dobra konfiguracija?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by mirza.oo, Aug 5, 2007.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    ploča suxa totalno... zaboravi to, uzmi asus ili dfi.
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    Poslovni PC i gaming. 4k je velika, ali i korisna investicija (korisna samo ako je u pitanju poslovni).

    Ovo što ti je vedo preporučio je najbolje moguće za tebe:

    Dodao bih:
    HDD: WD/Hitachi/Seagate, neki 250GB ili veći disk
    Monitor: Samsung 226BW

    Ostalu siću sam izaberi jer i nije toliko važna kao ove stvari (miš, tastatura etc.)
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Neki drugi cooler uzet.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Jo ova filozofija sa 4K km je BS totalni. Zasto ljudi kupuju BMW ili Mercedesa kada i KIA moze isto raditi. Pustite covjeka nek uziva u konfi.
     
  5. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ma za ove pare možeš uzeti 4 GB Kingmax 800 mhz, SLI 8800 GTS 640 MB, Quad Core, 19 WS monitor i možda čak ostane i viška
     
  6. mirza.oo

    mirza.oo Novi član

    ovako sam sastavio za sada:

    INTEL CORE 2 QUAD Q6600 BOX 4x 2.40GHz 1066MHz 8MB Sck.775
    MB ASUS P5B 965 Sck.775
    DDR II 1024MB 800MHz KINGMAX x 4
    VGA EVGA nVIDIA GF8800GTX PCI-E 768MB ACS3
    COOLER ZALMAN 8000 Sck.775/754/939/AM2
    NAPOJNA JEDINICA Thermaltake Toughpower 750W (2x PCIe, kabl management)
    HDD 250GB WD SATA-300 16MB
    DVD RW PIONEER 112DBK black Dual layer 18X
    MONITOR LCD SAMSUNG SM226BW 22" 2ms 16:10 1680x1050 Glossy Black
    TASTATURA BENQ X-TOUCH A800 INTERNET SLIM
    MIs LOGITECH ULTRAX B85 OPTICAL
    KUĆI?TE THERMALTAKE Armor VA8000BWS black, window

    posto vidim da trenutno na trzistu nema puno igrica koje podrzavaju dual core a kamo li quad core, zanima me da li ako neka igra ima podrsku za dual core, to automatski podrazumjeva iskoristavanje ona 2 od quad core-a?

    i da, sta mislite o ovoj konfiguraciji? :) hvala unaprijed
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    Konfa je extra imho, nije potrebno ništa više mijenjati. Imaš Cmcrae Dirt koji može da iskoristi do 8jezgri (a nema nigdje da se kupi octo-core proc :p). Ne mogu se sjetiti nijedne druge sada, ali ima pofino igara koje imaju podršku za DC, mada se ne moraš brinuti, jer će sve ići glatko ;)
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    posto si rekao da radis u 3d studio maxu onda uzmi quad core. Trenutno rijetko koja igra koristi 2 jezgre, medutim novije igre (Crysis , Bioshock,Alan Wake itd.) ce koristit sve jezgre - bar prema rjecima autora tako da ti je Quad Core prava investicija za buducnost.

    A sta mislim o toj konfiguraciji? - BLAGO TEBI :wink: :D
     
  9. mirza.oo

    mirza.oo Novi član

    usput samo da pitam ima li negdje kod nas kupiti asus pk5?
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    - stavi p5b deluxe barem, makar ovo žudi za badaxe2
    - napajanje van, stavi pošteno nešto sa ne toliko w (seasonic, corsair, sharkoon, fortron etc.)
    - 8800gtx van stavi 8800gts pošto manje struje guta, manje se grije, a razlike u performansama su nevidljive golim okom
    - tt armor van... preplatit ćeš totalno bezvezno kućište
    - disk seagate 7200.10 pošto je i dalje najbrži ako se ne varam
    - za ovo što si sada uštedio izbaci kingass i kupi neku poštenu memoriju pošto guraš 4 keksa

    sve ovo skupa za 3dmax na low-end wide samsung ima smisla kao i mitraljez na mom cliu... gledaj nec, dell.

    zapamti da će quad core iduće godine u ovo vrijeme vrijediti negdje kao malo bolja večer u gradu, a ti ćeš i dalje zapeti na samsungom koji ima bleeding i sivu umjesto crne :wink:
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Jedina zamjera je maticna koja ima 965 chipset, bolje uzmi neki noviji kao P35, bolje ce te slusati sa tim procesorom a cjena je gotovo ista.
     
