Blu-ray

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Nani, Jan 23, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zna li neko slucajno gdje se mogu kupiti zamjenske kutije za BR diskove? Moze i online ako radnja prima paypal. Sleevetown.com salju worldwide izgleda, ali je shipping nevjerovatno skup, a i paypal nije opcija isto tako.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Toshiba Blu-ray player:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. Esh

    Esh HWB

  4. JVC

    JVC Overclocker

    To ce kod nasih lopova biti 100eura, pa onda ispade bolja varijanta u UE-u blu ray citac i dvd snimac 160KM.
    Mada je to sve jos uvijek porez na budale, kod nas snimac 380KM. a u beogradu kolega kupio 150eura ipak skoro stoja manje.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Jedna zanimljiva vijest u vezi kreiranja backup kopija sadrzaja sa Blu-ray diskova:

    L: http://www.xbitlabs.com/news/multimedia ... ndard.html
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sve je to fino, jos ako cijena "kopiranja" bude jako niska, ali ovo nije bas tacno:
     
  7. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Baha ili Enise da nemate slucajno podatak ili znate otprilike koliko je trebalo DVD formatu da krene bas u opticaj pa da se napravi komparacija sa blue-ray jer meni se ovo nesto razvuklo. :?
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Poprilicno duze je trebalo DVD formatu udje u "mainstream" nego sto to cini BR, a k tome su i uredjaji mnogo jeftiniji nego sto je to bio slucaj sa DVD uredjajima u istom vremenskom periodu.
    Poredjenja radi, prvi Pioneerov DVD writer za PC je kostao $17.000, dok prvi BR writeri nisu prelazili $1000-1200. Ogromna razlika.
    Najveci "zastoj" u jos vecoj popularnosti pravi cijena praznih medija.
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Vec imamo 12x BR przace, nije bas da ne napreduje.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa i nisu toliko skupi prazni BR diskovi. Neki dan gledam u fisu 13KM po komadu :)
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    U Fisu nisam odavno bio, tako da je to ok cijena ako je neki dobar brand u pitanju (Sony, Verbatim, TDK i sl).
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    Ima dosta nelogike sa praznim medijima jer ima vec Blu-ray filmova za kupiti koji su ispod 5 funti!
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Polako i distributeri na PC platformi trebaju pogurati Blu-ray format jer evo vec sad imamo situaciju da neke igre dolaze na po dva DVD9 medija, mada opet je tesko ocekivati cak i neke limitirane serije (tipa uz dodatak nekog HD footagea o razvoju igre, cisto da se popuni) sve dok ne budemo imali Blu-ray burner za 100 dolara, sto bi entuzijasti bez sumnje prihvatili.
     
  14. Esh

    Esh HWB

     
  15. Esh

    Esh HWB

     
  16. Esh

    Esh HWB

    Navodno, cak i ako bi doslo do standardizacije, proizvodnja ne bi isla narocito brzo jer je znatno komplikovanija.
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Znam da je tema stara, ali ako nisi nasao kutije za blu ray gledao sam jucen kod katedrale ona radnja sa cd ovima i dvd ovima, imaju original one plave za blu ray 1km. po komadu.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    neki dan sam bio u centralnoj banci bih, nesto poslom, i u glavnom zavrsim u nekom skladistu dole. Imaju jedno 50 Blu-ray diskova, medija, a onih DVD-DL boga pitaj, i RW i obicnih. Samo mi nije jasno sta ce im toliki BR-ovi?
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Auu druze obradovao si me. Nisam odavno tamo bio pa cu odmah danas dvije da uzmem. Hvala mnogo.

    @Qler - pa kolicina podataka na BR diskovima fizicki zauzima mnogo manje mjesta nego sve to isto na DVD5 ili 9 diskovima.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma znam to, nego mi nekako nevjerovatno :) da neka nasa drzavna institucija zna koristiti i ima potreban hardware za nesto takvo. Milion puta sam bio svjedok da npr. uzmz BR diskove jer nemaju pojma sta je to, nego vidjeli 25GB, vidjeli skupo, drzava placa i onda ne znaju sta ce sa tim :) pozitivno je iznenadjenje ako to sve koriste.