Game of Thrones (HBO) [spoiler alert]

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Apr 6, 2011.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: Game of Thrones (HBO)

    5. knjiga, sa epilogom, 959 stranica, DONE. :) Jutros fakat.
    Odlicna stvar.

    Zapetlja ga frajer do bola :) Nadam se da nechu morat cekat 5 godina do nastavka...
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: Game of Thrones (HBO)

    Neke scene za drugu sezonu ce snimati u Hrvatskoj :D
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Re: Game of Thrones (HBO)

    Hajd' nek se kompenzuje malo nedostatak jeftinih turista iz BiH.
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Game of Thrones (HBO)

    Zima dolazi u Hrvatsku :)
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: Game of Thrones (HBO)

    Ja sam tek procitao prvu knjigu, sad sam na drugoj. Predobro je, zao mi sto je ned pogubljen, mislim da bi imao udjela dosta u narednim sezoanama, ovako se otvaraju uloge mladim :) dodushe jos ne znam sa ce se desit jer sam tek na 80 strani druge knjige. al mi je kraj prejak, 3 dragona su summonovala :D ou jee :D 3 kralja rat moze da pocne :)
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: Game of Thrones (HBO)

    Jedan savjet :) Ne vezi se za likove :)

    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Game of Thrones (HBO)

    Ovo je najbolji savjet što neko može dati za A Song of Ice and Fire :D
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: Game of Thrones (HBO)

    Ma slazem se defo, nego ovo se kosi sa dosadasnjim fransizama koje su izlazile, 1 postava kroz sve djelove, ovdje dolaze nove price, novi ratovi, novo sve, like it a lot :D
    jos sam stukao odmah poslije knjize i serije :) god god :) knjiga dosta bolja, ali dobro su pretocili na platno :)
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Game of Thrones (HBO)

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Game of Thrones (HBO)

    Kakve su knjige. Evo na sajmu svi djelovi 80km. Zeleni da li si ono ti čitao? Zanimljive? Da ne bacim pare ako je neko jeftino smeće. Nije baš da sam fan ovakvih knjiga, evo pokušao Lord of the Rings da čitam i nisam mogao, ali ako su GoT bolje napisane volio bih pročitat.

    Inače mogli bi otvorit temu vezanu za knjige i književnost.
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: Game of Thrones (HBO)

    Kako da ne.

    Mislim gledao si seriju. Nisu uopste ko lotr. Ili wheel of time. Realno pisane, dosta mracna atmosfera. Medju najboljim fantazijama koje sam citao a citao sam dosta.

    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Game of Thrones (HBO)

    Da na točak sam zaboravio, i to mi se nije svidjelo :)
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Game of Thrones (HBO)


    Ako ti WoT ne valja onda ne znam šta ti valja :D Biće da nisi ni prvu pročitao, pa si ostavio?


    Zašto kupujem prevedene knjige? Ne ide te engleski ili nešto drugo? Na engleskom možeš za 40tak KM nabaviti ASoIaF, što ti je duplo jeftinije i od te sajamske cijene ;) Samo da te napomenem da je serijal A Song of Ice nad Fire, a ne Game of Thrones :D

    +1 za temu o knjigama i književnosti :)
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: Game of Thrones (HBO)

    Domaci prijevodi navedenih knjiga ne da su uzasni. Kupio lotr i dao dalje poslje 10 stranica.

    Najbolje kad hrvati prevode Casterly Rock u kamenita tvrdjava. Za takav shit nedajem pare opet.

    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Game of Thrones (HBO)

    Da, hrvatski prijevodi su meni slabi, a zacijene ih duplo više nego srbijanske, koji su meni taman : )
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Game of Thrones (HBO)

    Da, istina za WoT, drugu sam do pola čitao. Inače ja nikad ne sudim o nečemu ako mu ne dadnem šansu, to važi i za serije, uvijek pogledam cijelu prvu sezonu ili pročitam prvu knjigu ako je triologija, ali ima stvari koje mi se ne sviđaju, inače nisam ljubitelj fantasy svijetova i čarobnjaka.

    Ide tema za književnost pa se prebacujemo tamo, mislio sam da neće bit ovdje raje, ali izgleda nisu svi geekovi :D
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator