FireFox nadogradnje i nove verzije

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by ming, Jul 27, 2006.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Xmarks, napravis acc na ff/chromu, synca ti bookmarke, isto tako uradis na drugom browseru i imas bookmarke synacane i na ff/chromeu, jednostavno da nemore jednostavnije, plus lastpass, drama.
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    cudno, ne mogu pogledati filma na filmoviziji, cim krene film odmah zamrzne, vala bas su ga sad stvarno uprskali
     
  3. civil

    civil Aktivista

    Ovih dana surfam na P4 sa 1GB rama i Firefox sam morao obrisati.Prakticno neupotrebljiv preglednik,sistem svjeze snimljen,sve sredeno, ali Firefox ne slusa.Ne mogu nikako skrolati stranice koliko ustopa,teze ssadržaje sa flashom preskacem,nije pomogao ni adblock+.Sad pisem sa Chroma i sasvim se normalno ponasa.Opera takoder dobro radi.Vrlo vrlo razočaravajuće
     
  4. GW

    GW Moderator

    Nešto se firefox tuče sa novim flashom. I na quad core procesoru šteka.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja imam problema sa flashom sigurno 2-3 mjeseca,cesto stopa a na prethodnoj verziji je redovno crash-ao flash,sada manje
    problemi si i kod kuce i na poslu,znaci nije do kompa,iskljucivo do flash-a
    sada sam primjetio da mi trza kada pustim video na youtube a i na drugim playerima na bazi flash-a steka video

    ne znam sta ga seru vise,neka vrate na verziju od prije pola godine,uredno je sve radilo,sada kako novija verzija,sve vise problema
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Adobe Flash je najveće zlo modernog doba.
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Previse experimentisu sa update-ima za flash player ove godine.
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I ja sam na Chrome prije par sedmica imao problem sa Flashom. Valjda browseri imaju svoj flash plugin, pa se klao flash koji sam ja instalirao i ovaj u browseru.
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Chrome ima svoj interni neki pa ga oni nekako kao odrzavaju, tj kasne za ovim zvanicnim verzijama. I ja sam tamo u jednoj temi pisao, meni uzas isto, nekad radi nekad ne, tu na laptopu mi je OK ali na racunaru ne mogu nista, sve na pocetku video zablokira i crasha Chrome, a i u drugim browserima je tako.

    Kao sto forzamilan rece, zlo :D
     
  10. Esh

    Esh HWB

  11. civil

    civil Aktivista

    Da li postoji neki add on koji će mi omoćuti da obojim slova bookmarka u bookmarks toolbaru.U pitanju je forefox 15.0.1.Tražim pomalo već nekoliko dana ali nema ništa
     
  12. JaLa

    JaLa Komšija

    Zanima me jel rjesen problem sa Flash Playerom ?
    Ja vec 3 mjeseca koristim FireFox sa starom verzijom Flash-a, i UVIJEK kada hocu da pogledam video, moram otvoriti Chrome i tamo gledati... Dosadilo je vise, a ne bih da prelazim na Chreome u potpunosti :)
     
  13. JaLa

    JaLa Komšija

    Jel niko vise ne koristi FireFox il sta :D
     
  14. kAcA

    kAcA Aktivista

    Radi sve ok kod mene :D Btw. tu je i nova verzija - 16.0.1 :D
     
  15. kvaju

    kvaju Komšija

    Koji problem? Firefox mi nikada probleme nije radio, jedina stvar što me smetala je što su ko novijih verzija maknuli home , refresh i stop po defaultu, pa sam ga morao vratit na mjesto, to je jedina primjedba što se ff tiče :D
     
  16. civil

    civil Aktivista

    Izgleda da nije u potpunosti još uvijek.Sinoć nabacim Operu i iznenadim se kako glatko radi sa flash sadržajem.Učitavanje nekoliko gifova, za koje sam navikao za dobro zaštucaju u firefoxu, je bilo nevjerovatno glatko i trenutno.Niti firefox niti IE mi kod uploada na skydrive ne izbacuju statusni prozorčić u kojem vidim progres,kod Opere nikakvih problema.Ne potenciram Operu ali Mozillin tim više ne radi tako dobar posao.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sad updateovo flash, al dzaba, ne mogu video pogledati normalno a da ne zamrzne
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Google Chrome FTW :)
     
  19. civil

    civil Aktivista

    Naletih na waterfox: http://www.waterfoxproject.org/ by mozzila, browser namjenjen x64 bitnim sistemima.Mogu reći da je ovo vidno poboljšanje u odnosu na obični firefox.Tačno se stranice brže učitavaju. Koristi li još neko i zna li neke detaljnije informacije
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Upravo probao, meni se opet Chrome cini kao brzi :)