1. Esh

    Esh HWB

  2. Esh

    Esh HWB

  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    hm...nemamo bench-ovem nemamo nista osim slikica...
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nek nemamo, dfi je tata-mata ploca. Ako ko pravi dobre ploce, onda je to DFI.
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    jest tata mata ploca al mene i dalje zanimaju prvi benchovi a sve se bojim da cijena nece opravdat kvalitetu
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hoce, hoce. Ponovit cu, DFI je to ;)
    A da ce cijena bit visoka, to je sigurno...

    Zanimljivo je da onaj aktivni cooler jako podsjeca na Spire Coolforce(u SAD se drugacije zove, radi ga jos jedna firma), kojeg je gotovo svaki korisnik DFI LP nF4 ploce ugradio. I sam imam takav cooler na chipsetu svoje nf4 epoxice...jako dobar potez DFI-ja sto "slusa" svoje korisnike :) Vrlo tih a dobro hladi.
     
  7. Predator

    Predator Aktivista

    Mozda je tata mata za AMD, ali nije nikada bio za Intela niti ce biti dok postoji ASUS
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ocito imas (pre)visoko misljenje o Asus-u. Zaboravljas katastrofe poput zvucne na P5B koja krci kad se nesto kopira? Ploca od cca 500KM na kojoj krci zvucna? :lol: :lol: :lol: DFI to si ne bi dozvolio. ;)

    DFI ce preuzet tron i na Intel platformama, u to sam ziher.
    Jos prije godinu dana sam imao DFI LP NF3, prodao sam je samo zato sto sam prelazio na PCI-E. Inace beton ploca. A NF4 ploce su im jos bolje.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    daj smiri strasti pričamo o ati čipsetu :D
     
  10. Esh

    Esh HWB

    slazem se. imajuci u vidu da je asus striker oko 250-300 eura, postavlja se veliko pitanje isplativosti..
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Zna li se cijena? Ako bude kao neka entry level 965 ploca onda je super. Sve preko nema veze sa razumom.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma jok, nece bit toliko, nije to Asus. ;) Mada i DFI ponekad napravi "bolesnu" plocu poput Venus nF4 SLI ploce, ona je bila pravo skupa.
    Cijena Asus Striker ploce je van svake pameti...
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    iskreno govoreci svaka ploca preko 150km je bacanje para
    realno treba reci da niko od nas nema para za sli,cf ili agea kartice
    tako da je pitanje da li ce iko od nas i uzeti u razmatranje rd600...

    usput na layout-u ploce mi pravo cupavo djeluju postavljeni sata konektori oko treceg pci-e slota,takodje elektronika na backside panelu mi djeluje kao idealna stvar za neki kratki spoj (makar da stave neku plastiku )...

    ili sam ja corav ili na vrzone slikama nema bios chipa....

    usput smatram da su asus p5rd1-vm i p5rd2-vm definitivno dobre ploce tako da mene zanimaju low end rjesenja od atija ako ih naravno bude...
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa dobro nije bas bacanje para dat 200KM za plocu. Ali preko 300KM jest.
    Grehota je imat vrijedan komp a jeftinu plocu ili jos gore jeftino napajanje...
     
  15. Predator

    Predator Aktivista

    Tacno imam jako visoko misljenje o Asusu jer sam promjenio bruku ploca jedino sa Asusom nisam imao nekih vecih problema, a sto se tice P5B sada je imam ja sam medu prvima imao te probleme sa zvucnom Asus nema veze sa tim nego su izabrali smetljarsku firmu da ugrade njihovu zvucnu na plocu koja god ima ADI cip ta sere bez obzira na proizvodaca jedino one sa Realtek cipom rade koliko toliko dobro sve ostalo na toj ploci je odlicno, a sto se tice cijene sve bolje intel ploce su skupe ko sam vrag.
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Pogledaj samo P5GD1 seriju, kreteni stavili Intel ICH6R southbridge koji nije imao ni pasivno hladjenje, naravno skopcaj 5-6 usb uredjaja i gore ko kokice.
     
  17. Predator

    Predator Aktivista

    Jebi ga buraz ali ipak najbolje ploce za Intela su Asus dok za AMD nisu mada sam ja koristio AMD-a do ovoga Core procesora na Asus A8N-E ploci bez ikakvih problema evo radi i dalje kod zene u racunaru bez problema.
    Sto se kokica tice probaj na bilo kojoj NF4 ploci skinuti ventilator sa cipseta kori ko cigara.
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    zar to nije logicno, sad zamisli kad lameri fabricki ne stavljaju te hladnjake.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hehehehe citam ovo i umirem od smijeha :lol:
    Svaka cast sulu.
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    kritican hladnjak npr northbridge hladnjak na asus m2n4-sli
    mislim da im se na traci nedje pokvario robot za postavljanje ventilatora ili nesto...posto je hladnjak totalno kritican... 2 mm recikliranog nidje veze komada aluminija