Full custom watercooling by sena

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Sena, May 13, 2013.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Eto onda, ipak sam htio potvrdu nekoga iskusnijeg u ovom podrucju, ali garantovano, ni jedan proizvođac to ne radi, jer bih se zamjenska karta cekala 2 mjeseca onda, a to nitkome nije u interesu, pogotovo na zapadu, gdje postoje striktna pravila oko rma.
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    To nije tacno, i ako je grafa pokvarena i ne bbaca sliku opet mozes ocitati BIOS iz eprom chipa, stavis je u drugi PCIe slot a u prvi stavis neku kartu koja radi.

    Bootas u DOS uz pomoc bootabilnog USB sticka i sa atiflash programa ocitas EPROM, komanda atiflash -i 1 (ili 0) zavisno kako ga atiflash ocita).

    I onda taj bios skines na USB sa komandom atiflash -s 0 (ili 1) MybiosName.rom (umjesto MybiosName upises naziv po zelji).

    Nakon toga ga provjeris da li je originalan ili modovan, a sve ovo treje 5 minuta posla.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Mislio sam na totalno mrtvu karticu. Ne samo da ne baca sliku, spaljeni vrm-ovi i itd. Logicno ako se pali i ne baca sliku da ces sa blind flashom da je vratis na stock prije rma.
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nebitno da li je sprzena ili neki drugi kvar, ovaj nacin ocitace 99% EPROM chipova.

    Jedino da je prepolovis onda ne bi mogao da ocitas EPROM ili da unistis PCIE x 16 konektor na grafi.

    A opet se moze EPROM odlemiti i ocitati.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Eto ako se nekome nekada desi da mu garu zbog toga odbiju, ja mu dam grafu djabe. Odbijanje gare je poprilicno rijetka stvar, barem je ja nisam viđao puno.
    Cak su ljudi skidalji naljepnice sa sarafa na xfx kartama i opet im priznavali garu.

    A i gtx 670/680 voltage biosu su prakticki isti kao stock na prvi pogled, potrebno se zadubiti da bih se nasla razlika, opet jos jedan od razloga.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Eto ga, svi paketi su tu, datum je određen na 29 juni za sklapanje.
    Postam slike, i duboko se nadam pozitivne dojmove.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Eto ga, preliminarni build je gotov, iako je vise alpha faza, 240mm rad nije stavljen i jos neke stvare nisu bas kako zelim, pa cu u augustu praviti malu reviziju.

    Ali sena ne bi bio sena da sve radi iz prve, upalim racunar nakon 24h leak testa i ostanem ocaran gpu temp, stock clockovi heaven 4.0 33-35C, overclocked na 1.1 GHz 37-40C. Vrm-ovi goli do 80-90C, nista bas ne puse u njih, malo cu da improvizujem sutra.

    Ali cpu je vruc ko vatra, preko 100C u prime95 avx, bad mount, bad koolance pasta ili bad block, ako blok bude u havariji, kupit cu ek supremacy.

    Bleeding je drama tezak sa bay res, sada zalim za njim, tako da cu u augustu vjerovatno kupiti tube res, eto to je tih par stvari za reviziju 2.0

    Evo jedna slika leak testa, nista ne leaka, fittingsi obavljaju momacki posao, pumpa visi radi vibracija.

    Havarija je teska i sa kablovima i sa svime, aBd u augustu ce se to srediti kako treba.

    [​IMG]
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Nek je sa srecom, probaj to srediti sto prije da vidimo kakvih slika u "akciji" :D

    Sto se tice CPU-a, probaj vidjeti jel block dobro nalegao, ovaj moj eisberg je bio malo tezi za "nasarafiti" :D
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hvala, evo veceras vadim blok i stavljam nanovo CLLP ili GC-1, vjerovstno CLLP jer se lakse nanosi, pa cemo da vidimo.
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

  11. heroic

    heroic Komšija

    Pa nece valjda vezicama pricvrstiti vodeno hladjenje :D

    Kod mene je npr bio problem sto se osnovica koja se zakaci za maticnu, okrece skupa sa sarafom koji pokusavam usarafiti u nju, pa je trebalo to pridrzavati dok sam stezao :D Kod sene je vjerovatno skroz drukcije jer je kod mene obicni all in one cooler, ali eto, nije zgoreg probati ponovo namjestiti :D
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Stavljena gelid pasta, i sve pet, evo sad na 4.8, 1.42V, ispod 80C, na noctui to nije bilo ni u teoriji izvodljivo.

    I to bi bilo to, izbacio sam skoro sav zrak, par baloncica ostalo, ali je pumpa dead silent, pa mi se neda peglat s tim vise.

    Inace veoma zadovoljan, cak 240mm rad ni nisam stavio, nije bilo mijesta, mora ici vani, tako da sada samo je rx 360 i mcr 120, i opet grafe 35-40C hladnije.

    Vrm-ovi isto nisu losi, ali im treba jezeva i mozda 120mm fan za njih, ali neka toga za august.

    Sto se prasine tice, ocistio sam je sa svih ventova, samo je ovde po dnu ostala, ali to ce kompresor u augustu rijesiti.

    A sve je spojeno compression fittignsima.
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Hahaha vidi slike hrpa toalet papira.. :smt005
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sreca, ni kapi nije bilo, samo je otjerat zrak big, very big pain in the ass.

    Evo malo sam duze igrao i grafe su se stabilizirale na 45C.
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Svakakvih sam build log-ova vidio ali ovo je bas razocaravajuci, nigdje slika dijelova koje si upotrebio, onda slika faza kroz koje je prosao build pa do finished build slika.

    Trebao si se malo vise potruditi oko toga ako si vec se potrudio da napravis zasebnu temu za ovo.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jbg, ne ide to meni od ruke, niti je ikada islo.
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Fakat Sena, srceparajuca situacija.

    Da ne pricamo o katastrofalnom izgledu :p
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Aj sta kukate, bice u augustu bolje, sad sve sređivat, pa u augustu rusit.

    Ovo je vise bilo da se vidi kako ce se nositi, zato sam i napisao da ce biti rev 2.0, i nakon sto to bude gotovo ide iznenađenje.
     
  19. cryptex

    cryptex Novi član

    Svidja mi se odabir svega, sa tim da bih ja koristio od primochilla crijeva.
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nazalost, prekasno sam ih vidio u ek shopu.
    Inace su bili u planu, a i ova koolance su bili dobar deal za propustiti feet=1USD.