bad sectors

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by daco87, Feb 24, 2010.

  1. daco87

    daco87 Aktivista

    [​IMG]

    Potrebno mi je neko softversko resenje za "izolovanje" i eventualnu popravku losih sektora na HDD
    (naravno, ako je to moguce uopste).
    pokusao sam sa Hirens BootCD 10.1 ali odradim scan ali ne pronadje nikakve bad sektore, a ovako ubuntu konstanto javlja da je HDD pred smrt.
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    pretpostavljam da si testirao maxtorovim alatom sa boot cd-a. probaj za svaki slucaj sa nekim drugim, sa istog cd-a.
    ako ti ni taj ne nadje onda komotno mozes ignorisati ovo upozorenje.

    popraviti bad sektore ne mozes, a izolovati samo tako da ih odvojis na drugu particiju i tu particiju ne koristis, mada je i to fusheraj.
     
  3. daco87

    daco87 Aktivista

    [​IMG]

    eto skenirano i nista nije nasao. ne znam zasto mi ubuntu ono pokazuje...
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imas "hdd regenerator" ja sam sa njim vratio iz smrti jednog maxtora.
    Prvo sam sa njim "popravio" bad sectore a onda sa "low level format tool" formatirao i evo disk radi ko sat vec duze vrijeme,mada ne bih na njemu ostavio neke vazne podatke ni po razno.
     
  5. daco87

    daco87 Aktivista

    imam hdd regenerator, gornji screenshot je test sa regeneratorom.
    probat cu veceras s tim low level format tool-om (vjerovatno dugo traje formatiranje) i ponovo vratiti ubuntu.

    edit:
    uradio format pomocu low level format toola, instaliro ubuntu i opet isti problem javlja.
     
  6. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Mogu ti reci sa iskustvom da pocnes odma backup radit i trazit novi hdd , meni je vec 4-5 hdd otislo sa tom istom greskom