Ciscenje podloge

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Shibby, Aug 27, 2011.

  1. Shibby

    Shibby Aktivista

    Cime ocistiti podlogu za mis, a da se ne odlijepi sta ili pokvari? Da li je svejedno, bila podloga platnena ili plasticna?
     
  2. Juka

    Juka Komšija

    obicnom mokrom krpom, meni funkcionise na tvrdoj perfektno :roll:
     
  3. Shibby

    Shibby Aktivista

    sumnjam da bi to uklonilo masne mrlje... smije li se medicinskim alkoholom preci podloga? Da li bi izgrizao??
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pa sta si to radi sa njom(jeo pitu a ona sluzila ko tacna :p) ja je ne bih cistio alkoholom..
     
  5. Juka

    Juka Komšija

    Uzmi mokru krpu i nakapaj malo deterdzenta trebalo bi ocistit masnoci,dakle samo malo nakapaj a kasnije istrlja samo mokrom ...
     
  6. Shibby

    Shibby Aktivista

    ok, probacu ali me zanima jos od cega je onaj glide dot pasta od steelseries sto se mazu glideri. Jeli ko uzimao, probao, imao iskustva??
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    CM platnena, perem je sapunom i mekom cetkom. Podlogu namocim u vodi, nikakvih problema vec 10ak pranja.
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Razer eXactMat X dual sided tvrda,samo mokra krpa i sve je super.
     
  9. hare_mne

    hare_mne Guest

    ja imam razer destructor kako je najbolje čistiti.....možel se prat vodom?
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Postoje neki sprejevi u boci (limenoj), nesto kao pjena za kosu, dakle stisnes = izadje mala kolicina pjene koja jako brzo poveca svoju zapreminu a potom ispari ...gotovo da nista ne ostane "na oko" ...

    ali ona "natopi" tkaninu i samo obicnom suhom krpom pritisnes i krpa sve pokupi / posusi.

    Izgled krpe poslije je haos.

    Ja sam to dobio iz Njemacke za ciscenje tapacirnuga (platnenih i koznih) kao i auto sjedista, krova auta i sl...

    Najblize sto sam nasao je denk mit proizvod (P.P. gdje sam kupio kod nas) za ciscenje rerne i ravne plate za ele.šporet / štednjak...moja zena s tim cisti sve :D

    Pogledaj za tu pjenu u trgovinama auto-opreme.

    Ja cistio s njom od duhana-dim cigareta-isprljao auto - haos. Pjena je sila....
     
  11. Juka

    Juka Komšija

    destructor je tvrda podloga nju slobodno mozes obicnim staklosjajem cistit!!!
     
  12. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Bas sam trazio ovakvu temu. I ja sam se bio pitao cime da operem podlogu, posto mi je oslabila (primjeti se u radu). Imam Razer Goliathus, na nju su bili prosipani kojekakvi sokovi i alkoholi. Sta da koristim?
     
  13. Shibby

    Shibby Aktivista

    Ja sam imao Roccat sense podlogu.Mislim da su ona i Goliathus slicnog materijala, jer su obje platnene podloge.Ja sam je cistio tako sto sam u lavor nasuo vode i potopio je komplet.Malo likvija ili praska da se raskiseli i voila! Cist nova podloga koja mirise na lavandu :D
    Malo protrljaj rukom ili spuzvom i to je to ;)
    Samo je dobro osusi poslije pranja.
     
  14. irhadkul

    irhadkul Komšija

    ja se sve bojim da mi se nece "rascvasti" kad je stavim u vodu!!
     
  15. Shibby

    Shibby Aktivista

    eto ne znam, vidi, Sense podloga je jako tanka i nista joj se nije desilo.Ja mislim da je oko 2mm debljina.Pa se skontaj :D
     
  16. Shibby

    Shibby Aktivista

    Evo namazao sam Roccat Sotu onim vazelinom za cipele, i mogu reci da su rezultiati zadivljujuci! Nema vise trenja! Puhnes u mis, ode preko stola!