ATI R600 vijesti i glasine

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Nov 14, 2006.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Vise na http://vr-zone.com/index.php?i=4830
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma nema sanse da ovo u realtime-u zavrte 4 x R600 u Crossfire-u :D
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  4. Raptor

    Raptor Aktivista

  5. Esh

    Esh HWB

    upravo sam dosao sa cebita pa cu samo da potvrdim vijest koju je dog prenio sa vr-zonea. r600 (2900 xtx) ce biti neznatno brzi od 8800 gtx, no nvidia vec sad ima spremne nove high-end kartice koje ce anulirati tu prednost. ati prebacuje r600 u 65nm kako bi izvukli vecu frekvenciju, no jos nije sigurno hoce li citav proces biti uradjen na vrijeme (release date kompletne r600 linije je polovina maja) buduci da yield i nije sjajan, tako da je moguce da ce se pojaviti i dosta r600 kartica u 80nm. ruby izgleda super, no demo koji se pojavio na jubitu nije finalni. finalne r600 kartice ce biti i nesto manjih dimenzija nego sto se pricalo.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    AMD Radeon R600 retail X2900XTX – better photos emerge!
    It took a lot of convincing but we have finally been able to secure real photos of AMD’s upcoming Radeon X2900XTX graphics card based on their R600 core and codenamed Dragonshead 2.


    http://www.tweaktown.com/articles/1069/ ... index.html
     
  7. Raptor

    Raptor Aktivista

    Auu vatre, mogu mislit koliko se grije :mrgreen:
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    OT :) ali dog svaka cast na tom "potpisu", samo se nadam da necu i ja zavrsiti kao ovaj momak zdesna ;). Inace fino su stavili sliku na cooler ima da se to grije ko djavo, mada ne mora da znaci, ja sam ocekivo od ove GTS ice da ce se grijat ko looda ali nakon visesatne seanse u BF2 komotno je mozes dotaci prstima, jer temp nije uopce strasna, tako da budemo vidjeli tek kada dodje ta "kartica" u nase ( necije ) sake.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    govno vruće :?

    već nisam zadovoljan sa 8800, a ovo je već pravi kalorifer.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    http://uk.theinquirer.net/?article=38442
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  13. Esh

    Esh HWB

    da, ovo je istina 8) jedan tip mi je ovo otpjevao k'o pjesmicu :)
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    X2600XT DDR4

    [​IMG][​IMG][​IMG]


    Izvor: pcinlife.com
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    zna li ko da li ce i ove R600 mainstream kartuse biti 128-bitne?
     
  16. azzaro

    azzaro Aktivista

    Hmm ako budu 256 bitne ima da pregaze ovu 8600seriju.
    Sad su sve oci uprte u ATI-ja.
     
  17. iskusni

    iskusni Komšija

  18. Riddick

    Riddick Aktivista

    Da li ima nekih nagadjanja koja ce kartica bolje vrtiti CrySis: Radeon X2800XTX ili GeForce 8800GTX? Koji su preporuceni procesori za svaku graficku da procesor ne bude previse usko grlo? Kakve ce biti cijene ove dvije kartice kad se pojavi Radeon X2800XTX?

    Valja nam igrati CrySis u rezoluciji 1920 x 1200 ;)

    Mislim da ce novije igre imati sve vece otvorene mape zato je bolje sto vise graficke memorije i sto sira memorijska sabirnica tako da ce Radeon X2800XTX biti u prednosti u odnosu na GeForce 8800GTX.

    Ja evo sad s GeForce 6600GT 128MB (128-bit) ne mogu igrati Operation Flashpoint 2 (ArmA: Armed Assault) i Ghost Recon Advanced Warfighter, a obje igre imaju velike otvorene mape :( Za razliku od njih normalno sam igrao na high grafici Prey, Quake4 ... igre u zatvorenim prostorima.
     
  19. iskusni

    iskusni Komšija

    Živi bili pa vidjeli. Ta tvoja teorija: da će za veće i otvorenije mape trebati više memorije i šira sabirnica, ne vrijedi uvijek. Uglavnom za veće otvorene prostore treba više ram-a, a grafička memorija utiče na rezoluciju i post-processing. Tvoja 6600GT jednostavno nemože te igre gurat glatko zato što je previše slaba.
     
  20. Raptor

    Raptor Aktivista

    Prvo provjeri jel dzep usko grlo. Ostalo dolazi samo od sebe...