FreeAgent Pro-problem

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by daco87, Jun 20, 2010.

  1. daco87

    daco87 Aktivista

    [​IMG]
    seagate 500gb

    imam problem s ovim externim, tj. jutros kad sam upalio nece da ga komp prepozna. nema nikakvog zvuka da je usb ustekan. sinoc je normala radio. imal ko kakav savjet???
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Mogao si vala stavit i u odgovarajuci podforum :)

    Probaj na drugom kompjuteru, to ti je najlakse :)
     
  3. daco87

    daco87 Aktivista

    evo na drugom komp isto, samo se cuje neki zvuk kao da zagrebe ili sta vec i nista... ovo narandzasto sto svijetli nekad na sekund blinkne nije se prije desavalo...

    sorry za fulu podforuma :)
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni to zvuci na ostecen kabl. Blinka povremeno i PC ne prepoznaje - ne oglasavase za novi hardwer.
     
  5. daco87

    daco87 Aktivista

    evo probao od sixaxis gamepad-a isti usb i ista stvar, izgleda da nije do kabla.
    :cry:
     
  6. daco87

    daco87 Aktivista

    ako neko zna gdje mogu naci tut za rastavljanje nek javi, trazio sam al nista...
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  8. daco87

    daco87 Aktivista

    evo sjetih se ovoga i jedva nekako rastavih kuciste (s upotrebom dark force-a :mrgreen: )...
    izvadio ovu/o Barracuda 7200.11 500gb.

    kada spojim direktno na plocu, kada starta pc pise ono detecting IDE drivers i tako stoji jedno pola minute minut.
    pc prepozna master1 dvd rom i slave 1 dvd rw a nigdje ovog hdd.
    imal ovom cudu ikakog spasa ili spas u kanti da nadje?
     
  9. techton

    techton Aktivista

    Vjerovatno ti je disk usao u tzv. busy state. To se meni desilo i uspio sam ga popravit uz pomoc nokia kabla i terminala
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Serija 11 poznato po problemima, probaj skinuti firmware za taj model (pazi na tacnu oznaku) sa njihovog sajta i nabaciti na disk (ide za cas ja sam nabacio na jedan koji radi eve vec vise od godine).
     
  11. techton

    techton Aktivista

    Ne moze stavit novi firmware kad mu ne detektuje disk, to je problem. Zato se mora deblokirati busy state da bi se disk detektovao i stavio novi firmware.
     
  12. daco87

    daco87 Aktivista

    a naso sam to na netu nesto, prekomplikovano to za mene.
    mogul mi to negdje u servisu odradit?
     
  13. techton

    techton Aktivista

    Ne znam za servis, ali mozemo se ja i ti dogovorit za to.
     
  14. daco87

    daco87 Aktivista


    haj javi na pm koliko bi me kostalo to