DiRT Rally

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Apr 27, 2015.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Citam da pokusavaju da naprave bas sim, ne arkadu sa Ken Block glupostima. Sto je super stvar!
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Definitivno jedna od igrica za koju sam najzagrijaniji da vidim na Pleyki. Uvijek sam bio veliki ljubitelj rally-ja, jos od Colin McRae Rally-ja. Mislim da sam prvi dio igrao davne 2000 na PS1, ili cak 1999, nisam siguran.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Vedo Nema sta citati.. treba baciti pedeset markica pa probati.. hehe. Da, ovo je totalna suprotnost codemasters igrama. Mene su iznenadili. Nesto bas za sim publiku.

    Ne bi bilo lose kupiti je sada. Nakon izulaska ce trebati godina dana da spadne na 27€ a sumnjam da ce biti fail. Jedino je grafika labava ali ako fizika bude kako se prica, ko šiša grafiku.
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Malo me nostalgija puce, pa reko da potrazim taj prvi Rally za PS1, da li jos uvijek imam:

    [​IMG]

    :)
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja sam uradio preorder za Grid 2 i Grid Autosport. Dao 200 KM za ta 2 naslova i oba bila zesci fail. Tako da ce od mene tesko opet dobiti lovu. Prvo odgledat par reviewa i cuti par pRo misljenja o handlingu, pa mozda onda.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Potpis za grid autosport, dao 7 eura i zali boze para, igrao sam ga 10 minuta.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Doduse. Gledam iz perspektive DIRT serijala koji mi je baš sjeo izuzev šminke. Autosport je meni legao ali da, tesko da toliko vrijedi.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovaj dirt je PC only (bar sad za sad). Cudi me da nisu grafiku vise napucali, jer koliko vidim po netu, vecina sim vozaca imaju opasne masine (Titani ili SLI grafe), najvise zbog ogromne reze (3 monitora).

    I s*anje sto rade ovaj Dirt na last-gen engineu, ne koriste novi engine na kojem ce se vrtiti F1 2015.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Jedino mi ta činjenica sto koriste stari engine baca sumnju da ovo ne svataju ozbiljno.



     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Bice ovo i za consoleshit sigurno
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa naravno da ce biti i za 'consoleshit', jer ne mogu na PCu za hljeba zaraditi.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Kazu da ce Dirt 4 biti odvojena igra, koja ce se vritit na novom engineu. Ovo je pokusaj pravljenja sima ala RBR.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako je vec sim, onda treba biti iskljucivo kamera iz vozila. Cim vidim kameru van vozila za mene je to arkada.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Restrikcije nisu poenta sim igre vec sto bolja simulacija RL fizike.

    @Vedo - Jel' to zvanicna informacija ? Znam da su i AMD i Nvidia nabacili hint za DIRT 4 kroz drajvere dok je codemasters i dalje šutio na tu temu.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pogled iz prvog lica se svede na nekih 30-40% stvarne preglednosti, sa nekim VR rjesenjem da se kamera mice pomicanjem glave bi bilo interesantno.
    Ali naravno ostaje problem motion sickness-a, ali da se i to smanjiti uvodjenjem virtualnog nosa :D
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Cesto sim igraci imaju tendenciju da ganjaju real life pregled i onda skontaju da sa kokpit kamerom i pravim FOV dobiju gotovo jednu petinu-šestinu šajbe sa jednim monitorom. A gdje je periferni vid.

    Ja vozim sa izbačenom haubom jer me nervira in-game volan, pogotovo ako ispred mene ima fizički volanali ali ako je igra modularna kao a. corsa, onda ganjam da mi se vidi i unutrašnjost, npr: https://youtu.be/buhhBD7mWkU?t=42 ili kao sto ovaj dirt ima: http://pokit.org/get/img/0060e9198b1a05 ... f4e23e.jpg

    Najbolji setup je mislim ovaj: https://www.youtube.com/watch?v=2iyX9CZzvvo

    Nabaciti neki 40-50" 4K monitor i dici kredit za neku zvijer koja ce tjerati 4K.

    By the way, nešto se skida..

    [​IMG]

    Jedna dobra vožnja:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    OS: Windows Vista, Windows 7 or Windows 8
    Processor: AMD FX-8150 or Intel Core i5 4670K
    Memory: 8 GB RAM
    Graphics: AMD R9 290 or Nvidia GTX780
    Hard Drive: 35 GB available space
    Sound Card: Direct X compatible soundcard

    šta kažu, preporučena

    smiješno
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Malo vozao i onako na prvu, bliže je ovo DIRT serijalu nego nekoj simulaciji. Auto skakutavo bez nekog osjecaja tezine.

    Što se ostalog tice, sve za pet. Kompletna suprotnost od DIRT-a. Etape zahtjevne i zeznute. Grafika nije high giga mega ali je lijepa i oštra bez nekih suvišnioh bloom/blur efekata. Bas kako treba za racing igru. Što se mene tice, grafika moze ostati na ovom nivou. Zvuk dobar. Efekti i osvjetljenje dobri. Posebno nocu. Optimizacija odlicna.

    Nakon igranja izasao i probao ovu kombinaciju: https://www.youtube.com/watch?v=r_9xEFJquqM

    Nebo i zemlja i ako auto nije niti za relija niti je ovo rally staza koju je pravio Kunos.

    Ne mora biti nužno losa igra. Zabavna je i izazovna. Lako mozes sa jednim izletanjem uništiti 80% auta i da ti propadne etapa. Nocu razbiješ farove i onda se žali vodovodu. Samo nema onog osjecaja težine automobgila kao sto je to kod simulacija.
     
  20. RaP

    RaP Komšija

    Ako nista kokpit je modeliran kako treba, neki dan bilo na snizenju Autosport 8 eura i nisam ga uzeo, samo zbog kokpita, nisam neki fanatik ali ono sto su uradili u autosport-u je katastrofa.