Dal' je moguce vratiti iz "foldera smrti"

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by adnan_sa, Oct 30, 2009.

  1. adnan_sa

    adnan_sa Novi član

    Pozdrav,

    Nadam se da napravom mjestu pisem o ovakvom problemu.

    Na disku "D" ima folder ciji je naziv neka sifra i unutar njega se nalazi,kod mene, 2 foldera pod nazivom"amd" i "i386" . Eh, u taj folder prijateljici je upao njoj vazan folder, slucajno. Pokusavao sam maknuti odatle ali ne dozvoljava nikakve operacije nad njim, a ne moze ni da se otvori.
    Na svom racunaru sam takodjer uradio isto, kreirao neki bezvezni folder, prebacio ga u spomenuti folder i isto kao kod nje.

    System restore sam pokusao, vrati "prevuceni" folder iz ovog u koji je upao ali sadrzaj njega ne mogu pokrenuti, sva imena, sve je tu kao i ranije ali ne da pokrenuti nista.
    Pa eto, imate ideju kako izvuci ovaj sadrzaj van. Moglo se i meni desiiti isto, da slucajno nesto vazno stavim u ovaj folder, tako da ce sad pod "hidden".
    Na slici je bezvezni folder na mom racunaru kojeg sam zaglavio takodjer namjerno.

    Hvala unaprijed.
     

    Attached Files:

  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Probaj program koji se zove "unlocker", pa ga onda preko njega probaj move-nuti negdje.


    Evo ispod SS
    [​IMG]
     
  3. nivla

    nivla Komšija

    safe mode, logiraj se kao administrator, odes na folder, desni klik properties, nadjes security tab, i tamo svim userima dodijelis full prava za taj folder, usput prebacis folder odmah na neko drugo mjesto,
    ako ovo ne uspije probaj resetovat ntfs permisije koristeci ultimate boot cd(cini mi se da je legalan )
    ili u command line interfejsu koristi cacls komandu pa na taj folder rekurzivno uz /C parametar probaj dodijeliti privilegije to Everyone
     
  4. adnan_sa

    adnan_sa Novi član

    Probah sa Unlockerom ali nece. A ove druge prijedloge cu da oprobam, nego me tastetura zeza.Ima USB prikljucak i ne mogu da udjem u BIOS. A u safe mode se ulazi sa tipkom F8, ako me sjecanje dobro sluzi, sto takodjer nece. Ranije sam prikljucivao neku drugu sa PS/2 prikljuckom , no sada nemam.Pa kad rijesim taj problem, pokusat cu prijedloge od nivle.

    Hvala za prijedloge u svakom slucaju :)
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Probaj drugi USB ulaz. I kod mene je a i kod vecine USB tastatura i normalno prihvata F8 ili ulazak u bios.
     
  6. adnan_sa

    adnan_sa Novi član

    Evo promijenih USB ulaz. Onda radilo samo za ulaz u BIOS a nije F8. Onda obiljezih na opciji USB keyboard support na BIOS i proradi i F8. Udjem u Safe Mode, uradim ovako kako mi rece nivla i uspjelo je.

    Hvala puno :)