Dying Light

Discussion in 'Igre i konzole' started by Patton2410, Jan 23, 2015.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Drugaciji osjecaj skroz 30fpsa na konzoli i pcu
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma najgore sto cesto pada ispod 30 fps, recimo buraz sa slabijom konfom ima bolje performanse.
    Kod njega je R9 270X, FX-6300, ne znam kako je to moguce :D
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    JA sam probao malo igru,performsnse odlicne,malo mi zatrza igra cim krenem igrat kao da je ram u pitanju,ono dok se napuni i onda ide fino glatko bez zapinjanja izmedju 60 i 40fps a bas sam citao negdje da igra ima problema sa FX procesorima pa mozda zato ne ide fino kod tebe.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da, i kod mene radi poprilicno dobro. 90% vremena je iznad 50fpsa.
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma ne znam sta je, ali kod brata je isto FX i to slabiji, pa mu opet ide bolje nego kod mene.

    EDIT: Je li moguce da mi ovako slabo radi jer sam na Win 8.1? :/
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Samo taj put druze mi se desilo da primjetim da je pao framerate, u eto 20ak sati igranja. 4 co op igraca, i to Kanada, Holandija i 2x BiH, + bruka zombija. Igramo svaku noc od izlaska igre. Niko ni od njih nije primjetio da je fps padao osim taj put, i ovom jaranu jos jednom kasnije.

    Po noci izletimo napolje i trkanje do objective-a sa ugasenim baterijama. Hahahaha. Ma nemas blage gdje ides. Kakva mrakacha. :D
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Eto presao i ja igru komplet, osim jednog challenga koji mi je bio malo peglativan.

    Malo me je kraj razocarao jer sam ocekivao neku malo bolju borbu, medjutim svelo se sve na bjezanje od zombija i na kraju susret sa Raisom, gdje samo treba pritiskati odredjene tipke.

    Sve u svemu meni odlicna igra, sacekat cu da malo ispoliraju, poprave performanse, izbace jos koji patch, a onda definitivno jos jednom odigrati.
    Neko spomenu da je gameplay los, meni je kako sam vise igrao sve vise odgovarao i nemam zamjerki u tom pogledu.
    Jedino me onaj grappling hook iznenadio sto su ubacili, pomalo to cini igru laksom nego sto bih volio, ali po noci itekako dobro dodje. :D
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vezano za pitanje o win8.1,i kod mene je 8.1 pa igra ide sasvim fino.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja ne preferiram grappling hook, pa me moraju u dosta slucaja cekat dok se popenjem regularno. hahaha. Ma mi nismo jos uvijek presli, i nakon 40h igranja. Previse zabave da se ganjaju stalno glavne misije. Uglavnom ganjamo sporedne... Tako da smo na nekih 50%. Tek usli u 'Old Town'. A kad smo usli tamo, opet se vratili nazad, da pozavrsavamo side misije. :D

    Jedan od nacina zabave, je nocno istrazivanje, i ubijanje. Jaran snimio danasnju nocnu expediciju:



    Ev' moja statistika:

    [​IMG]
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. RaP

    RaP Komšija

    Meni licno je igra odlicna nisam odavno odigrao neku SP igru u komadu dva sata, sve sto je bio Dead Island sad je jos bolje samo da rijese taj frame rate jer je ponekad stvarno odvratno.
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ako izadje kakav patch, zamolio bih da nas neko obavijesti u ovoj temi, i ja cu uradit isto ako prvi primjetim. :D
     
  12. RaP

    RaP Komšija

    Za sve one kojima smeta onaj film grain evo dobar tool da se otkloni takodje se moze tvikat dosta stvar
    http://www.nexusmods.com/dyinglight/mods/18/?

    Ne razumijem zasto su stavljali taj filter, ajd zbog cut scena ok ali kroz citavu igru bukvalno mi je oci izbijao koliko me nervirao
    Koliko vidim izasao je 1.2.1 patch ali ne donosi nista posebno za performanse, na R9 290, zna pasti ispod 50 fps, za nepovjerovat
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo probao ovaj novi patch 1.3.0 al nikakvog poboljsanja performansi, bar ne na AMD grafama.
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma


     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    E kako su ludi s ovim glupostima :D
    I ja sam ovaj the last of us i plants vs zombies sasvim slucajno otkrio :D
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo i ja ovo probah, dadoh 35 eura za nju, odavno igru ovako skupo nisam platio i mogu reci wow, odavno me igra nije prikovala 2 sata u komadu da igram.
     
  17. RaP

    RaP Komšija

    Pa nije bas wow, ali ako si volio dead island ovo je jos bolje, samo nerazumijem frame rate, razlika izmedju dead islanda i ovoga graficki je slaba da se opravda ovakav grozan FPS u igri.
    U svakom slucaju meni je legla jer mi je dead island legao, samo mislim da je dead island imao dosta boljih lokacija, sto se tice price u ibadvije igre to je zanemarljivo, jer u obadvije igre prica je stvarno smjesna, ali steta mogli su malo bolje to odradit bilo je prostora.

    Na donjoj desnoj lakaciji mape ima otok mali na njemu je EXPCalibur, nabasa na njega, takodje kada se tijelo zapali sacekajte i onda se dobije blueprints.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ima i macheta na krovu jedne zgrade, koja pravi 500 damage. Moze se od pocetka igre uzet. Mi nasli toolbox gdje je bila, ali nismo mogli otvoriti, i mislili da je glitchana. Onda jaran vidi na streamu da je lik otvorio, na uputstva chat-a. Treba kutiju 70 puta sutnit, da bi se otvorila. hahahaha. Nikad to nebi skontali.

    I ja, jucer presao igru. 60 sati u co op-u. hehe. Zadnju fazu ne daju da igras u co op, nego moras sam. Dobra igrica. Valja je opet proci, sad ganjat trofeje. :)

    Danas prvi od 3 DLC izlaze. 3ci bi trebao da bude najzanimljiviji:

     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo konacno izasao patch koji poboljsava performase znatno, sad sam probo i puno to bolje ide sada.
    http://www.dsogaming.com/news/dying-lig ... rovements/
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Hvala na informaciji, jedva cekam da opet probam :D

    EDIT: probao sa patchom, ali nema nikakvog poboljsanja. Ne smijem se usuditi da kazem sa 100% sigurnoscu, ali mozda mi je cak i gore za 2-3 fps.