Flash problem

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Venom, Sep 22, 2008.

  1. Venom

    Venom Aktivista

    Znaci imam problem sa Flash stvarima opcenito. Bio to .swf file na hard disku ili neka igra na webu. Jednostavno receno stopa i svakako ide nevjerovatno sporo. I opcenito cim pokrenem nesto vezano za flash komp mi drasticno uspori... Ne znam do cega moze biti, zadnji adobe player je instaliran, shockwave player je zadnji...
    Koristim Firefox , na Chrome-u i IE-u je 5% brze, al opet je presporo i stopa. Stvarno ne znam sta da pokusam, trazio sam po netu sta mogu da uradim, al nema nikakvog konkretnog odgovora. Stavljao sam i kvalitetu Flash gamesa na low, ali isto popuno, samo malo brze ide.
    Kod jaranice koja ima istu konfiguraciju, samo 768MB rama i rezolucija 1440x900, ide savrseno glatko. Mislim nemam nikakvih spyware-a niti virusa na kompu... Stvarno ne znam u cemu je fazon.. Pa ako ima neko kakav hint bio bih zahvalan :D
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Uzmi screenshot procesa u pozadini.
     
  3. Venom

    Venom Aktivista

    [​IMG]

    Eto...

    Btw Firefox zauzima 100MB :shock: wtf?!
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Normalno je da zauzima toliko, cak i vise.. Evo kod mene trenutno ~130MB, otvoreno 10-12 tabova.. Firefox 3 uzima manje memorije, ako ga ne koristis, pocni :)
     
  5. Venom

    Venom Aktivista

    Koristim Firefox 3, 1 tab i zauzima 100 mega... nigdje veze

    Edit: Al hajde nebitno to, jel mi moze neko pomoci oko ovog problema, i btw primjetio sam da mi cak i oni Winks na msn-u stopaju :S...
     
  6. GW

    GW Moderator

    Meni je čudno da imaš 2 msn procesa.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Mozda koristi onaj dodatak msn plus i skriptu za vise istovremeno logovanih accounta, tad otvara i posebne procese.
     
  8. Venom

    Venom Aktivista

    Upravo :mrgreen:

    Ali jel moze iko da pomogne, a ne neka glupa pitanja da postavlja :smt005
     
  9. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Ma lupi nove windowse i rjesen problem za manje od sata...postoji najmanje milion potencijalnih misticnih problema kao sto je taj tvoj, ne mozes i ne trebas rijesiti svaki od njih...cuvaj zivce za sta drugo....
     
  10. Venom

    Venom Aktivista

    Vjerovao ili ne, ali ovaj problem imam otkad imam racunar. Znaci formatiran je dosad jedno X puta, uvijek mi je flash stopao otkad znam za sebe...
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ne dizem novu temu.

    Da li jos neko ima problema sa flash playerom ? Ukratko, prilikom gledanja klipova na netu bilo youtube ili nekih drugih, ponasa se ovako:

    [​IMG]

    ..sto uzroku je trzanje prilikom gledanja. Nakon sto ugasim klip on i dalje nastavi zezati:

    [​IMG]

    Nakon sto ga ugasim, prilikom otvaranja neke flash stranice, sam se aktrivira i onda uredno radi. Takodjer nije slucaj uvjek isti. Ili jednako svakih 5-10 sekundi zapne klip ili zapne samo nekoliko puta prilikom gledanja a desi se da klip ide uredno bez da i jednom zapne. u 80% slicajeva klipovi zapinju bilo u Operi ili u FF.

    Dizanje sistema i promjena drivera nije pimoglo. Probao dvije flash verzije i desava se isto. Sada je mislim zadnja neka verzija f. playera.

    Ima li neko ideju sta bi moglo biti..
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Refreš.
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Desni klik na flash aplikaciju, settings i iskljuci Enable Hardware Acceleration pa provjeri jel onda radi ok.
    Samo da vam kazem da se pri reprodukciji flasha koristi graficka karta :smt111
    I neke opcije u CP drajvera grafike su znale zezati..
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Zaboravio sam skorz na to te mi lik prije tebe napomenu i sada nema ove gnjavaze procesora ali klipovi u FF i dalje trzaju. Da, driveri su reinstaliran i nekoliko puta pa i dizan sistem ali jok.. nije bilo promjena. Hajde neka mi je makar procesor ostavio na miru.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Jok.. opet isto.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa koristi IE :D
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Ugasio sam 5-6 flash stvari koje su mi prije pomogle oko neke flash poruke koja je stalno iskakala. Pogledoa sam nekoliko klipova, restartovao PC (ostavo hw akceler.) i nije ni jednom zapelo. Proc sa klipom izgleda ovako :

    [​IMG]

    Nadma se da ce trajati.

    Ako nista, probam onda i to. IE.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Kazeš IE..jedino mi to izgleda ostaje, svasta.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako vratiti defaultne postavke za adobe flash ?
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    uninstaliraj, restartuj, instaliraj.