da li je do napajanja ?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by maki, Dec 16, 2010.

  1. maki

    maki Novi član

    asus P5LD2 SE
    ram 1024 ddr 2
    hdd 80 gb
    graficka Geforce 9400 gt 512 mb
    napojna MSI platinium 400 W

    plocu i procesor sam dobio ja imao hdd imao graf i napoju i sastavio medjutim, kada sam sve sastavio odma mi izabaci da se proc pregrijava, skinuo ocistio i stavio novu termo pastu i prikljucio i racunar pocne da podize sistem a boje na ekranu su cudne (znaci nije normala) i samo se ugasi znaci ne stigne uci u windovs, e sada sam izbacio graf. i ukljucio ga samo onako i on vec pola sata radi ne gasi se a maticna nema integr. graf pa da mogu spojit monitor da vidim jel sve ok, sta mislite jel napajanje u pitanju mozda ova napojna ne moze da gura ovu konfu sa ovom grafickom ili nesto skroz drugo ??????

    da napomenem i to da je napojna nova dobio je uz svoj racunar novi, jer sam uzeo msi kuciste sa tom napojnom ali sam nju izbacio i ubacio sebi fortron
     
  2. maki

    maki Novi član

    hajde pametni narode posavjetujte me :)
     
  3. Soviet

    Soviet Aktivista

    Izgleda da ti pucaju artifacti na grafickoj, to jedino objasnjava te boje po ekranu, znaci provjeri grije li se graficka, onako rukom je provjeri ako nece da boota sistem...iako je ta napojna losa, nije nesto teska graficka da je ne moze podnijeti.
     
  4. maki

    maki Novi član

    jos nesto evo sada ga krenu ugasiti znaci nije spojena tastatura monitor mis itd i krenem na power da ugasim ali nece i dalje nastavlja raditi, morao sam ga direktno iz struje iskljuciti
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jesi li ti uradio nanovo instaliranje win?
     
  6. maki

    maki Novi član

    ne mogu instalirat win kad se odma iskljuci, a maloprije sam ga ukljucio i usao u win normalno boje su bile ok i nakon 10 sec pocela slika da treperi i iskljucio se skroz .. :S
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ti rece da se to desava kada pocne dizati sistem!? Probaj onda nanovo instalirati win sa boot cd/dvd-om, jer ako si mijenjao maticnu a na winxp si onda vrlo moguce da je do tog.
     
  8. maki

    maki Novi član

    pa jesam znaci stalno se desavalo to cim ga ukljucim i veceras slusajno da probam i uspije uci u win i opet nakon par sec se ugasi ... probacu sutra to uraditi mada sam skeptican
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    De ti probaj uci u win preko safemode-a.
    Ako to bude radilo onda je softwareski prob sigurno.
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ta maticna ima probleme sa novim gpu/vpu odnosno grafickim karticama zbog starog chipseta
    uradi update biosa..
    Provjeri Pciex speed u biosu pod opcijama trebao bi biti 100 mhz iskljuci pciex sync itd..

    Ako nista donesi od nekog neku drugu graficku pa probaj :smt006

    mozda nisi maticnu dobro ugradio isprobaj je na obicnoj kutiji..i vidi kako se ponaša
     
  11. System_X

    System_X Aktivista


    dobro ti Tale kaže, probaj matičnu na kutiji običnoj sa svim komponentama i update BIOS-a, a ako ti i onda neuspije uzmi drugu grafičku. Vidi sta ti je isplatnije, ili mijenjaj matičnu ili grafičku. Problem kad se konfiguracija nezeli fizički iskljucit je četo u samo matičnoj ploči. Zato nakon svih testova uzmi drugu matičnu pa probaj.
     
  12. maki

    maki Novi član

    ma nema sanse preko safe moda nece isto krene da boota i samo se ugasi, udjem u bios da tamo provjerim stvari i ista stvar ni u biosu nece da se zadrzi vec se ugasi ... nisam pametan ...

    maloprije pokusao samo ga ukljuciti sa ubacenom grafickom al da ne spajam monitor i radio tako 15-tak minuta i ne gasi se, pokusam ga iskljuciti nece ( ISKLJUCIM GA IZ STRUJE ) spojim monitor ukljucim opet isto gasi se ...