externi hdd

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by proc, Dec 17, 2011.

  1. proc

    proc Novi član

    moze li mi neko objasniti da li je dobra kvaliteta click iomega externih hard discova ili su oni manje kvalitetni u odnosu na nake druge marke npr. western digital, hitachi itd. i da li se moze interni hdd ubaciti u neko kuciste pa da to bude externi hdd (tacnije da se napravi od internog hdd-a externi hdd) ???

    Hvala unaprijed ! ;)
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Pa i oni untar kucista koriste neki hard disk od proizvodjaca koje si naveo :) Naravno, ako vec posjedujes disk, samo kupi odgovarajuce kuciste.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Moja ti je preporuka Cooler Master HDD Case Xport 351 SATA Black. Kupio ga jaranu u uniexpertu prije godinu dvije i radi super samo izgleda nemaju ga više na stanju, 50-ak KM.
     
  4. proc

    proc Novi član

    aha, znaci Cooler Master HDD Case Xport 351 SATA Black je kuciste za hdd i unjega moze bilo koji hdd ???
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da naravno,s tim da imas kucista za 3,5" diskove iz desktop racunara i 2.5" iz laptop racunara pa treba obratiti paznju kad kupujes da ne promasis dimenzije diska/kucista.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ovo kućište gore je za 3'5 hdd zaboravih napomenuti, dakle hard diskove od desktop računara.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Bolje ici na 2.5" kuciste i odgovarajuci disk, ne moras nositi dodatno napajanje, samo ustekas u usb i gotovo.
     
  8. proc

    proc Novi član

    eeej svidja mi se ovo gore kuciste Cooler Master HDD Case Xport 351 SATA Black koje odgovara za razne vrste hdd-ova, jeste tacno da su ovi velicine 2.5'' mozda malo i prakticniji zbog toga sto ne treba dodatno napajanje ali ovi od 3.5'' su vecih kapaciteta pa mi se zbog toga odgovaraju a i sam disc se moze u ubaciti i u centralnu,a nadam se da cu uspjeti negdje da pronadjem ovo externo kuciste Cooler Master HDD Case Xport 351 SATA Black...

    e sad ja ne znam, od kojeg proizvodjaca da trazim disc ovaj od 3.5'' imam ponuda za western digital pa ne znam da li da uzmem, prodaje covjek od 640 GB za 45 eura, pa sam u dilemi ???
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Extra disk za te pare. Neko i na forumu prodaje pa pogledaj, ako vec ne mislis na tog :)