filename.zip.001

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by zijo-bosnjo, Jun 5, 2010.

  1. zijo-bosnjo

    zijo-bosnjo Novi član

    skinuo sam neki file i u djelovima je "nazivfilea.zip.001 , nazivfilea.zip.002 ... nazivfilea.zip.022" i pokusao sam extract pomocu winrara ali mi izbaci error da je file ostecen ili nepoznat format ,pa sam pokusao pomocu winzip-a medjutim ni on nemoze da unzipuje file.Pa sam pokusao pomocu 7-zip ali bezuspjesno.

    Pomocu kojeg programa modu da extractujem ovakve fileove ???
     
  2. Zlatan

    Zlatan Komšija

    probaj desni klik pa onda probaj SVE one razne opcije u 7-zipu...kod mene je skoro tako bilo jedna opcija radi a druge 2-3 nece izbacuju error
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Probaj i WinRAR mozda sa njime uspije.
     
  4. djenous

    djenous Novi član

    izgleda mi da to treba prvo spojit u jedan file sa HJsplit-om
    a onda raspakovati
     
  5. Surveyor

    Surveyor Novi član

  6. zijo-bosnjo

    zijo-bosnjo Novi član

    Eh to je to sto mi je trebalo , HJSplit spojio sve i onda laganini na extract :D

    Hvala
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    usput ne kontam koja je svrha hjsplita u ovakvim slučajevima kada se sa winrarom fino može arhivirat i to sa partovima proizvoljne veličine, još kad se doda recovery onda nema frke. ja kad nešto skidam i vidim da treba hjsplit lagano preskočim.
     
  8. GW

    GW Moderator

    To samo glupani stavljaju. Isto ko oni tipovi što stavljaju passworde na arhive.
     
  9. Surveyor

    Surveyor Novi član

    HJSplit ima u Java verziji, znači radi i na linux-u.
    WinRar nije besplatan.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako ga ja koristim besplatno? :lol:
     
  11. zijo-bosnjo

    zijo-bosnjo Novi član

    Dobro piraterija je druga prica :D
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa nije piraterija, nego kad ti istekne onih 30 dana, samo izbacuje warning da je isteklo, ali i dalje mozes koristit program normala.. Njihova greska :)
     
  13. GW

    GW Moderator

    Nije to nikakva greška. To je kodirano ponašanje. Ipak, nema se smisla glupirati sa tim kad imaš besplatan i bolji 7-Zip.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Mozda je nekome zanimljivo da svake 2 minute klikce na "remind me later" ili sta vec pise :D