Dobar test napajanja...

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Stevie_Ray, Nov 22, 2006.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Obavezna zamjena napajanja, osim ako neces da ostanes bez izvjesnih komponenti... :|
     
  2. Sale

    Sale Aktivista

    Mjenjaj ako nije neko Brand name napajanje, takodje zadnjih dana imam isti problem crkla mi napojna no name od 400W (froniter shit) :cry: pa ti kazem iz iskustva mjenjaj to. :lol:
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Koju mi vi preporučujete napojnu da uzmem i gdje ?
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    minimalno Chieftec od 350W. Samo takav ti je nov 92.5KM(u plusu), samo da znas...

    EDIT: slazem se s Dog-om, radije Chief od 400 ili 410W, gledam nije puno ni skuplji. Ako ga ne bude onda Sharkoon od 450W za 105KM.

    Mada bi i 350W EB Chief morao tjerat puno toga. Kod mene je tjerao A64 na 2,64GHz, 1GB rama, dva diska, dva DVD snimaca, 7600GT i to sve bez problema. Al opet X1950Pro trosi, ako se ne varam, duplo vise od 7600GT. U svakom slucaju dodaj tih 10-15KM za Chief-a od 400W ;)
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Imas sharkoon 350W za 75KM kod Slavoljuba, ili ovaj chieftec sto je Stevie spomenuo. Mada ako mislis ici na x1950PRO i jos jedan disk, ja bih uzeo barem Chiefteca 410W ili nesto slicno.
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    ne kontam zašto da uzimam napojnu od 350W kad mi je već od 400W u računaru. Mada jest neka XingYong marka nigdje veze. Ima u DIDAKTI Napojna jedinica SmartBox 500W P4 ATX 2XSATA PCI EXPRESS TITAN VENTILATOR 14cm. Ne kontam samo ovo PCI Express, morel to kako radit na ploči sa AGP slotom :?:
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Hajd ti malo uradi zadacu prije nego sto postavis takva pitanja. Ali evo ipak cu ti odgovoriti:

    - Zato sto ta tvoja od 400W ima mozda 200-220W
    - Zato sto ta tvoja lako izgori
    - Zato sto ta tvoja kad izgori, izgorit ce jos svasta nesto u kucistu
    - Zato sto ces vjerovatno s novom grafom i diskom (ako uopce upalis masinu) imati restarte i BSOD-ove vise puta dnevno

    Nadam se da ti je jasnije. A sad opali ono SEARCH dugme na vrhu i upisi napajanja. Imas 5 dana sta citati.
     
  8. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ev` gledah malo na Sapphire-ovoj stranici. Izgleda da preporučuju 550W min. pih sad ću još morati da izvalim keša i na to ...
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hehehe dobro si imo zivaca odgovorit. :mrgreen:
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Donesi ga kod mene da ga spojimo na moju Deltu, pa ces vidjet da ce radit. ;)
    Tih 550W ne treba cak ni za 8800GTX a kamoli za X1950Pro...
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma Stivi imali su oni u vidu ove codegene i frontiere pa su zato stavili 550W
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma znam i to...realno je da Codegen od 500-600W ima 300-350W snage, tako ti ga i dodje. :D
    Ako ne i manje, 550W "znatni" LC-jevi su znali umirat kad ih se optereti sa 400W...a LC su opet bolja napajanja od frontiera i slicnih.
     
  13. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ma jah. Ne smije čovjk ni pitat ništa više ako mu nije jasno ... Jbg šta ću kad se nisam naučen rodio ...
    Da batalim raspravu ... Uglavnom moraću 100 do 150 KM računati i za napajanje. Ima sad da raskupusam računar baš da vidim koje je "mrtve" marke ovo moje napajanje...
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma smije pitati nego nesto tako banalno je vec hiljadu puta pojasnjeno.
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ma ovo 0 bodova. 160W realne snage imam u napojnoj ... fuj. Znači pravac PLUS i nova napojna. Šta mi vi preporučujete? Nešto u granicama razuma (mislim na keš :wink: ), s tim da mi treba oko 5 slotova računajući na sve uređaje koji su mi priključeni...
     
  16. n00b

    n00b Novi član

    sharkoon 450W oko 100km, chieftec 400W oko 100km, S.Box 500W oko 60km (radile su dvije 7950GT KO u SLI na njoj), Fortron BlueStorm 400W oko 130KM.....
     
  17. AdoSA

    AdoSA Komšija

    tnx noob :)
     
  18. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

  19. syss

    syss Veteran foruma

    otkazao je i moj nedavno, svejedno bi ga ponovo kupio... uzeo sam ovaj dreq jer nisam imao šta drugo u tom cjenovnom rangu.
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma to se zalomio primjerak felerican :mrgreen: