hr) i uglavnom toplo mi je preporučio toshibu m30x-113 + moji favoriti acer aspire 1801wsmi ili (eventualno) gericom cinema xxl... stvarno nisam pametan ljudi moji.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Toshiba je uvijek bila u vrhu sa laptopima tako da tu ne bi trebalo biti problema (jedino mi se dizajn nije nesto posebno svidjao, ali manje bitna stvar), a sto se tice Gericoma svaki mjesec su sve bolji i bolji. Ja bih licno isao na onaj Acer model sto si dao link neki dan (sa m9700).
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    on je imao x600, ako na 17" wide misliš. gericom ima sve što i taj acer + tv tuner, dvd pržu, 9700 128mb umjesto x600 sa 64mb, nešto veći disk i nešto malo brži cpu čini mi se (al su oboje desktop p4, dok je toshiba centrino2).
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako je cijena ista ili priblizna, onda se isplati uloziti u taj Gericom jer je po ovom sto si rekao pravo dobra stvarka. Razlika u kvaliteti je mala nasprav ova dva veterana, al' se zbog DVDRW drajva i 9700 isplati itekako. Jesi gledao neke recenzije? Sta kazu?
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ma najviše mi se dopada acer (mogućnostima i cijenom naravno) i toshiba. kaže tip da je toshiba ono za klasu iznad i acera i gericoma, makar kaže da su ljudi relativno zadovoljni sa gericomom. al mi je napomenuo kako top matične idu isključivo u toshibu i hp, tako da sa te strane nema diskusije. mislim malo računam... acer/gericom je jedno 200-300€ skuplji od toshibe, a čovjek mi unatoč tome toshibu preporuča... ono ipak je on prodavač i cilj mu je što skuplje uvalit, pa mi se i to vrti po glavi.

    uglavnom recenzije gericoma su jako siromašne + samo ih ima na području balkana (yu, hr i bih), pa mi se čini kako nijemci po dobrom starom receptu nama šalju bofl.

    trebo bi otić u dućan i razgledat malo. samo je gericom dosta skup (preko 14k kn), al ima ga u jednom dućanu za istu cijenu acera/toshibe, pa sam ga zato uzeo u obzir.

    evo linkovi pa baci oko...

    gericom - http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?it ... &catid=152

    toshiba - http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?it ... 6&catid=28

    acer (samo slika ne odgovara modelu) - http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?it ... 0&catid=26
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    probaj sa toshibom
    a50 serija povoljna
    a od gericoma ..... nista grije se ko lud
     
  8. djambo

    djambo Aktivista

    pogledaj si i HP Compaq laptope mogu se nac i jeftiniji modeli a bundle je takav da u software kasnije jako malo ulazes samo treba pogodit model pogledaj NX seriju pa nadji nesto slicno sa Intelom isto tako i Toshiba koji imaju fantasticne LCD monitore ali sa manje software-a u kutiji
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    softver je najmanji problem :wink:
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    @deloren a50 imaju slabe grafe ak se ne varam

    @jambo od hp-a jedino u obzir dolazi nx7010 koji ima radeon 9200, radio sam malo sitno na njemu, odličan laptop

    @deloren... naravno :)

    na tom laptopu ne treba bit ništa legalno
     
  11. markonirs

    markonirs Novi član

    Ne znam dali je ASUS K8V Se Deluxe još uvek aktuelan u ovom postu ali evo da ti odgovorima kao jedan vlasnik navedene ploce vec oko 2 meseca. U globalu ploca je dobra i jedna od najboljih kada je serija K8 u pitanju. Bar u ovoj seriji jos uvek se nisu iskazale kao bolje serije ABIT-a i EPOX-a, verovatno ce i to vremenom da se desi jer ne sumnjam da oni to mogu. Ploca je stabilna i dobro radi ja sam je probao na magistralama negde do 240, dalje mi nije mogla memorija. Množioc je zakljucan tako da mozes dizati samo FSB sto po meni i nije tako lose i realno daje najbolje rezultate ock-a. Ploca pri istom nije imala nikakve probleme bez obzira sto ima pasivno hladjenje, sto opet nije lose jer imam losa iskustva sa kulerima koji brzo po kupovini pocnu povremeno da ispustaju cudne piskutave zvuke. Ploca lepo radi kako sa ATI tako i sa MSI karticama. Ovo ti kazem zato sto sam pre nje probao MSI K8N Neo Platinum koja je po meni jedna od najboljih K8 ploca na trzistu ali ista nije htela da radi sa odredjenim ATI karticama. Konkretno nismo je uspeli naterati da radi stabilno sa Gigabyte 9600PRO. I jos jedan interesantan problem, naime ako se opredelis za instalaciju Linuxa, ASUS K8V Se Deluxe ti nece dozvoliti da podignes operativni sistem ukoliko imas USB tastaturu, tako da situ moras prebaciti na PS2. Kada se Linux podigne mozes vratiti tastauru u USB....Glupo ali pali....
     
  12. iskusni

    iskusni Komšija

    Dobra je ASUS K8VSE DELUXE :?
     
  13. reni90

    reni90 Aktivista

    u mene je maticna ASUS P4P8X
    valja li ta maticna? :|
     
  14. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    srednja žalost , sa obzirom da samo možeš staviti grijalicu takta 3,2
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    losha
    - malo je starija
     
  16. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    ako se dobro sjećam čipset je Intel 865P , što znaći može još poslužiti ali počni skupljati lovu za novu.
     
  17. iskusni

    iskusni Komšija

    Šta hoćeš dobar je i i865P čipset sasvim dovoljan
     
  18. Sleeper

    Sleeper Komšija

    prvo ne skaci djabe!....zaboravio si stavit !
    drugo,jeste dovoljna je,ali kad izvaljujesh kamaru rapa.......trazis litle extra!
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ma samo nek je skupo :mrgreen:
     
  20. reni90

    reni90 Aktivista

    valjda ce na ovom mom ko0mpu moci Sam Andreas :|
    imam 3.0GHz 256 radeon 9200 sa najnovijem driverimaa i overclokom ram 512