  12. mirza.oo

    mirza.oo Novi član

    ok izvini ali sad sam stvarno zbunjen, mozes li mi reci koje su dobra napajanja, diskovi, ram.. etc hvala
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    problem mi je kad ne znam što ti je sve dostupno... napajanja imaš popis pa traži nešto 400-450w+ ranga, ram gledaj corsair, crucial, supertalent (pa makar i u value segmentu), disk potraži seagate 7200.10 ili još bolje 7200.10 es (sumnjam da ćeš es naći, ali se raspitaj malo - vrhunski diskovi).
     
  14. mirza.oo

    mirza.oo Novi član

    eh pa neznam ni ja ali dostupno mi je vise manje sve sto se moze naci u sarajevu :)

    uglavnom ovu gore konfiguraciju sam sastavio iz http://www.plus.ba
     
  15. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Crysis će "iskorištavati" višejezgrene procesore, Alan Wake (kojem je minimum dual core procesor), UT2K7 i mnoge druge igre koje tek trebaju izaći
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    ne jednu nego dvije:)
     
  17. mirza.oo

    mirza.oo Novi član

    INTEL CORE 2 QUAD Q6600 BOX 4x 2.40GHz 1066MHz 8MB Sck.775
    Intel® Desktop Board D975XBX2 ili ASUS P5B Deluxe?
    DDR II 1024MB 800MHz KINGMAX x 4
    VGA EVGA nVIDIA GF8800GTX PCI-E 768MB ACS3
    COOLER ZALMAN 8000 Sck.775/754/939/AM2
    NAPOJNA JEDINICA FORTRON 650W, EPS, HQ, PFC
    HDD 250GB SEAGATE S-ATA300 16MB NCQ3
    DVD RW PIONEER 112DBK black Dual layer 18X
    TASTATURA BENQ X-TOUCH A800 INTERNET SLIM
    MIs LOGITECH ULTRAX B85 OPTICAL
    KUĆI?TE Sunbeam Trio
    SAMSUNG SM932BF 19" 2ms DVI

    sada?
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    - uzmi bx2
    - vidim nema ništa osim kingmaxa... uzmi njega, ali neka ti oni slože komp i testiraju prije preuzimanja da ne bi uletio u probleme
    - vga sam ti već napisao da nema potrebe za gtx modelom... ne budi lijen pogledo ja 8800gts 640mb evga je skoro 400km jeftinija od gtx, vjeruj mi da razlika u performansama između te dvije vrijedi 50km max
    - napajanje oke... možda bi rađe uzeo 500w sharkoon silentstorm (nisam imao puno krepanih u servisu, a ganjali su dosta konfe slične tvojoj bez problema)
    - sunbeam ti je isto govno kao i frontier-klasa... tt je bolji od toga (ne vjerujem da sam to napisao)... evo gledam brate imaš coolermastera, chiefteca i lianli (sve i jedno odlično kućište)

    monitor ne znam... vidim nema baš nekog izbora gornje klase monitora, tako da ako baš moraš uzmi samsunga 226bw (prvo si gore stavio 22" wide, sada si stavio 19" 4:3 monitor... wtf?)
     
  19. mirza.oo

    mirza.oo Novi član

    nemam blage veze o trzistu monitora ;) ali po performansama vidim da se jedino samsung istice iz ove ponude na plus computers po brzini odziva 2 ms, neznam ako neko misli da ima boljih monitora na plus.ba neka mi sada kaze :)
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    odziv i njegovu vrijednost zaboravi (prosearchaj malo forum, bilo je puno govora o tome), to je zadnje šta gledaš na monitoru.

    uzmi 226bw, nema ništa bolje koliko vidim.