ATI HD6770 OC ili GTS 450 ?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by neurofunk, Jan 18, 2012.

  1. neurofunk

    neurofunk Novi član

    Pozz ljudi, novi sam na forumu, i stvarno dobro bi mi doslo nekoliko preporuka i savjeta od vas za novu grafičku,
    trenutno imam :

    Sapphire Radeon 4850 (512, DDR3)
    AMD Athlon 64 x2 6000+ DC

    Monitor 17"

    Eh, za par dana kupujem 22" monitor i mislim mijenjat grafičku (iako je ova bila savršena za 1204 X 1024 rezoluciju) pa tražim vaš savjet u vezi toga, konto sam uzet ATI HD6770 OC ili GTS 450 1GB DDR5 da li je pametno da uzmem grafičku a da ostanem sa ovim procesorom ili baš MORAM mijenjat i procesor. Ploča mi podržava AM2+ socket, tako da bi mogo neki Phenom leći. Šta milslite ?

    [​IMG] [​IMG]
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    6770 je bolja kartica kako god okrenes.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Procesor moras mijenjat, a stoji da je HD6770 bolja od GTS450. Cak stavise, bolje bi se slagala s tim procesorom nego GTS450, ali i dalje je takav dual-core preslab.
     
  4. neurofunk

    neurofunk Novi član

    Jel dovoljan x3 ili ipak da uzmem neki x4 Phenom !?
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    uzmi x4 naravno
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Uzmi x4 pa makar i Athlon II X4, bolji je izbor nego Phenom II X3..

    Quad core FTW
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    S tim da treba obratiti paznju na to sa se sada i Athloni X4 valjaju kao Phenomi - mislim na one Phenome X4 8x0.
     
  8. Soviet

    Soviet Aktivista

    Veci ces update napraviti ako promjenis procesor nego graficku, ta HD4850 moze jos dosta igrica gurati, dok procesor uskoro nece moci, znam po sebi.
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    isto mislim.

    ovdje je uže grlo cpu, nego gpu.
     
  10. Piroman

    Piroman Komšija

    Potpis, evo ja na ovoj staroj 4770 (uz OC naravno), koja je nešto slabija od 4850, pa FPS u BF3 ne spada ispod 50 (1680*1050 low) što je odlično za karticu od 50ak "evrića", a meni dovoljno dobro da prosaburim dok ne spadnu cijene onih gtx560ti/6950 kartica! :mrgreen:
     
  11. neurofunk

    neurofunk Novi član

    Ljudi, uzeo sam monitor, Philipsov, Briliance 228C, 24" ali imam problem, naime, slika ne popuni čitav monitor, stavio sam MAX rezoluciju ali opet imam crne praznine sa strane i iznad i ispod slike otprilike duzine nekih 3 centimetra. Znači slika nije preko čitavog monitora, nego imam te "rupe" i jako ružno izgleda. Catalyst Control Center mi ne radi da bi probao preko njega al ne vjerujem da bi nesto pomogao. Imate nekih ideja šta bi moglo to biti ?

    edit: sad usao u FIFU, da vidim kako izgleda sa ovim monitorom i necete vjerovat slika mi je preko citavog monitora :? Cim sam se vratio na desktop opet stara prica, ponovo imam ovo crno.

    edit2:Isprobao sam sve rezolucije i samo 1204 X 1024 popuni cijeli ekran :shock: 1920 X 1080 je max i kod nje imam problem kao i kod svih drugih sa ovim prazninama :(
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jesu li ti zadnji drajveri od grafe? Probaj reinstall drajvera.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako monitor ima HDMI i preko njega je spojen onda je problem u tome sto ga grafa vidi kao TV a ne monitor,u opcijama catalysta moras naci opciju za scaling i podesiti da slika popuni citav ekran.
     
  14. neurofunk

    neurofunk Novi član

    Jeste HDMI, a neće mi Catalyst da pokrene :evil: Evo sad sam skino najnovije drivere pa ću probat izbrisat ove stare drivere i Catalyst, da tako probam.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Obavezno po ps-u to odradi. Nakon uninstala grafičke sa driver sweeperom iz safe moda obriši ati display drivers (clean) i tek onda instaliraj najnovije drajvere.
     
  16. neurofunk

    neurofunk Novi član

    Riješio sam problem, puno vam hvala momci, preko Catalysta sam podesio scaling i sve je super sad. Hvala još jednom :D
     
  17. z1xter_BIH

    z1xter_BIH Aktivista

    Vodi češće računa oko ažuriranja drivera na catalyst,neka ti je uvijek check Automatically check for updates,desi se da zbog sitnice neće igra da se pokrene...