Cijena PC servisa

Discussion in 'Generalna diskusija' started by wragg, Sep 8, 2012.

  1. wragg

    wragg Aktivista

    Ne nađoh temu na ovom forumu, pa prenosim sa jednog srodnog: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=214942
    Dakle, radite li servis PC-a/laptopa "u fušu" i koliko ga naplaćujete?
    Tu kod nas u Hercegovini je neka ok cijena od 30KM za reinstalaciju OS-a sa posloženim svim driverima i instaliranim osnovnim programima potrebnim za rad. Ako se radi čišćenje od prašine, mijenjanje paste i slično, onda se ta cijena penje. Također je viša cijena i ako treba raditi backup veće količine podataka ili te podatke treba vaditi iz PC-a/laptopa koji ne boota i slično.
     
  2. Tesla

    Tesla Aktivista

    Ispod 50 KM za reinstalaciju sistema sa driverima i osnovnim stvarima i office paketom ako ima musterija original ne uzimam.

    Apple ladno uzimam i po 100 KM. Ali malo posla ima ne padaju ti sistemu tako lako.

    Long live microsoft

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Instalacija OS-a uzimam po 40km. Sa dodatnim zahtjevima cijena ide gore. Isto tako instalacija i konfiguracija Wi-Fi Routera uzimam po 40KM, ako zahtjevaju malo vise egzibicija (kanalice, sakrivanje kablova i ostale dzidze) cijena ide gore ovisno o kolicini posla.

    Sent from my GT-I9100G
     
  4. GV

    GV Komšija

    20 KM užem krugu (oni koje ja lično znam),van tog kruga tj. prijatelji prijatelja 30 KM. Instalacija Win, Office, drajveri i ostali osnovni programi. Uvijek pitam da li ima šta za spašavati. Za ove namjene imam viška tastaturu i miša i uštekan VGA kabal u monitor tako da mogu imati upaljen i svoj i taj drugi kompjuter samo u meniju monitora odaberem ulaz. Neko tekuće održavanje tipa nešto mi se pojavilo, konekcija na internet ili ništa ili 10 KM max. Najgore je kad nakon nekog vremena vidiš taj kompjuter sa jedno 5 tool bar-ova u browseru, hejbet ikona igrica sa interneta, iskaču naki balončići na sve strane, jedno 10 pizdarija se diže zajedno sa OS-om...a fino im čovjek kaže da ne klika vazda na ono ,,yes'' bez da pročita prije ali su ljudi uglavnom tanki sa engleskim ili ne razmišljaju. Dok je takvih biće i nas i poneka cvaja pride.
     
  5. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Zaboravih da napomenem i jedan korisni savijet... Uvijek instaliram i TeamViewer, uvijek ima nekih dodatnih pitanja i molbi tako da se ne moram peglati i ici na adresu ili davati uputstva preko telefona

    Sent from my GT-I9100G
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Samo da pohvali temu i komentare učesnika.

    Moraju se neke korekcije napraviti.

    Merhamet "omekša"leđa, a i cijena djeluje korektivno na "korisnika usluge." :)
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja sam se odavno kanio pc supporta. Ali ninite.com predlazem toplo kad radite reinstall.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
     
  8. wragg

    wragg Aktivista

    Nisam ni ja imao nesto previse posla dok sam drzao te cijene. Izgleda da je 30KM neka psiholoska granica kod ljudi, pa se puno lakše odluče na reinstalaciju po toj cijeni. Sada dolaze čim im malo uspori, a kad je bilo po 50KM nevoljko su dolazili i kad ne buta nikako :D
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Smijesno i da 30 kosta, al hajd :)
     
  10. wragg

    wragg Aktivista

    Malo ili puno?
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Normalno da je puno za takav "posao" uzimati dobru dnevnicu :)
     
  12. sumeir

    sumeir Komšija

    30KM je minimum. 40KM je već prihvatljivija cijena.Dok 50KM samo za reinstalaciju je već malo previše,ali svako drugačije vrednuje svoje vrijeme.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    samo sto taj posao nije zagarantovan svaki dan kao sto je dnevnica :D
     
  14. vnm_

    vnm_ Komšija

    za reinstalaciju 30KM, ako prije toga treba spasavati kakvih podataka onda cijena ide na vise.
    manje samo odabranim osobama, mada mi se nije jednom desilo da mi ljudi opet plate vise nego sto trazim.

    u redu je i ko uzima vise, ali ispod je nekako strasno nerealno. ako mi neko uzme pametovati ja mu kazem da ovo apsolutno nije tesko, ali posto on to ne zna sam uraditi mora da plati znanje. :)
     
  15. GV

    GV Komšija

    Ipak se tu provede par sati zajebancije, tako da cijena od 20 do 30 KM je realna za naše uslove i s obzirom da ti to nije stalan posao. Kome je IT stalan posao i ne voli ovo raditi jer uzme previše vremena, a malo se plati.
     
  16. GV

    GV Komšija

    Ovi mi je nekako kao udar na privatnost, razmišljao sam o ovome i ja ali mi je to nekako teško objasniti, a imao bih barem jednog ovakog pacijenta.
     
  17. Tesla

    Tesla Aktivista

    Slazem se ali razni pametnjakovici koji u device manageru disableuju nesto sto ne znaju instalirati i naplate posao 20 KM mi se gade.

    Ja sam licno odlucio da to naplacujem 50 KM a i to je malo.

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  18. Tesla

    Tesla Aktivista

    Ne kontam te. Frizeri i mesari uzimaju cisto dnevno po 200 do 300 KM ako ne i daleko vise a skolovan covjek ako uzme vise od 30 dnevno belaj.

    Sta ces takva nam drzava.

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne znam ja ko to jos profesionalno odradi... Samo formatiranje je par klikova, nema tu nekog posla, a onda vecina tih strucnjaka instalira neku "black" verziju OS-a s nekih milion nepotrebnih programcica i uzme 30-50KM. Svaka cast onome ko odradi profesionalno, ali ja to jos nisam vidio.
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa prodajes svoju pamet, da svi znaju kompjutere u dushu, pola bi nas hodalo gladno ;)
    Ja sam to prije sve gratis radio, ono daj sta das. I onda sam prestao tuto kompleto, fakat, troubleshootat kompjuterske greske mi se fakat gadi vise.