Bežični provajder dostupan u Velešićima.

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by ibran, Apr 29, 2012.

  1. ibran

    ibran Aktivista

    Pozdrav forumaši.

    Htijo bih da vas zamolim da mi neko da tačnu informaciju koji bežični provajder ima dostupnost u Velešičiama i
    kakva je konekcija,ako neko ima sa tog prostora i imali flat rata.
    Svaka sugestija bi dobro došla pošto mi je potrebna konekcija na određeno vrijeme bez ugovora.
    Hvala.
     
  2. sumeir

    sumeir Komšija

    Mislim da to možeš uraditi preko BhTelekoma tj jedan od njihovih paketa i mislim da nisi obavezan da potpisuješ ugovor na određeno vrijeme,samo je pitanje imaš li telefonsku instalaciju tu gdje ti treba konekcija,naravno ako nemora biti izričito bežična konekcija.
     
  3. ibran

    ibran Aktivista

    Ma nemora biti bežićna ali pošto nema u kuči telefonske linije mislim da nebih mogao od BHtelekoma,a nema ni kablovske prikljućene tako da sve te žičane otpadaju i mislim da jedino bežični provajderi pružaju takvu uslugu koja bi meni pasala na određeno vrijeme kada boravim da koristim, ako ima nešto novo nabaci link da pogledam.Evo pratim nešto na logosoftu ali mi nepaše zbog ograničenja.
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    Za Bh telekom ti je dovoljno da imaš dovedenu telefonsku instalaciju u kući,nemoraš imati "živu" telefonsku liniju(broj) ali zato za uvođenje ADSL-a plaćaš 70KM (koliko mi je poznato).Ako baš nemaš nikakve instalacije ondaj ganjaj nekog bežičnog provider-a,imaš i Bh telekom ono preko USB-a ali su ti tu limiti,ono što mi pada na pamet od bežičnih provider-a jeste Zona http://www.zona.ba/ba/cjenovnici/kucni-korisnici.html pogledaj kod njih dali možeš iznajmiti opremu ili moraš kupovati,vjerovatno možeš naći "jeftinije" opremu na piku.ba . Vjerovatno se još raje javi sa nekim prijedlogom.
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  6. ibran

    ibran Aktivista

    Ne odgov ovaj pristup internetu ogranien je potreban je flat-rate, evo kontaktirao sam BHtelekom podršku i rekoše mi da pružaju i ADSL na određeno vrijeme uz 50.km depozita i 20% skuplje pakete od sadašnjih cijena.
    Ako ima još neko kakvih info. za flat-rate na ovom području od koristi bio bih zahvalan.
     
  7. sumeir

    sumeir Komšija

  8. extibo

    extibo Komšija

  9. ibran

    ibran Aktivista

    Evo malo sam se raspitao, pa sam dobio info da na tom objektu postoji telefonska linija koja nije nikada korištena,a da BHTelekom nudi sklapanje ugovora na određeno vrijeme za netFlat ADSL pakete minimalno 3.mjeseca tako da mi se čini da je ova opcija za sada najbolja što zbog stabilnosti konekcije,samo da vidim još postojeli tehnički uslovi za korištenje, a evo najavili su u Maju sve prikjučke za 1.km.
    Jest da bi morao platiti 3.mjeseca min bez obzira koliko ga koristio.
     
  10. sumeir

    sumeir Komšija

    Pa uzmeš paket koji ti treba i koristiš to vrijeme,kada nebudeš imao potrebu za internetom na toj lokaciji promjeniš na najmanji paket, tj 1G i to ti je 11KM mjesečno,dok neprođe najkraći obavezujući period za korištenje njihove usluge.
     
  11. ibran

    ibran Aktivista

    Hvala na pomoći, nešto ču iskombinirati tako da sve bude u konačnici dobro.
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ili aktiviras privremenu suspenziju na mjesec, dva, tri