Čudan problem prilikom gledanja filmova

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by MadbaLL, Apr 16, 2011.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    evo od danas imam poprilično neobičan problem.

    kada pokrenem neki film preko bs playera desi mi se ili da nema zvuka ili ako pokrenem neki drugi film, imam zvuk ali nemam onaj prozor za video.

    pokušao sam preko windows media playera, kod svakog imam sliku, ali nemam zvuk kod istih onih gdje nemam ni na bs playeru.

    kod nekih drugih filmova sve radi ok.

    eh sad, da ne bi bilo zabune, filmovi koji mi sada prave gore navedene probleme su davno već skinuti i svi su radili bez problema, a danas evo ovo što sam gore napisao.

    zna li neko šta bi mogao biti problem? hvala.
     
  2. GW

    GW Moderator

    Vjerovatno si instalirao nove verzije određenih kodeka. Probaj se vratiti na starije ili instaliraj još novije. I meni se to isto dešavalo sa određenim verzijama k-lite-a.
     
  3. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ali fazon je što nikad nisam instalirao k-lite. svaki od ova 4 filma mi je do nedavno radio bez problema preko bs playera (bilo zvuk, bilo video). i danas odjednom neće ili zvuk ili video.

    jedini codeci koji su skinuti su oni koje bs player sam skine s neta nakon instalacije programa. i naravno oni koji po defaultu dođu uz windows media player i to je to. ništa nisam dirao. zadnje izmjene sistema su posljednji microsoft paket apdejta za win7 ultimate x64 sp1 koji sam nedavno instalirao preko windows apdejta.
     
  4. GW

    GW Moderator

    K lite sam naveo samo kao primjer. I ti kodeci što bsplayer skida sa neta se vjerovatno automatski nadograđuju...
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Generalno su cccp codeci koliko sam čitao bolji i manje problema prave od k lita, koristim ih već 3 godine bez ikakvih problema. Ali možda najbolje koristiti playere sa vlastitim integrisanim codecima npr. moj favorit gom player ili vlc player on pokreće sve živo :D
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    evo probao sam jedan od tih nekoliko "problematičnih" filmova na dva laptopa.

    na laptopu sa win7 isto kao kod mene, nema zvuka. na drugom na kojem je xp, normala zvuk.

    pada li nekom na pamet šta bi moglo biti?
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    p.s. u km playeru radi svaki bez problema od ovih što mi ne rade u bs player i wmp. sad mi je još više čudno sve.
     
  8. vnm_

    vnm_ Komšija

    ako km player dolazi sa svojim codecima nema ti sta biti cudno...
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    s k-lite instaliranim rade.

    ali fazon je što je prije radilo i bez k-lite, a sad neće. i zanima me zašto, šta se sjebalo.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Zato sto imas desetak codeca za posao koji radi samo jedan. Ukloni to sve i instaliraj jedan player ili jedan paket.
     
  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    koje sve da uklonim i kako da ih uklonim?

    pa i imao sam samo jedan, bs player. wmp dođe uz instalaciju win7. i opet se nekako samo od sebe sjebalo, a ne znam kako.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Restore? Previše brineš, ako radi na kmplayeru koristi ga, opusti se :D
     
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    nije to briga, nego samo nervira, a ne znaš uzrok...

    a km player ne koristim, samo sam testirao s njim.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  16. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    a hoće li mi ovo izbrisati i codece koji dođu automatski uz wmp prilikom instalacije windowsa?

    kako njih da vratim ako ih ovaj program ukloni?

    hvala ;)
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa nece ti nista obrisati samo pobogu, ti biras sta ces skinuti.
     
  18. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    većina codeca koje ovaj program prepozna na mom sistemu su iz k-lite packa koji sam prekjučer instalirao.

    nije našao niti jedan bs player ili wmp codec.

    tako da ne vidim svrhu da brišem ove k-lite codece.

    a btw, prije instalacije k-lite codeca, probao sam čistu instalaciju by playera i njegovih codeca i nije radilo. tek kad sam k-lite instalirao, proradilo je. a prije problema je radilo bez k-lite.
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sta je onda problem ako sad radi? Ocito si prije dok je radilo imao odgovarajuci codec, ciji je posao nakon instalacije playera preuzeo neki drugi. Kad si instalirao klite, ponovo je neki sposoban codec preuzeo kontrolu i to je to. I ne postoji bs player codec, nego samo codeci koji dolaze uz player. Najcesce se problemi javljaju kad imas vise codeca koji rade isti posao (cesto i vise verzija istog codeca), pa se kolju. Rjesenje svih problema je jednostavno ciscenje svega i instalacija jednog jedinog paketa koji radi sve, bez obzira bio to cccp, klite, shark, mpcp, xp pack ili neki deseti.

    Inace, kad imas problem s reprodukcijom nekog video fajla, postoji jedan koristan alat koji se zove gspot, a koji ti omogucava da analiziras video i vidis koji je codec koristen pri kodiranju, odnosno koji ti codec treba za reprodukciju. Znaci kad god zapne, gspot te moze uputiti na pravi put.
     
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    u tehničkom smislu, sad nema problema... ali fazon je u tome što je sve radilo prije i BEZ k-lite paketa. a sad ako nemam k-lite paket instaliran, imam probleme i u wmp i u bs playeru. i prije problema nisam instalirao nove playere, uvijek sam imao samo wmp i bs player i odjednom su počeli problemi navedeni u prvom postu. i htio bih da skontam šta se desilo, jer je radilo bez k-lite.

    a znam za gspot, imam ga i testirao sam s njim. i prije nego što sam instalirao k-lite, pokazivao mi je da nemam niti jedan codec za filmove koje imam na disku, čak i za one koji su bez problema radili i u bs i u wmp playeru. dakle neki problem ili konflikt je bio.