GA-965P-DQ6 vs P5B Deluxe

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by iskusni, Jan 19, 2007.

?

Koju od nublarskih ploča

  1. GA-965P-DQ6

    28 vote(s)
    100.0%
  2. P5B Deluxe

    0 vote(s)
    0.0%
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne moze bit ploca da se dobro overclockira a da je nestabilna. Samo kvalitetne i stabilne ploce se omogucit veci overclock. Dakle one koje imaju bolje izvedenu naponsku jedinicu za proc, kvalitetnije komponente, bolji bios, itd...

    Ako ploca ne moze radit na defaultu onda se nece ni ocat jer ta ploca ne valja. Govorim opcenito. :)

    BTW podrska Gigabyte-a je na vrlo visokojh razini, pogledaj samo koliko su izdali bios-a za DS3/DS4. Treba jos imat na umu da su to bile jedne od prvih 965P ploca, kao sto je nekad Asus A8N-SLI bila prva SLI ploca izdana sa HRPOM musica koje su tek kasnije sanirane.

    Jos stoji cinjenica da je Gigabyte imao OCAJNE NF2 ploce. Ali to je bilo davno...

    EDIT: dok sam ovo pisao vidim Dog je ukratko odgovorio :D
     
  2. Predator

    Predator Aktivista

    Ma j**o OC neka radi kako treba ostalo cemo lako.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To moze i Asrock. Zasto onda imas Asus P5B?
     
  4. Predator

    Predator Aktivista

    Nevolim asrock iz vjerskih razloga volim kvalitetne stvari po toj vasoj logici sta ce nekome audi,bmw i sl kada i yugo ima tockove i motor pa se kotrlja se po cesti.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    :lol: vjerskih...:D

    Nije to ta logika. Ti velis da te oc ne zanima nego ti je vazna stabilnost, ovo, ono. A ja ti velim da bi ti to pruzila i Asrockica, drugo je sto ti nju ne bi kupio jer ti djeluje jeftino. Predrasude.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    upravo... asrock je totalno oke proizvod i začudio bi se koliko je kvalitetniji (u smislu dugovječnosti) od puno razvikanijih imena.
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    A evo danas dodje i ta ploca (P5B Deluxe), i vec veceras se javi problem, naime Pioneerov DVD-RW je sljakao sve u dure, kad odjednom brat se žali kako je morao restartovati PC i nakon toga mu sporo diže sistem, nakon toga htio je nešto prebaciti sa CD-a, ali ovaj nije mogao očitati CD, jedino je DVD-eve čitao da bi nakon sljedećeg restarta totalno zakazao, ništa se nije moglo očitati. I evo ja nađem veceras ovu temu i vidim da ne treba instalirati jmicron drivere, izbrišem ja to sve kad opet ista stvar. Brat popizdio, poceo cmizdriti, kaze ti si kriv seljak jedan što si uzep Pioneer, što nisi Asus i tako.... :lol: , i meni dopizdi njegovo cmizdrenje i ja lagano izvadim ovog svog Asusa, ubacim u njegov, pokrenem kompjuter i voila, sve je opet na starom, a kod mene njegov Pioneer radi OK za sada, ali mu je opet ostalo sporo dizanje sistema, jest da ima na jednoj particiji Vista,a na drugoj XP, ali kada je tek donešen danas kompjuter dizao je sistem brzo i bez problema :?
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Asus=Pioneer sto se tice prza.
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    A ne znam vise ni ja sam, preznojih se veceras dok izmijeni uređaje, valjda ce sada raditi kako treba, samo da mi ne place iznad glave, vise mi ga je muka slusati, daj ovo, daj mu ono, nista ne zna sam osim sto zna upaliti kompjuter i igrati CoD-a šugavog. Dosta mi je za veceras i njega i novih racunara, moram se ja pozabaviti svojom strojkom :) , tj. skinuti chipset fan koji je izdahnuo nakon 3 mjeseca :p
     
  10. [tota]

    [tota] Aktivista

    Ja razmišljam da se preselim u podrum sa svojim obožavanim K7 u kombinaciji sa Xubuntu :lol:
    Jednostavno većina novijih ploča ima mušica... i meni je bilo potrebno vremena da ovu P5B dovedem "u red", ali sad radi hladno i brzo, osim onoga što su driveri (zvuk) za XP shit po pitanju boota (produže ga), ali ne stvaraju problem u reprodukciji zvuka - što je najvažnije.
    Zadovoljan sam sa njom, posljednji BIOS obavezno staviti, pročitati koju temu i neće biti problema :wink:
    Kad bi kupovao ponovo C2D ploču razmišljao bi između ove ploče (Vanilla) i Bad Axe 2 (za razliku od P5B 975X chipset, kao što SRV kaže mnogo skuplja od moje)

    Vlasnik od oktobra :wink:
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Intelove ploce opcenito nemaju musica. Ali ne znam da ijedna osim badaxe-ice dozvoljava oc. Ko voli imat proc na defaultu i gradi ozbiljnu masinu, najbolje mu je uzet Intelovu plocu.

    BTW badaxe-ica 2 je daleko skuplja od tvoje P5B vanilla.
     
  12. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Aha, znaci to je radi XP-a, nisam probao kako Vistu diže, moram se malo bolje pozabaviti konfiguracijom kada brata ne bude kod kuce da mogu rahat eksperimentirati, a bios cu provjeriti. Jedino mi na Visti stvara problem u reprodukciji zvuka ali haj nema veze, bit ce vremena i za toga :)
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kako je to cool...das toliku lovu za pisljivu plocu i onda imas silne probleme sa sporim bootanjem, krcanjem zvuka, optikanerima...

    Moja A8V-VM od 110KM nema ama bas nijednu musicu. Evo koliko je imam, nekih mjesec dana.
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    A jest, ali radi udure sad.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kojeg momka? Jel onaj "zaje***" tip u Tz? :lol: Ako je taj, onda me nista ne cudi. Meni je tvrdio da drzi svjetski rekord sa A64 na 2.8GHz :lol: :mrgreen: I to veli da se procesor bolje clocka kad mu se smanji napon :lol:
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    :mrgreen:
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sanjin je jos OK. Znam covjeka otprije. Slusa DT ko i ja. :mrgreen:
    E onda je ovaj "overclocker" neki treci, jer je nizi od Sanjina. (koliko se sjecam)

    Opet odosmo u OT.
     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Pusti OT-a sad :p
     
  19. iskusni

    iskusni Komšija

    moderatori brišite im sve ove postove, pokvariše mi thread :twisted:
     
  20. Predator

    Predator Aktivista

    Nije to sto djeluje jeftino jednostavno cijeli zivot gledam da nekupujem bas naj jeftinije stvari sto se tice asrock ploca to je u biti jeftinija varijanta asusa, sto se oc tice kada mi bude ovo slabo sto imam kupit cu Q6600 mada mislim da u principu niko od nas neiskoristava racunare ni 50% stvarnih mogucnosti sve je ostalo preseravanje i zelja za novim boljim.