Diskusija - Dvoličnost :S

Discussion in 'Generalna diskusija' started by BRIcK, Nov 9, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. BRIcK

    BRIcK Novi član

    Dvoličnost. Jedna od najgorih osobina koje čovjek može posjedovati. Jako uprošteno, dvoličan čovjek je onaj koji ima dva lica- Jedno pokazuje u jednim, a drugo u drugim situacijama. Iskreno, jako mrzim dvolične ljude koji su, kad im nešto treba, dobri s tobom i zovu te bratom, a u stvarnosti te nikako ne podnose.

    Ja sam čovjek bez dlake na jeziku i svakome ću reći ono što mislim o njemu, a tako ću se i ponašati prema njemu. Dvoličnost je za mene jedna odvratna osobina. Priklanjati se dvjema stranama i pljuvati drugima iza leđa je stvarno jadno. Dvolični ljudi su ljudi koji iz svega žele izvući profit za sebe i nije ih briga za druge. Zbog toga nemaju prijatelja, ili ih imaju, ali prijatelja koji su isti kao i oni.

    Smatram za sebe da ne pripadam takvom sloju ljudi niti bi to volio. Nemam niti prijatelja za koje primjećujem da su dvolični, trolični itd... jer takve osobe u meni bude samo gađenje i odbojnost. Takve ljude žalim i čak mi je teško da vidim kako uništavaju svoj i tuđi život bez trunke savjesti i zapitanja sebe samog zašto to čine i šta im to dobra donosi.
    Ne smatram sebe dvoličnom osobom, jer je to osobina samo pokvarenih ljudi koji u svemu traže neku svoju korist.

    "Čovjek uvijek može navući masku na lice, a u sebi ostati onaj koji je bio. Ali što ako maska sraste s licem? S vremenom ti postane sve teže igrati dvostruku igru, pa počneš sam sebe uvjeravati da doista i misliš to što govoriš, kako bi u vlastitim očima ostao čist. Ukratko, mozak ti se okameni."Ivo Brešan, Gorgone.

    Neka uopštena definicija o dvoličnosti ne postoji ali, kao što možemo vidjeti iz ovog wiki citata, dvoličan čovjek uvijek igra dvostruku igru, te na kraju sam sebe počne uvjeravati da je istina ono što govori a ne misli tako.

    Da li Vi poznajete neke dvolične osobe i kakav je uopšte vaš stav prema takvim ljudima te da li možda sebe smatrate dvoličnim? Šta Vi mislite jeli i HWB forum pun takvih ljudi ? I za kraj evo par izreka koje za koje mislim da idu uz ovu temi !

    - Bolje da me mrze zbog toga sto jesam, nego da me vole zbog toga sto nisam!
    - Bolje je ne imati zasluženu čast, nego je imati, a ne zaslužiti je


    Jedna diskusija tek onako da vidim Vaša mišljenja, navali narode . . .
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    ^^ hihi vedo, što ga stesa.
     
  4. Adi Zeljkovic

    Adi Zeljkovic Aktivista

    Onakav sam kakav jesam. Ni pred kim se necu ponasati drugacije ili mozda mijenjati zbog neke osobe. Ako imam nekih problema sa tom osobom svoj problem ili misljenje cu mu reci u lice jer mislim da je tako najbolje a ne ogovarati. I kur'anu stoji da onaj koji ogovara isto kao da jede meso svoga brata. Znaci nijedna vjera to nedozvoljava. Dvolicne osobe mrzim i imam ih pogotovo u razredu.
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    I kakve veze ima ista od ovoga sa ovim forumom, idite na bihnet pa se.... koliko god hocete manite se HWB
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Brate, neki ovdje puše čudne trave.
    Može li se znati kakavu ganđu rolaš
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni ovo lici kao da je imao pismeni rad u skoli na tu temu.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Baš je kul tema :)
     
  9. extibo

    extibo Komšija

  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja cekam kad ce LOCK,izgleda da nam je moderacija DVOLICNA danas! :D
     
  11. GW

    GW Moderator

    Ovi što mogu brisati nisu tu, a ovi što su tu ne mogu brisati. :D
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Cekali smo da se postave "smijesne slike" prije nego sto ovo zakljucamo i napomenemo da ovakve teme cak nisu ni za nasu generalnu diskusiju. Dakle, osim politike, erotike, religije, nije nam zanimljiva ni duboko psihologija.
     
Thread Status:
Not open for further replies.