Elob Digitalna TV!!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Piroman, Feb 15, 2008.

  1. Piroman

    Piroman Komšija

    Ej raja, htio sam da pitam samo imal ko da koristi ovu Elob Digitalnu TV, koliki su tu troshkovi oko prikljucka i ostalo, evo gledam na:
    http://www.elob.ba/pdf/novi_cjenovnik.pdf
    Sta mu ovo znaci 1 STB??, i to preko 200KM!?..ko ce mu to uzet...ja sam recimo u stanu na AP-u, jel se to uopste isplati u stan uvodit, ili je bolje da uzmem kablovsku sa dodatnim paketom???trenutno koristim Satelitsku, uglavnom njemački kanali, pa me malo zainteresovalo oko te kablovske, digitalne, fazoni!?!?
     
  2. Loki

    Loki Komšija

    Ja sam uzeo u kući kad kablovska još nije ni bila u planu u mojoj ulici i skupo me došlo ali mi nije žao. Znači imaš standardne kanale kao na ELOB kablovskoj smao što dobiješ tanjir i reciever preko kojeg gledaš kanale.
     
  3. Zombie

    Zombie Aktivista

    Nisu bas isti kanali...
    "Osnovni paket za kablovsku TV sadrži 45 kanala, a dodatni paketi sadrže po 10 atraktivnih kanala. Programska shema za digitalnu TV sadrži 60 kanala."
    Uglavnom kritican izbor kanala, doduse, kao i kod svih kab. operatera u Sarajevu.
     
  4. Piroman

    Piroman Komšija

    Ma ja sam konto kupit digitalni resiver(zvao, pitao, oko 140KM dobar kosta), LNB(15KM, to je onaj kuhac sto ide ispred tanjira), a tanjir i kabal imam :smt003 :smt003 :smt003 , kaze da bi josh ugradnja bila oko 20-ak KM-ova, sa namjestanjem svih kanala, tako da bi mogao onda birat, digitv(paket srpsko-hrvatskih kanala), hotbird(discovery i ostali paytv), astra(PREMIERE 8) ).....samo bi morao, ako zelim to sve odjednom imat, kupit i motor za digitalnu(taj je automatski, znaci sam se okrece i trazi) i on je negdje 100KM-ova....!!!!
    Ma ja bi to odmah i uveo da znam da me nece jebavat za kodirane kanale, jer svi ti gore navedeni su kodirani...a za njih neznash koliko ce ti trajat, mozda pola godine, a mozda i 4 dana....zavisi sve od zastite kakvu oni tamo na drugom kraju nabacuju...a kad nabace..onda mi ga valja opet zvat da uradi update softvera za resiver(oko 20KM).....previshe mi riskantno...a Bogme i košta...a i ta kablovska...ufff..what to do :?: :?: :| :| :|
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    sa digitalnom je dobro sto imas puno veci izbor tv kanala od kablovske,samo sto,ako uzimas "soft" resiver,u zavisnosti od programa,treba unositi kodove kada se aknal zakljuca.ako te vise o ovome interesuje kontaktiraj na PM,da nesirimo zarazu ovdje dalje :D

    na kablovskoj mi je bolje sto te "ne jebe" kvalitet slike(ako je vrijeme OK) tako da samo saltas kanale i odamh imas dobru sliku.
    ono sto mi se ne svidja na kablovskoj jeste mjesecno izdvajanje novca na pretplatu.digitalni resiver kupis jednom,bude ti duzi vremenski period.kupis motor za njega,radi ti i na starim,i na sadasnjim i na buducim verzijama resivera :D

    sve zavisi od toga "sta volis" i kako to volis ;)