EuroBasket 2013

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Aug 23, 2013.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    idemo mi :mrgreen:
     
  2. veki81

    veki81 Aktivista

    Jbg. nisu momci znali kako bi tebi bilo draze, pa su odigrali kako su znali i mogli.
     
  3. bug

    bug Aktivista

    Ovi sto su igrali su odigrali na maksimumu svojih mogucnosti,s obzirom na trenutnu formu, nema se tu sta zamjeriti. Ovako gledajuci unazad, svaku utakmicu su momci igrali bolje od one prethodne.
    Prva protiv Latvije je bila bas losa i u odbrani, koja je u svim ostalim utakmicama bila jako dobra, i u napadu, i to je presudilo. Svejedno, s obzirom na stanje u nasoj kosarci posljednjih godina, na nikakva ulaganja, bar sto se tice ovih klubova sto su stvarali igrace za reprezentaciju - KK Bosna, znamo u kakvoj je situaciji, Sloboda Dita koja je stvorila Teletovica je bankrotirala, ovo je vise nego dobar rezultat.

    A ove komentare o tome da bi nekom vise prijalo da se izgubilo 20 razlike ne bih komentarisao, dovoljni su sami za sebe.
    I onaj gore sto spominje mentalitet malih nacija - kakve nacija veze ima sa bilo cim?! Mozes reci mentalitet neke XY ekipe, a ne nacije.
    A sa mentalitetom ove ekipe je sve bilo OK, samo nam je falilo malo vise forme kod par igraca, i jos par da znaju igrat barem 2 min. dok ovi glavni predahnu.
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    odlicna utakmica,trudili su se,igrali srcem i vjerovali su u preokret,pa na poluvremenu je bilo samo 1 razlike a onda pocetkom 4/4,+16
    tu su malo pogrijesili,teletovic ponesen atmosferom je pokusao jos 2-3 nemoguca suta,za minutu smo iskoristili bonus i dalje se nije moglo

    uglavnom ne bih nikoga kritikova,odlicna utakmica svih,samo nisam znao da je wright bas toliko van forme,pa on ja mislim ni zakucati ne bi uspio,lopta bi nekako izasla iz obruca :D
     
  5. efo

    efo Komšija

    Izgleda da nam je fakat trebalo 10+, moja greska. Fazon je sto se ne gleda cjelokupna kos razlika, nego kos razlika medjusobnih utakmica timova koji udju u krug sa istim brojem bodova... 10+ nam je trebalo da izbacimo opet Litvaniju, jer su nas Latvijci nagazili 11 razlike, a Litvanija njih 8.

    Znaci ne samo da nas je taj poraz protiv Latvije u prvom kolu kostao zbog samog poraza, nego i tih -11 nas je sjebalo na kraju. Da smo izgubili sa -7 ili manje protiv Latvije, sad bi isli dalje.

    Sve u svemu, nemos' vjerovat jarane...
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Ovu tricu ćemo prepričavati mlađima, k'o one Nenine trice protiv Hrvatske:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. bug

    bug Aktivista

    E bas to, opet je ovo bila pobjeda protiv Litvanije, i to u utakmici koja je i njima znacila sve.
    Teletovic - iz svlacionice i sa parkinga :D


    Nenina trica u Splitu, Dzevdo ulazi u blok, kao da je jucer bilo, tad smo pobijedili Litvaniju u gostima i dva puta Hrvatsku sa Dino Radjom i izgubili od Litvanije kuci 30 razlike, bio je tada lockout u NBA pa je Sabonis dosao da igra, puco trice s mjesta :shock:
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017