Ati radeon 9600XT ili Ati radeon 9800SE

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by agent007, Dec 15, 2004.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    možeš ti hladit ram kolko hoćeš, al on neće ić puno preko latencija napisanih na samom čipu, isto vrijedi i za gpu... možda nešto reda 10-ak mhz više sa boljim hlađenjem, ali uglavnom ne treba čuda očekivat.

    bottom line 9800 i 9800pro dijele 2 frejma u tvojoj najomiljenijoj igrici, tako da nemoj patit previše na to što na kutiji piše.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    9800pro-9800se razlika je u pajpama (takt je isti)
    9800vulgaris-9800se razlika je samo u taktu
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    u dosta slucajeva mozes staviti bios od 9800PRO na obicni 9800. samo prije provjeri jel moze podnijeti frekvenciju 9800PRO kartice.
     
  4. Sleeper

    Sleeper Komšija

    valjda 9800-9800PRO razlika je samo u taktu?:wink:
     
  5. kakaljin

    kakaljin Novi član

    Mene intetresuje Isplatili se uzimati 9800xt ili x800xt
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    hehe glupo poredjenje
    pa naravno da je bolji x800
    razmisli o nvidiji
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    9800xt ili x800xt....paaaaaaaa.....x800xt :D
     
  8. Sleeper

    Sleeper Komšija

    XT/ULTRA vezije se nikad nisu bile(i nikad nece biti) isplative iz jednog jednostavnog razloga:pRO/GT verzije su dosta jeftinije a samo malo losije
    9800SE@PRO savrsena invensticije
    6800@6800GT bi isto bila dobra kombinacija(ako je moguca)
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    Negdje sam pročitao kako 6800 obična verzija ima 16 pixel pipelineova ali da je konfigurirana da koristi samo 12.Možda kada bi se ova 4 extra pipelinea uključila možda bi se onda bios 6800 mogao flashovati na 6800 GT.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    pa zato se i kupuje 6800le da bi se dodatni pajpovi otključali.
     
  11. kakaljin

    kakaljin Novi član

    Znaci da se nedaju tolike pare na xt verziju. Sta preporucujete da imam dobru graficku a da mi traje dosta vrmena da je nemjenjam u narednom periodu
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    kolko para?
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    6800GT ... nemos bolje uzet nikako :D
     
  14. Sleeper

    Sleeper Komšija

    najbolje(trenutno) je sacekati da se malo slegnu cijene.ako bash morash sad nabolje(po mom skromnom misljenju)su kandidati koje sa ranije naveo
     
  15. kakaljin

    kakaljin Novi član

    Za konfiguraciju od 3000 VPC cijene. Pa jedno 700-900 km
     
  16. djambo

    djambo Aktivista

    za te pare postoji jedna i jedina Club 3d Radeon x800xt PE cijena je takva zbog nekih olaksica poreza posto je firma iz Nizozemske ali problem je nabava ja nisam uspio nabavit.Ostalo znas 6800 gt by Gainward
     
  17. Sleeper

    Sleeper Komšija

    za 9glava uzmes Gainward 6800GT i imas 6800U i mirna bosna.
    PS.mada ja mislim da ce za par mjeseci svim ovi novim kartama sletit cijena
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ko i uvjek. joj kad se sjetim koliko sam izletio za GeForce3 kad je izasla. :x
     
  19. kakaljin

    kakaljin Novi član

    Znam dobra je i 6800gt. Samo sto sam cuo daATI ima bolji tv izlaz, a hocu kompjuter da povezem sa tv-om
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    to su ti minimalne razlike i nikako ne bi smjelo utjecat na odabir... ta priča se povlači sa starih modela tipa prije 8500 i sl., sad ti je više-manje svejedno.