Crni ekran nakon instalacije AMD drivera

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by dino31, Feb 3, 2022.

  1. dino31

    dino31 Aktivista

    Kao sto pise u naslovu imam problem sa AMD driverima. Imam jednu staru R9 270x pa hocu da je ubacim u jedan racunar medjutim desava se da imam sliku sve do trenutka kad driver preuzme. Isto se desava bez obzira koju verziju Windowsa instaliram. Je li problem u driveru ili je kartica gotova? Citam i po netu da ima dosta ovakvih problema ali nisam vidio rjesenje.
     
  2. Stryker

    Stryker Komšija

    Cijenjeni kolega,

    Žao mi je što ću te možda rastužiti ali grafička karta vjerovatno "umire" a inače je ta serija poznata po kvarovima.

    Ako ćeš kompjuter koristiti za lične potrebe pokušaj grafičku kartu osposobiti reflow metodom pa koliko god da potraje valjat će ti.
     
    dino31 likes this.
  3. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Imao sam identičan problem sa tom karticom, tačnije Sapphire Vapor-X R9 270X sa 2GB GDDR5. Više se i ne sjećam koliko sam verzija AMD-ovih drivera probao...I uvijek nakon instalacije drivera, prije samog ulaska u Windows, dočeka me crni ekran. Kartica je jedino radila sa standardnim Microsoft VGA driverima, kao "standard VGA adapter".

    Karticu sam dao jednom momku i rekao mu da radi sa njom šta hoće, samo nek je nosi.
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pokusaj naci neku stariju verziju drajvera iz vremena te graficke.
    Ja takodjer imam R7 260x 2 GB i ne diram drajver graficke vise...jer sam prije 1-2 godine tako instalirao novije drajvere i pocelo mi praviti probleme...kada sam vratio na staru verziju,evo radi i dan danas bez problema.

    Moguce da je i graficka pocela crkavati...opali je u rernu na par minuta,nadji na yt ako nista drugo ne pomogne.
     
  5. dino31

    dino31 Aktivista

    Ma moze lock ovdje. Hvala na preporukama.Nema od ovoga nista.