equalizer

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Dec 14, 2012.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima li kakav equalizer da malo uštelim zvuk po cejfu ? Onaj iz ralteka maskira one tise tonove. Pojacas malo bass i svaki put kada isti udari, srednji i visoki se smanje.

    Do sada probao DFX i srs audio sandbox ali i ako i jedna i drugi nemaju spomenuti problem, kod prvog se javljaju nekakve distorzije dok je SRS nejasan. Kao da stimas zvucne efekte pomjeranjem slajdera a ne da stimas klasicni EQ.

    Gogolao ali nisam nasao nista konkretno.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Refreš..
     
  3. techton

    techton Aktivista

    Posto je realtek zvucna takva kakva jest, meni jedino pomaze pravi mixer, pametnije ti je trazi neku bolju zvucnu ako nemas para za mixer. Software ti tu nece previse pomoci.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislio sam malo korigovati zvuk. Moze se i sa realtek EQ ali nebalans pri sviranju smeta. Da, nova karta bi bila rjesenje..
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ima ona asus xonar u imtecu nešto manje od stoje i ja sam bacio pik na nju odavno samo nikad doći na red. Ovo ostalo nema šanse da uzmem pošto mi je preskupo.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas na piku se moze naci odlicnih zvucnih kartica za male pare. Po 20KM bude i X-Fi Xtreme Music. :D
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Hajd preporucite neku kartu koja bi bila nesto bolja od ove integruse a da se tako moze uzeti za siću.

    Ja sebi uriktam EQ na telefonu i kada poredim zvuk sa kompa (kada koristim iste slusalice, steelseries 3h).. sa kompa bude presmjesan. Kao da su slusalice od 5KM. To me najvise nervira. A koristio recimo na telefonu razne EQ i ni jedan nije imao problem kao ovaj na realteku.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jesu li osjetno bolje od integruša i šta misliš kakva je ta i slična u odnosu na ASUS XONAR DS?
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja imam X-Fi Fatality i zvuk je izuzetan. Ne samo da je daleko bolji nego na integrirci i na Audigy SE, nego je bolji i od DAC-a u samim Z906 zvucnicima. Platio je 25KM, znaci verzija sa 64MB X-RAM memorije. :lol:

    A cak i jedna Audigy SE je daleko bolja od integrirke. U principu bilo koja Audigy/X-Fi kartica ce dati drasticno bolji zvuk od integrirke. Asus DG/DS/DX zvucne su isto super, samo koliko sam upratio nemaju sve DD i DTS podrsku, neke samo DD, neke samo DTS. Ova X-Fi Fatality koju imam je otprilike rang Asus DX kartice, ali veoma isto zvuci i Xtreme Music kartica samo sto nema X-RAM, odnosno ima 2MB a ne 64MB.
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  11. NAILS

    NAILS Moderator

  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa gledam ove kartice 15-20 KM a kazete da toliko poboljsavaju zvuk
    trebao bi i ja sebi onda nabaviti jednu,20 KM je bagatela za bolji zvuk

    kakav je ovaj model sound blaster live 5.1 i je li bolja ova ili audigy 2 kartica ?

    http://www.pik.ba/artikal/3834013/zvucn ... 1-digital/
     
  13. techton

    techton Aktivista

    Razlika postoji, ali na moze se reci da TOLIKO poboljsavaju. Problem je najcesce tih zvuk i neizbalansirana jacina zvuka kroz cijeli raspon frekvencija. Naravno ako driver ne moze adekvatno da emulira pravi eq, nista ne moze pomoci. Live 5.1 je bila dobra kartica nekad, moras samo da vidis kakvi su sad driveri za nju za win 7, ima li ih uopste i da li sta valjaju.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    koristim kucno kino (lg-ovo) kao zvucnike i svi su spojeni kao stereo,ne visekanalno i preko AUXa spojeni na racunar
    zvuk je i ovako solidan,jacina isto,woofer je jedino malo "klimav",zna brujati kada se pojaca skroz ali generalno je solidan zvuk u sobi

    nadam se da ce ga ova kartica barem jos malo popraviti,nasao sam na piku za cenera,bagatela :D
     
  15. techton

    techton Aktivista

    Iskren da budem, cisto sumnjam da ces na tom sistemu osjetit razliku. Ali, sto ne pokusati za 10KM
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobre su to kartice, ali za 20KM sam vidjao i Audigy 2ZS, ona je najjaca Audigy 2 kartica.

    Audigy SE je losija od ovih gore, mada je i dalje masniji i deblji zvuk nego sa integriranom. Za 30KM je preskupa...

    Ne gledaj uopce tu lajvicu, cak i dobre integrirane su danas jace od nje.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    znaci ova nije cemu,vidim ja pun ih pik po 10-15 KM a ja se zaletio :D
    a poboljsavaju li sta ove kartice zvuk na slusalicama ,kada se ustekaju u nju direktno
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Puno bolji zvuk je sa live 5.1 digital nego sa bilo koje integruse. Problem su driveri za win7, i ja sam zbog drivera morao preci na integrusu. Inace sto se tice cl kartica prvo vodi racuna postoje li driveri koji rade na win 7 pa tek onda uzmi u razmatranje.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imao sam lajvicu, bolji zvuk mi je davala integracija na tadasnjoj maticnoj ploci. Naravno, ima osjetnih razlika u integriranim zvucnim karticama, najmanje je bitno koji se codec koristi, posto tu ionako nema nikakvog DSP-a.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako je to bilo na win7 onda da, jednostavno ne postoje driveri na win7 koji ce je iskoristiti u potpunosti. Inace na winXP nema sansi da je integrusa bolja od live-ice.