1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Posto mi u firmi nemogu zbaviti dovoljno jaku a jeftinu agp karticu
    a nedaje mi se 600keka za 6800gt model
    prelazim na pci-e
    i to Abit NV8 sock754
    http://www.abit.com.tw/page/en/motherbo ... L_NAME=NV8
    ploca je oko 150 keksica i na nju cu staviti x800gt koji ce biti oko 350 keksica
    pametno ili ne?
    Prelazak na sock939 nije opcija jer mi je ta varijanta skuplja za 200 keka pa eto misljenja ...
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  3. Predator

    Predator Aktivista

    Ipak se pokusaj nategnuti za 939 jer je to dosta novija tehnologija,
    imas dobrih a prilicno jeftinih ploca.[/img]
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako se budem protezao na 939 bit ce onda x550 graficka a to mi je isto ko da nista nisam mjenjao...
     
  5. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Pametniji potez bi ti bio da pređeš na soc 939 a možda bi se mogao razvući za ploču i proc.Ako nisi entuzijast glede overklokinga ako tržiš brzu,jeftinu i stabilnu ploču onda uzmi foxconn soc939 nforce 4 čipset,ALI kao što sam naveo ranije nije za entuzijaste a vjerujem da bi mogao navući i za neku 6600gt ako ne onda bar 6600 sa ultra revizijiom.Recimo gigabyte 6600 ultra revizija(450/1000)radni takt.Uostalom tinajbolje znaš koliko se možeš pokriti. :mrgreen:
     
  6. djambo

    djambo Aktivista

    foxconn nikako skoro pa ni abit nebih preporucio za nforce3 i 4,
    DFI ako se ima malo vise para msi maticne ili za stabilnost gigabyte sto ulazi u jeftinije solucije
    nakon zamjene cetiri maticne sam opet osto na gigabyte ploci za athlon64 upravo radi kompatibilnosti i stabilnosti,samo mi nije jasno sto svi seru po njima iso sam na nadogradnju i isprobo foxconn,abit,asus i soltek ploce i sve su bile smece od toga foxconn najvece posto mi je memorija radila maximum na 200mhz dok su ostale radile na 333mhz plus preko dvi kabla nisam mogo ni windowse instalirat,jedino sam sa gigabyte bio zadovoljan i sve je radilo od prve bez problema

    athlon64 3000+ 939 + neka maticna bolje je nego bilo koji na 754 socketu
     
  7. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    E,lega nisi imao sreće sa foxconn pločom. Ja sam ih isprobao i mogu ti reći da su se pokazale jako dobro.Doduše bilo je nekih mali problema ali se sve riješilo sa flešanjem biosa,što je slučaj manje više sa svim pločama.Nijedna nova ploča u startu nije radila kako treba ali revizije biosa sve riješe(problemi tehničke prirode ali nove revizije biosa to riješe).Imao sam sad baš jednu abiticu nedavno a8n fataliti i sto problema sa njom i dok nisam otflešao novi bios nije htjela proraditi kako treba,nakon toga sve šiba ko blesavo.A tako ti je u većini slučajeva sa pločama.Rijetke su ploče koje se odmah probude kad se ubode proc pogotovo ova nova generacije 64 bitnih proca.
     
  8. djambo

    djambo Aktivista

    pa bas i nije tako jer sam na svakoj ploci napravio update biosa stim da je asusova ploca odbijala fleshanje iz windowsa a ta ista je na kraju riknula bez overclocka nakon nekih 3 sata rada a radila je jedino kad sam napravio downgrade biosa,kod abita je jedino sve funkcioniralo osim memorije
    malo sam se pomucio kod sklapanja konfe,skoro citavih 2 tjedna
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    morat cu se ocito protegnuti
    za sada stvari stoje ovako
    3000+ sock939
    asus an8
    saphire x800gt ili asus 6600gt
    cekat cu sljedecu dostavu (mjesec dana) kazu da ce cijene pasti pogotovo na kartici i maticnoj

    mada mi i dalje djeluje ok verzija asus k8n4 + x800gt o bi me kostalo cca 400keka
    a ona prva varijanta oko 800keka sad sam fakat u dilemi jer imam i ponudu za sock754 mobile 3000+ za 250km

    napomena 939 nije venice a fakat me zanima koliko bih dobio ako je 10% onda mi se neisplati
     
  10. Predator

    Predator Aktivista

    Neznam kakve si ti imao probleme sa ASUS-om ja sam sklopio dosta masina bez i jednog problema, licno koristim vec drugu ASUS plocu radi go zmaj A8N-E rev.2 samo kao kod svih 939 ploca moras paziti na memoriju. Nasa raja sere kupi plocu,graficku.... za gutu para a onda smese od memorije pa mu nista nevalja naravno svaka firma ima i fula modela ali ipak se mora sve upariti da bi radilo ok.
     
  11. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    nemoj gole zmajeve isukivati ovda o forumu... to kući kad dojdeš ;)

    Ne fali ba cojku nista da uzme masinku na sck.754... ljudi koji u startu imaju jedva para da kupe takvo nesto, vjerovatno nemaju namjeru iduce godine kupovati dvojezgrani AMd ili 2007 da kupuju četverojezgrani.

    Hoće nabrzaka da ima mašinku spremnu za igranja....
     
  12. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Nitko ne kaže da je soc.754 loš ali mislim da ćeš se složiti da stvari moramo malo gledati u budućnost,naravno netreba sad globalizirati stvari ali zašto baciti sad lovu pa onda kukati trebao sam ovo ili ono.Većina vas zna da su soc.754 i agp na izdisaju pa prema tome mislim da bi čovjek trebao možda malo sačekati pa kupiti novu generaciju stvari i biti miran malo duže vremena a do 2007 tko zna što će biti....Uostalom neka se sam odluči, nitko mu ovdje ne kaže da mora ovo ili ono.
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    iskreno mislim da je sad malo prekasno za socket 939 ....
    cisto jer sad su izasli udal core procesori kojima ce padati cijena poslje nove godine onda stize i ddr2 u prvom kvartalu ....a tada ce biti pdv ...itd...
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Sto je prekasno za DC? pa DC ide na sck 939.
     
  15. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Gdje ti ovo kupuješ pa ovako jeftino dobivaš? Da nisu cige na buvljaku počele prodavati komponente? :)
     
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ustvari 400keka kad prodam k8v sa 9600xt za 150km
    to ce pokriti plocu
    a grafulja je cista investicija od 400keka