AV Receiveri

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Jul 24, 2008.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    Mozes pogledati u IT-u imaju KEF cak za divno cudo nisu preskupi.
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Burr brown DAC ti sluzi za dekodiranje digitalnog u analogni signal, dosta su kvalitetni i cijenjeni u hi-fi svijetu naravno ima i boljih ali ih je tesko naci u reciverima normalne cijene.
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    JVC ti je ukratko odgovorio sustinu Burr Brown DAC kovertera, samo trebas za njih imati kvalitetne-"osjetljive" zvucnike.
    Za 7.1 zvuk mozes ostaviti to kucno 5.1 kino koje si prvobitno planirao + da kupis 2 stojeca prednja zvucnika, recimo wharfedale diamond 9.4.
    Evo kako izgledaju;
    [​IMG][​IMG]

    Za 7.1 zvuk ti jos predlazem Jamo 606 HCS3 + da kupis jos 2 dodatna surround zvucnika (subwoofer opcijalno jer ima sub ugradjen u stojece zvucnike)
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Naravno, to je ukratko pored dobrih zvucnika treba imati i usi :D , ta opcija je dobra staviti velike zvucnike za prednje i stereo slusanje a neke manje za ht pogotovo sto 7.1 nije neka vele sreca (imam ga par godina i dvd 7.1 nema max 6.1 DTS-ES ili DD-EX) tek na BR filmovima imas 7.1 mada je i tu 5.1 najcesci.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Cca 1050KM? Nije lose nimalo.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    tako negdje... naravno novo u dućanu sa garancijom.
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    THX i uz to 7.1, ispunit ce fenomenalnim zvukom i vece prostorije, odlican sistem.
    Jel to najavljujes selidbu Z5500 u PC cosak ili ti kut? :D
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Ovo je skoro besplatno, fantasticna spravica za malo love.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    ma da nije sad godišnje registracije vozila (1k€+ cijela igra), onda bi z5500 u oglasnik i ovaj set doma, ali ovako... nisam baš siguran da mi treba taj trošak.
     
  11. mickeyrs

    mickeyrs Novi član

    Pozdrav svima, pre svega, da ne bih jurio Nanija preko PP ili po forumima, vidim da ovde ima dobrih tema pa rekoh, da se priključim. :D

    Već ste preporučili Denon 1909 i Onkyo 606 za oko 600€, pa bih da pitam samo da li Sony STR DA2400ES (520€) ili 3400ES (620€) mogu da budu dostojna alternativa u tom cenovnom rangu? Video sam i HK255, ali je on u BG 720€ i to mi je ipak previše, mada, što reče neko, kupiću neki Harman Kardon jednog dana pa nek ide život, makar samo stajao na polici. :oops: :lol:

    Gledam da ih uparim sa nekim podnim zvučnicima (za početak samo stereo), MA BR5, Mission M33i/M34i, Kef IQ5 ili slično, dakle, ne bih nešto mnogo preko 1000€ za zvuk pošto treba i plazma da se uzima. :smt004 Samo mi je potrebna neka referenca odakle da krenem u slušanje, pošto nisam od onih što mnogo smaraju po prodavnicama. :oops: Ako imaju da prikače nešto što je iz ove liste, super, jedino da baš trulo zvuči, ne bih kupio inače mogu da pakuju. Tako da već vidim sebe kako iznosim iz TMaxa Denona i Missione ili neki B&W (i Pv80p, ako dovati limit na kartici dotle :lol:), al' mi đavo ne da mira da ne proverim šta bi još moglo da dođe u obzir?
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    2400ES nema najnoviji XMB dok 3400ES ima mada to toliko nije bitno jer su oba GUI-a na zavidnom i puno naprednijom nivou kada se porede sa drugim proizvodjacima. Naravno jer us preuzeti sa PS3-ice.
    Oba koriste Faroudja DCDI Cinema cipove za upscaling što je napredak u odnosu na Faroudja DCDI Edge koji se koristi u DG modelima. Zbog te činjenice oba Sony-a iako entry level ES klase nemaju problema sa WTW i BTB klipingom tako da im je passthrough odlican sto i jeste najbitnije.

    Sto se zvuka tice to su dobri receiveri ali ne na nivou Denona ili cak Onkyo 606 koji ce izvuci najbolje iz zvucnika.
    Mozes se strpiti i cekati Sony 2009 liniju receivera pogotovo Sony STR-DN1000 model koji imaju zavidan zvuk i odlicnu video komponentu prema prvim testovima.
     
  13. mickeyrs

    mickeyrs Novi član

    Hehehehe, ma pusti čekanje... Idem ujutru da poslušam Missione na Denonu i ako prođu test - kupljeno. Samo da me ne zalude sa onim B&W što sam video da imaju u ćošku... :D Posle još da ujurim neku plazmu i da otkažem put za godišnji odmor sledeće nedelje. :lol:

    LM, hvala na detaljima, to su upravo informacije koje pomažu, inače bih morao da gledam detaljno specifikacije satima. Svaka čast na entuzijazmu, postuješ na X foruma i svuda vrlo ažurno.

    Imaš pivo od mene kad budeš dolazio do BG. :smt006
     
  14. Nani

    Nani Komšija

    No problem ;)
    Javi kako je proslo sa testingom Denona.
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Kao sto Nani rece nema sta sony da trezi pored denona, a ta kombinacija sa B&W je vjerovatno dobra jer se te dvije firme dosta dobro idu zajedno to ti govorim iz iskustva.
     
