Euro Truck Simulator 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by kolinsb, Sep 20, 2012.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    [​IMG]

    Igra za ljubitelje simulacije voznje kamiona. Ovo je nasljednik Euro Truck Simulator naslova (izmedju ETS i ETS2 je izaslo nekoliko "derivata" tipa German Truck Simulator, UK Truck Simulator, i nedavno je, kao uvertira u ETS2 izasao i Scania Truck Driving Simulator). ETS2 izlazi 19.10.2012, tj. za nekih mjesec dana. Mnogo stvari je poboljsano u odnosu na stari ETS, a kako izgledaju modeli kamiona i interijer, mozete vidjeti na ovom blogu
    Zaista impresivno, i jedva cekam da ovo zaigram :) naravno, bit' ce dosta mogucnosti kad je u pitanju izmjene kamiona, nadograđivanje itd. itd. dosta informacija i screenshotova se moze naci ovdje
     
  2. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Imam ja rođaka koji je nekad davno igrao neki od ovih Truck Simulatora, ili nešto slično sa kamionima, ko će se sad sjetiti. A sad sa Colinsom, to je dvoje ljudi za koje znam da su to igrali/igraju :D (zanemarimo sad Nijemce, oni su priča za sebe :p)

    Edit: sad se sjetih da sam zapravo i sam isprobao taj neki simulator kod rođaka, ali mi je bio bezveze. Ali zato one sporedne kamiondžijske misije u San Andreasu su bile odlične :D
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Dok sam bio mlađi meni je baš bila furka igrati igre ovoga tipa. Imao sam ih nekoliko. Moglo bi se ovo i probati, da ne bude kolins sam :p
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    18 Wheels of Steel: Pedal to the Metal je meni ostala u finom sjecanju :) Ne znam ima nesto i u ovim igrama privlacno, barem dok sam prije imo vremena hejbet :)
     
  5. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Igrao sam ja dosta ovih kamiona nekad davno na ATI 9800 :lol: Termoska kafe i po cijelu noc truckaj :lol:
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    18 wheels se igralo dan i noc, ne vjerujem da bi mi sad leglo :)
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam neki dan bratu snimio ETS i mislim da nije od tada prestao igrati, cim se vrati sa posla opali turu do Minhena :) Sad kad mu kazem i za ETS2 bit ce spektakl :)
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    JBG nekom je čejf docu u grad snaci se do firme napunit kamion , krenut na put , izvagat teret , izletit na autoput , napunit gorivo , odspavat pa krenut dalje uz to postovati saobracaj kao sto je nekom cejf raznjet glavu sa sacmaricom . Glupo je raspravljati ko sta voli
    Iznenadil bi se kolko je jaka moding scena za ETS .
    Sjecam se dobro , picim do pumpe parkiram se i onda da provjerim sta se desava na Ogame :D i tako all night
    Et ovaj Ogame su bili samo brojevi , vrijeme i sličice pa je bila igra do jaja
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Koja je se to tema na ovom forumu razvila u zrelu diskusiju bez da je pojedinci popljuju na ovaj ili onaj nacin?

    Pravilo da se o ukusima ne raspravlja u nasem mentalitetu jednostavno ne postoji.

    Trebace nas jos dosta dosta godina da sazrijemo......
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Upravo. Tema očišćena, žao mi nekih postova, ali šta je tu je. Imate PM za ljubavnu diskusiju.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Vidim da je krenulo zatvoreno beta testiranje. Uspjeli su dobiti licence za: Man, Scania, Reanult. Nadaju se da ce do izlaska dobiti i za ostale proizvodjace kamiona zastupljene u igri.
     
  12. Tesla

    Tesla Aktivista

    Super naletih na ovu temu a interesantno je da ne vozim.

    Imam vozacku vec 10 godina ali nisam nikad ni pomislio da kupim auto, uopste me ne privlaci voznja. Sa druge strane spomeni simulaciju i tu sam. Pogotovo ako se radi o kamionima. Jedva cekam da ova igra izadje.

    Weird ha?

