Digitalni fotoaparati

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by 3xD_design, Feb 2, 2005.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    nemoj reć? :D

    vjeruj mi da se nikako nećeš razočarat, a kad počneš otkrivat manualne funkcije i njihove mogućnosti, onda će ti tek bit drago.
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    da ti kažem nešto.moje iskustvo:
    ovako imam FinePix A203 sa 2 MP.Ne sjećam se koji model je bio kamere sa 3 MP.Moja kamera je imala daleko kvalitetniji prikaz slike iako je zakucana na 2 MP.Ova kamera sa 3 MP je jedino sa opremom dolazio čip sa 256 MB i takođe je imala višu rezoluciju snimanja od moje (.avi format).Tako uzmi ovu kameru što ti syss preporučuje jer vidiš kakav kvalitet prikaza ima.Sigurno ima puno opcija mijenjanje kvaliteta slike contrast brightnes itd. moja preporuka slušaj syss-a
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    ja sam mislio uzet početno fuji a205, ali me je par profi ljudi nagovaralo na canona i rezultat se vidi na prethodnoj stranici... meni super.
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Jeste čuli za nakve Hp Photosmart, oko 200 maraka, akcija u plusu. Veoma dobro, ali više povoljno.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ništa od toga do nekog višeg segmenta... isto kao i olympus, sony, fuji itd. no pošto vjerujem kako su većini zanimljivi upravo entry-level modeli koji imaju odličan omjer uloženo/dobiveno, preporučam upravo canon a seriju (bilo koji model... čak i a400 je već ono "profi idiotka" za jedva 150€).
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pozdrav
    trebala bi mi neka preporuka digitalaca,bitno je da ima punjivu bateriju i da pravi bas dobre slike a da nije neka cijena,polovan trazim...max 200 KM
    naletio sam na ovaj model "PANASONIC Lumix DMC-TZ7"...po recenzijama ima odlicne ocjene za fotke,haman je DSLR u kompaktnom kucistu...ocjene su od 9-9.5 /10 ...znaci bas odlicne ocjene...ima i stereo snimanje zvuka uz HD video ali je ograniceno izgleda na 15 minuta,mada realno,mene snimanje ne zanima

    ima li jos nekih modela za preporuciti a da nisu preskupi...realno,slabo se razumijem i ne pratim tu scenu oko digitalaca
    imam neki olympus fe200 ili 250...kupljen davno,mozda 2007. ,slike su poprilicno lose,posebno nocu...danju i mogu proci ali nocu,previse suma
    a trosi baterije kao lud...ubacis one najskuplje duracesl baterije...ma ne bude upaljen pola sata ,gotove baterije ,zato sada i hocu sa punjivom baterijom
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Jedno vrijeme vec razmisljam da se upustim u novi hobi, jer volim dosta fotografisati i stalno nesto slikam, bilo prirodu bilo ljude i situacije.
    Znam da dobri DSLR aparati dosta kostaju, medjutim, kao pocetnik mozda bi meni za pocetak odgovarao neki polovan digitalac.
    Na olx prodaje se Sony DSLR-A300, valjda dodje jos jedan kojeg treba popraviti ili za dijelova za 220 KM, da li to moze posluziti cemu?
    EDIT: Nema video snimanje, tako da otpada


    Skickat från min iPhone med Tapatalk
     
    Last edited: Apr 19, 2023
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Upravo takvog imam xD

    Kupio za stoju s pokvarenim lcd.om, i nasao na aliju za oko 50KM zamjenski.

    Zavisi sta zelis. Ja sam ga kupio prvenstveno jer imam minoltine filmske aparate i objektive, a za neupucene sony je preuzeo diviziju kamera 2006 i iz toga su nastali ovi aparati, i mnogo tehnologije je preuzeto od minolte koja je bila jako inovativna kompanija u proslosti, tako da imas hrpu objektiva za male novce.

    Pored toga sam ga uzeo i zbog ccd sezora, koji imaju taj blizak feeling filmskim kamerama.

    Neki dan je bio a550 za 100KM na prodaju, samo bez baterija i punjaca.

    Samo da te upozorim. Vrlo lako mozes imati problema sa takozvanim 'Gear Acquisition Syndrome'
    Guglaj ako te bas interesuje sta je to :D
     
    Reznor likes this.
  9. ogorain

    ogorain Novi član

    Imam jedan za prodat manji nema 500 klikova ...spustio bi na 400km za forumase.... Lumix gx800 sa top objektivom 12-32mm

    bolje za ove pare nema :D