Avast problem

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by daco87, Sep 29, 2010.

  1. daco87

    daco87 Aktivista

    nasao neku staru igru (Metal Slug kolekciju 8) ) i sad me avast zeza. stalno mi brise neki fajl dvm.dll.
    mozda je vec bilo na forumu slicno, mogul' ikako zaustaviti da brise to kad pokusam pokrenuti igru osim da ugasim avast?

    fala
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    mora biti negdje u njemu "Exclude" ilitiga Ignore lista gdje dodajes fajlove / foldere koje ce Avast da zaobidje. Bar je tako u svim Nortonima.
     
  3. daco87

    daco87 Aktivista

    naso sam Exclusions i stavio folder igre...

    uradio manual scan fajla
    [​IMG]

    pokren igru opet ga premjesti u virus kovceg...
    [​IMG]

    kakva glupost, izgleda najbolje unistal avast :shock:
     
  4. GW

    GW Moderator

    Prijavi false positive.
    A možeš i isključiti avast dok igraš.
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    od tih free, avast je najlošije rješenje jer zeza neke fajlove. ja sam jednom zbog avasta morao reinstalirati čitav windows ponovo.

    bolje idi na aviru ili avg.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Kad te GW cuje :D :D

    Od kompjutera koje ja koristim, na jednom je avira, na drugom avg, na trecem avast. Nikad nikakvih vecih problema, mada mi se cini da avira najbolje obavlja posao, mozda zato sto je na mom kompjuteru :D
     
  7. daco87

    daco87 Aktivista

    evo instaliro aviru i rijesio problem... avast koristio cisto iz navike i jednostavnog izgleda.
     
  8. GW

    GW Moderator

    Avast je loš jer "zeza fajlove". Stručno, nema šta. :D
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pa dobro, nisam se zagledao u sistemsku analizu grešaka koje je tada uzrokovao na mom OS-u, ali činjenica je da jeste stvorio probleme i da, nakon što se to desilo, jedino što sam mogao nakon svih pokušaja da uradim bilo je da reinstaliram windows. a tako nešto sam doživio samo još s nortonom nekad davno, davno. niti s jednim drugim antivirusom.

    naravno, možda neko nikad nije imao problema, niti bi imao. samo sam iznio svoje negativno iskustvo s dotičnim AV-om. :wink:
     
  10. pac

    pac Komšija

    Ni avira nije neka sreca. Dva puta mi se desilo da je avira propustila neke viruse ili neki drugi nezeljni programcic koji mi je sam od sebe vratio komp na taj datum kad se prvi put win upalio. Uglavno skenirao komp avira nasla neke viruse i trazila restart, poslje restarta vidi cuda ni podataka ni nicega na C particiji. Tako da preporucujem microsoft security essentials vise od 6 mjeseci obavlja svoj posao bez ikakvih problema.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Potpis za MSE.
    Cudo od antivirusa.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    stavio napokon avast 5 (bio na 4 do neki dan) i sve oke... čak mi je zatvorio jednu konekciju :D

    inače ms forefront imamo na razini domene i obavlja svoj posao jako dobro + lokalni klijenti.