dvije konekcije (raspodjela)

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by AggressoR, Nov 6, 2008.

  1. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Da li je moguce kako rasporediti dvije konekcije da jedna bude samo za download (p2p, torrent, rapidshare i slicno) a da druga bude samo za web (surfanje itd) i da su aktivne u isto vrijeme.

    (ADSL + bezicni internet)


    ADSL bi koristio za surfanje i ponekad download (nesto ako brze zatreba) i za freezonu, dok bi bezicni za download uopsteno.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ne bez nekog bolje routera ( 300-500km minimalno) a i pitanje je da li moze raditi preusmjeravanje odredjenog tipa saobracaja, ovi sto sam ih ja cackao uglavnom drugu konekciju koriste kao failsafe
     
  3. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    nesto sam citao i valjda je moguce nekako preko programa "Load Balance" raspodjeliti, samo me interesovalo da li je vec neko to uspjelo i kako.

    (negdje procita da je moguce preko virtualne masine, pa cu pokusati i tako, dignuti virtualnu masinu, nabaciti xp i pokusati)
     
  4. Moncho

    Moncho Komšija

    u svakom slucaju moze preko VM-a, ali tada ti zapravo koristis 2 PC za pristup netu. Interesovala me ova teme te sam gotov 20 tak dana pokusavao da se informisem na netu radi ovoga. I na kraju kada je sve propalo uradio sam VM i radi ko doxa :). Naravno, za malkice druge potrebe ja to koristim.
     
  5. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    znaci ide preko vm?
    (vazno je samo da mogu radvojiti konekcije a da su aktivne u isti vrijeme, dosta vucem sa torrenta i rapidshare (igre za xbox360) pa mi treba konekcija bez ogranicenja, tako da imam zoninu a dok skidam gotovo je nemoguce normalno posjetiti neke stranice pa sam zbog toga uveo adsl)
    pokusat cu ovih dana pa ako gdje zapnem ocekuj PM. hhh
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    mah VM-a radi ko doxa, tu nema price dude :). Trenutno radim sa 3 VM -a + host os. To su 4 konekcije, odvojene, doduse ne u pravom smislu da imam 4 razlicite ISP konekcije.

    Samo, koliko vidim u potpisu ti je samo 512 MB rama, tako da mozes zaboraviti na VM. Treba barem imati 1 GB rama, jer ces morati dodijeliti VM odredjenu porciju RAM-a, koju ce biti ekskluzvina za njega...
     
  7. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    ma problem kupovine jos rama je najmanji problem ako ce raditi.
    (pokusat cu u nedelju sta srediti)
     
  8. Mujka

    Mujka Komšija

    hoce radit :) windows performance edition recimo koji sam ja stavio za freezonu uzima ukupno 100 mega rama
     
  9. Moncho

    Moncho Komšija

    Mah raditi sa 512 MB u Host OS- u je muka, a kamoli jos VM stavit :). Kupiti jos jednu gigu i nece biti zime :). Sve mora raditi ko doxa. Bude li problema slobodno se javi na pm, pa cemo zajedno rijesiti :)
     
  10. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ako sam ja dobro razumio i ja bih mogao ELOB i ADSL ja 1 racunar spojiti ???? To bi mi mnogo znacilo ledja me zabolila savijaju ci se oko racunara , sad ukljuci ADSL sad iskljuci ELOB , posto se ja slabo razumijem oko tih stvari lijepo bi bilo to opsirnije objasniti kako se radi i kako idu postavke....
    :smt006 :smt006 :smt006 :smt006
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Uzmi jos jednu mreznu karticu, na jednu prikljucis Elob, na drugu Adsl i to je to.
     
  12. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Imam ja mreznu kartu u racunaru jos jednu , ali nemogu da vjerujem da je to tako samo prikopcaj i deri pffffff ja sam cuo da je to pravo zeznuto nastimati i komplikovano za koirstiti , kako cu onda konekcije napraviti de malo hurmasice pojasni opsirnije plss
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa ako zelis da ih koristis u isto vrijeme, npr da preko eloba deres torrente a preko adsla istovremeno surfas, onda digni virtuelnu masinu (npr VMWare) i to je to. Ako ti je jednostavno cilj da imas obje konekcije pa da ih naizmjenicno koristis (iz bilo kojeg razloga :mrgreen: ) onda je BAS TAKO jednostavno.

    Velik ti taj sig :|
     
  14. Moncho

    Moncho Komšija

    moze i jedna LAN kartica :), naravno sa odogovarajucimo switchom :)