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    narode, ima li zainteresovanih da se ova igra prevede i na bosanski jezik? Svi zainteresovani, sa solidnim znanjem engleskog jezika, se mogu prijaviti za prevodjenje. Vise informacija se moze naci OVDJE
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    poceli se odbrojavati dani, i do izlaska ih je ostalo jos samo 9 :) pusten u rad i oficijelni websajt: http://www.eurotrucksimulator2.com/
    igra se moze preorderovati vec, i na game.co.uk kosta 18£ s dostavom
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Evo jednog finog videa koji je ton_majstor napravio dok se vozio kroz Alpe :) :)

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. aeRo

    aeRo Komšija

    Fino ovo izgleda, ne znam koliko bi drzalo paznju ali me svejedno interesuje koji je cilj ove igre? Imaju neki odredjeni zadaci li je to vozi od tacke A do tacke B / freeroam ili?
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa naravno da imaju zadaci. Mozes da osnujes vlastitu firmu, ili da vozis za druge firme. kad osnujes vlastitu firmu, mozes kupovati garaze, kamione, uzimati vozace da voze za tebe itd itd... mozes dignuti kredit kod banke (to je novina koja nije bila u ETS1, i ton_majstor kaze da su banke nemilosrdne ako ne vracas kredit :D :D mozes propast' ko grcka haha)... svakako je cilj preuzeti teret s stovarista, i bezbjedno, postujuci saobacajne propise, prevesti ga na drugo mjesto. tokom igre napredujes. za opasne materije (gas, naftu, vruce hemikalije itd.) ti trebaju odgovarajuci certifikati da bi to mogao prevoziti, a te certifikate moras kupiti i koji kostaju poprilicno, ali zato prevoz takvih tereta nosi najvecu zaradu. za prevezeni teret dobijas lovu (s kojom kupujes kamione, garaze, rentas vozaca, nadogradujujes kamione itd itd) i dobijas bodove na osnovu kojih ti raste level. tokom voznje moras paziti na kolicinu goriva u kamionu, moras pratiti koliko ti je vozac naspavan i sl.
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    jos 2 dana do izlaska igre :smt007 :smt007 :smt007 ista se u digitalnom izdanju moze nabaviti na dan izlaska, tj. 19.10, dok ce se ficizka kopija igre moci kod vecine trgovaca kupiti 7 dana kasnije.
     
  19. rama

    rama Aktivista

    Meni je ovo baš jedna od onih igara koja i nije čemu na papiru, ali u praksi... Ne znam ko mi je spomenuo istu, hajde reko da probam. Prvo kontaš nemaš šta radit, dosadno. Vozaš kamion tamo vamo. Onda se uhvatiš kako u 4 ujutru gasiš računar i kontaš da li ćeš zarađene novce potrošiti na unaprijeđivanje kamiona ili uštedit još malo pa uzeti novi. :D
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    upravo tako. osjecas se bas ko nekakav manager, kako najbolje rasporediti zaradjenu lovu. da li kupiti licencu za prevoz vrucih hemikalija, da li kupiti licencu koja ti omogucava da radis kao prevoznik u nekoj drugoj zemlji (u ETS1 se za svaku zemlju morala kupiti licenca, kao da otkljucavas tu zemlju, inace ne mozes uci u tu zemlju, preko granice), da li pojacati postojeci kamion, ili se patiti jos malo s njim, sakupiti para, pa kupiti novi, da li pri toj kupovini prodati trenutni kamion, ili osnovati firmu, pa rentati nekog vozaca da radi s tim kamionom... da li kupiti jos jednu garazu, da li postojecu prosiriti da u nju moze stati vise kamiona.... znaci, nije samo zakaci teret, i opali po gasu :D jos su sad stvar zabiberili tako sto mozes kod banaka dizati kredite, pa moras dobro kontati da li ces to moci vracati (banka te moze do bankrota dogurati :D). pa moras sad paziti dobro, jer imas radnika koji su ljencine, ne rade, a primaju platu, cime ti samo stetu donose... valja ih upratiti, pa otpustiti i nove zaposliti :lol: :smt005