gdje ima dobra pasta?

Discussion in 'Računari i komponente' started by bhd, Sep 18, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    za proc, da se nabavi, ovi skrtaci iz plusa i geneleca nedaju ko da je zlatom vrijedna, dade mi dmr malo, al mi treba kakva NOVA imal ko da donira, castim pivom:D
     
  2. burner

    burner Aktivista

    Pa to se valjda kupuje... Ja sam otišao u Plus (u Sarajevu) i "dobio" Arctic Silver 5 (3.5 grama) za 14 KM.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    aham ok..thanks
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    AC Ceramique nije nimalo losija(po nekim mjerenjima je i bolja) a znatno je jeftinija.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    ima u plusu?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Provjeri, trebala bi bit. Kosta oko 5KM.
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Koristio sam obje Ceramique i Termostab, ova druga varijanta je mnogo bolja i vrijedi svake marke (ima dosta da dugo traje).
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koja je to Termostab? Nikad cuo.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Arctic Silver 5 u plusu je stajao naziv termostab, vidim sad da nema veze sa pravim nazivom.
     
  10. Chode

    Chode Aktivista

    imas u Zicompu tube paste...
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To termostab znaci da je termostabilna, odnosno da ne mijenja svojstva zagrijavanjem.

    I AS5 jeste bolja od ceramique, ne puno, ali je bolja.
     
  12. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    ac mx-1 je dobra (valjda 8 godina drzi), a jeftina 8 km. temp 2 - 3 stepena niza nego sa ac silver, jest da je malo zahladilo u posljednje vrijeme.. :mrgreen:
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  14. Chode

    Chode Aktivista

    to 8 godina je marketinski trik! ko to jos ima 8 godina jednu masinu? ma daj.... takve reklame su smjesne...
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja znam da su neki sa AS5 sprzili proc. Nanosili na socket A Athlona, pasta provela i rezultat je bio sprzen proc. AS5 je na bazi srebra, ali prema prozvodjacu ne provodi struju. Ovaj slucaj govori suprotno.
     
  16. Chode

    Chode Aktivista

    uz BIOS zastite protiv pregrijavanja (gasenje kad premasi treshold) ne vidim kako je moguce spalit CPU? al dobro... ljudi svasta pricaju...
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Na socketu A toga nije bilo, AMD je to uveo tek sa s754 A64...
    I ovdje se ne radi o spaljivanju zbog temperature, nego zato sto je pasta provela struju. Istina jedan od rijetkih slucajeva, no eto...
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    hm.. samo da mi je znat zasto NEKIMA nije nikad pregorilo kad nije bilo paste?


    to mi nije jasno, znam par likova koji su testirali.. i normala... sve dira... koliko ja z nam pasta je tu da se cooler nezaljepi za proc..:)))) a ne da hladi..:)
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    il se varam:D
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
    Pasta sluzi da popuni neravnine izmedju procesora i baze coolera, tj. povecava dodirnu povrsinu, a samim time i hladjenje. Pasta se proizvodi da sto bolje provodi toplinu, te da sto duze zadrzi svojstva ;)
    A tebi ako se lijepi cooler na proc, stavi malo superljepka :lol:

    EDIT: Varas se :)
     
Thread Status:
Not open for further replies.