BioShock

Discussion in 'Igre i konzole' started by Haker, Jul 25, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Jesi vidio u drugom clipu kad se avion zabije u tunel pod vodom pa pocne voda da ulazi u nj. Nikad bolje animiranu vodu u zivotu ne vidjoh :shock: :!:
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Najniza ocjena je upucena od strane Gamespot-a. Kao velika mana navodi se nemogucnost da se zivot izgubi pa igra postaje poprilicno lagana.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako je tako to je zaista mana. Svejedno igra izgleda fantastično. Voda je urađena zaista predivni. Toliko izgleda dobro da bi je se napio :lol:
     
  4. DC One

    DC One Aktivista

    IMHO to uopste nije mana, ista stvar je bila prisutna i u System Shock-u, kome je prelagano nek jednostavno load-ira zadnji savegame.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    A ne kontam (a mrsko mi citat pre/review), sta se desi kad vas "koknu", tj. ponestane nam Healtha?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nesto mi upade u oko:
    a dole ispod:
    Znaci pocelo je. X1950 vec trpaju u isti kos sa 8800...Zastarjela 7900GT je tek u "Recommended"... :smt003
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    A mislim da nije isto X1950 GT/Pro i X1950 XTX ni po performansama a Boga mi ni po cijeni?? :mrgreen:

    http://tinyurl.com/2bcbd5
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Isto je na iole nizim rezolucijama, tipa 1280x1024.
     
  9. DC One

    DC One Aktivista

    Respawn-iras se u najblizem Vita Chamber-u, i nakon toga nastavis igru odande gdje si stao. Znaci sve sto si uradio do trenutka smrti je vec uradjeno i ne moras raditi ponovo.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Znaci i neprijatelji sto sam pokokao ostaju mrtvi? Malo je to beze, al po onom videu igra je cista desetka!
     
  11. 3125

    3125 Komšija

    Zasto?

    System Shocku je to bas leglo, nije ovo FEAR ili neki drugi ubij/zakolji/idi_pravo fps pa da je glavno koliko si "neprijatelja pokokao".
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    pa zato sto, nakon sto te koknu, lutas npr. 3 min dok dodes do mjesta gdje su te ubili, a te 3 min nit koga sretnes nit metka opalis. Zato ;)
    Al hebo to, da je meni zaigrat malo, hajte gusari - zbavljate to sto prije :D
     
  13. 3125

    3125 Komšija

    Kao sto vec rekoh, igra (sad pricam o system shocku koji funkcionise na istom principu) je pravljena kao rpg, ne kao shooter, nije poenta da imas neprijatelja iza svakog coska pa da je jedini cilj njih pobiti ili "opaliti metak", a ako je tebi to glupo, tojest ako ti je glupo "lutati 3 minute" i kad ne znas u svakom trenu kuda trebas (kad nemas jedan jedini put) i ako iz trailera mozes zakljuciti da je igra desetka, mislim da nije ovo za tebe. Nazalost ne znam bolje objasniti zbog cega to pridonosi atmosferi, a ako ti je oblivion ili nesto slicno novije produkcije vrhunac rpg-a, ne vjerujem ni da bi shvatio.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Eh ovako mr.Sveznalac:
    Naravno da nije poenta da imas iza svakog coska neprijatelja, ali mislim da bi zabavnije bilo da ima pokoji enemy dok ides prema mjestu gdje te koknuse, nego da setas pustim halama. Kada sam napisao "lutas" nisam mislio bukvalo da lutas pa ne znas gdje trebas, bilo je vise kao metafora za "od tacke A do tacke B". Pregledao sam citav demo, Gamespot i svi ostali mu dadose nebeske ocjene - onda ne moze biti los. Ako gledas novog BMW-a na TVu kako pici, i svi auto-casopisi (AutoBild, Auto Motor Sport itd.) ga ocijene sa +90% onda nema te sanse da je to auto smece. BTW, gledajuci gameplay trailer npr. PES-a ili Crysis-a, mozes li zakljuciti da je igra vrhunska? Itekako!
    Vrhunac RPG-eva mi nije ni Oblivion nit ista novije, meni je Secret Of Mana i Chrono Trigger sa starog dobrog SNES-a.
     
  15. 3125

    3125 Komšija

    Opet povlacim System Shock. Borba je tek svakih par minuta (i to uglavnom kratka), pa atmosfera i ostatak ne trpi (bas naprotiv), ponavljam opet, nije poenta u borbi. Tek trebam da cujem nekoga ko je igrao System Shock a da mu ovaj sistem (sa respawnom) nije dobro legao i doprinjeo uzitku.

    Analogije su ti za 10.

    I Oblivion pobra odlicne ocjene. Da se razumijemo i meni se cini da ce valjati, ali to jos definitivno ne mogu znati.

    RPG != sportska simulacija. Atmosfera i prica prije svega. A zasto mislis da ce Crysis biti vrhunski?
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni trailer vrijedi koliko i reklama novog Ariel-a. :smt005
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Moram uzeti proc i jos jednu gigu meme :smt007
     
  18. monK

    monK Komšija

    Koliko sati traje gameplay i, da mi neko pojasni, je li ovo RPG ili FPS?!?!?!
     
  19. DC One

    DC One Aktivista

    Procitah da gameplay traje 20+ sati, medjutim ima freakova koji govore da su igru presli za znatno manje.
    Igra je FPS sa RPG settingom.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    To je vjerovatno zbog nelinearnosti...