  16. mickeyrs

    mickeyrs Novi član

    Eh, ljudi, nisam ništa još uzeo, nije radio TehnoMax BG u ponedeljak (iako su u sub stavili da ne rade samo nedelju zbog Uskrsa pa sam poljubio vrata :evil:) a juče sam bio da poslušam Missione koje ipak imaju u susednoj radnji, a ne gde i Denon. Nakačeni na neko besno Rotel pojačalo, m33i (225€/par) nema šta da traži pored m34i (340€/par), a da li B&W 684 vredi duplo od toga (425€/kom) nisam uopšte siguran. Ići ću u subotu u 4audio pošto ovde nisu imali druge primerke sem izloženih m34i pa ću da iskombinujem razne KEF, Monitor Audio i m34 sa Yamaha AVRovima da probam da uočim razliku. Pošto sam odustao od plazme za sad i čekam G10, u dilemi sam kakav budžet da sklapam za AVR+zvučnici (bio mnogo manji u startu, sad sam dobacio skoro do 1000€ :?). Za sad su mi Mission m34i skroz ok, sem ako me ne oduvaju neki sa sličnom cenom, ali za AVR nisam siguran. Imaju sledeće na polici (zaokružio sam cene na veće u eur):

    Denon 1509 - 330€
    Denon 1709 - 460€
    Denon 1909 - 610€
    Denon 2308 - 585€
    Marantz 4003 - 500€
    Marantz 5003 - 670€
    Sony DG720 - 270€ (ovo je čisto informativno, znam da nije ta klasa i da je besmisleno kačiti B&W na DG720/1509 ili neku Yamahu slične cene, ali jedino tako bih se pružio za stvarno dobar zvučnik)

    i koje Yamaha modele biste uparili protiv ovih navedenih pošto ću njih slušati pri izboru zvučnika, a ne treba potceniti i mogućnost da na licu mesta uzmem i Yamahu koja bude najbolje zvučala. :lol: Izvinjavam se što smaram malo jer kod AVRa, pored toga kako zvuči, ima i gomila drugih stvari u vezi obrade slike koje treba uzeti u obzir a koje ne mogu odmah da testiram niti ću ih koristiti dok ne pazarim i HDTV za koji mesec.

    Edit: u planu je samo stereo slušanje za početak, pretpostavljam da su m34i overkill za zadnji par u 5.1 setupu? :) Pošto razmišljam i da uzmem sad bolji AVR i tako nešto, pa kasnije samo da ubacim nešto bolje za prednji par? Mada mi se već ne sviđa u kom smeru ide cela priča... :smt005
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    5003 sam slušao sa ma br2 i stvarno sam zadovoljan sa tom kombinacijom, a mali br2 kod nas košta ispod 200€.

    imho uzmi manjeg maranca ako ti ne treba hdmi upscale i hd zvukovi + ma komplet (možeš sve male zvučnike + sub) ili jačeg + identičan komplet zvučnika.

    veliki frontovi + sub su po meni promašena priča i izbijen novac (pogotovo ako je soba nekih 15-20m2).
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    U toj kombinaciji najbolje bi sviralo Marantz 5003 i B&W ali to je daleko skuplje od planiranog, od Yamahe solidni su RX-V463 i novi RX-V465 a pogotovo jaci modeli ali ova dva su ti slicni po cijenama sa gore nabrojanim.
    Mission nisu losi zvucnici (ipak su to englezi) imao sam par modela doduse stariji jer sam se davno smirio ali obavezno pogledaj KEF i Monitor Audio imaju odlicnih modela, i nemoj stavljati velike zvunike nazad nema potrebe za prednje mozes mada ja nisam ljubitelj samostojecih kutija nego iskljucivo manjih sa dobrim stalcima, ali to je moj izbor.
     
  19. mickeyrs

    mickeyrs Novi član

    Hvala, ljudi. I meni je Marantz nekako bliži srcu, bez obzira na malo veću cenu, samo me nervira što ne mogu da ga probam i uporedim, recimo, sa Yamahom 663 koja je 590€ a sa istim zvučnicima. 4audio u BG ima veliki izbor zvučnika, međutim samo Yamaha od AVRova (i NAD, al' tu sam skeptičan malo). Nisam ranije nikad kupovao HiFi, meni to sve uglavnom dobro zvuči, ali sam se iznenadio sinoć kolika je razlika između m33 i m34, npr. na istom pojačalu u istom prostoru u smislu da ipak mogu da prepoznam kvalitetniji zvuk, pa onda, kad već treba da dam 1000€, dal' je 1050-60 ili 970 nije toliko bitno (iako će sa 5003 da ode to i preko 1100). :smt003

    Za sad sam okvirno za setup Marantz 5003 (Denon 1909/Yamaha663) +m34i (iako sam samo zvučnike čuo na Rotelu :D) i idem da uporedim BR5/IQ5 i slične sa m34 pa da rešim bar pitanje zvučnika. Sub će poslednji da se kupuje i to neće skoro, pa zato idem na nešto bolje frontove jer će dosta služiti i samo za muziku, a opet, ne bih da kasnije tugujem :smt005 za naprednijim video opcijama... ili staviti dobre zvučnike na stereo receiver pa odložiti AVR dok se ne uzme i plazma... Bah, previše kombinujem, a i nije to za ovaj topic. :oops:
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Rotel i B&W je legendarna kombinacija i jako je tesko nesto slicno upariti za relativno malo love.