display nakon pada

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by mobsterc, Jan 22, 2016.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Da li neko moze iz iskustva da kaze da li je u ovom slucaju otisao display, inverter, oboje ili nesto trece... Hvala :smt003
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja bih procijenio ovako
    99% kontrolna elektronika displeya, 0,9% flat kabl, 0.1% konektor na ploči
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    To ona mala ploca iza displeja sto bude? Mislis da samom displeju nije nista? Hvala
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ta mala elektronika ima preko 10.000 kontakata prema displeyu i tu je nešto riknulo, samo ti zamjena displeya moze pomoci
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ok, znaci ona se ne odvaja, moram traziti da mi sa flet kablom posalju displej... Jos nesto da trazim posto prodaje momak u dijelovima pa da se 'osiguram'?
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    De ba otvori to i prvo provjeri sve jackove da se nije sta odvojilo.
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nije jos uvijek kod mene, ali sam htio da rezervisem dijelove jer ih nema bas nesto na piku...
     
  8. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja sam imao jedan takav problem na servisu, bio je problem kontakta odnosno flat kabal i plocica su negdje gubili kontakt. Na pritisak prsta u donjem dijelu displaya pojavljivala se slika pa sam skontao da je do toga i da negdje prekida. Pa eto da i to imas na umu.
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Evo konacno sam rastavio, displej ne raguje na savijanje i 'pritiskanje' fleta koji je bio napola spojen.. ponadao sam se da je samo to, ali ista stvar nakon sto sam ga spojio..
    Nista uzimam drugi display, samo me strah da nije sta drugo pa da se ne bacaju pare bezze, bolje uzeti polovan ispravan laptop uz neku doplatu
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Konacno sam nasao display, ubodem napajanje upalim radi. Odlicno.
    Ugasim, iskopcam napajanje, krenem sastavljati laptop, nije nesto komplikovan, sastavim, upalim display nista, ne reaguje.
    Rastavim, skopcam stari display koji je bacao backlight nista.
    Nisam bas levat, ne kontam sta sam mu mogao uraditi, i ovo znaci da je ploca riknula?
    Ja kurate srece u cojka...
    Edit: jel mogao display ubiti plocu? :/