1. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    hej masteru da te pitam jos nesto ovaj cojek prestao da uvozi SP modele ali ima MSi 5900XT ali ja mislim da je to 128bitni mem bus.

    A ako je 128bitni onda ne valja nikako.

    Onda nista skupljam pare za zvjerku od 200 miliona tranzistora (NV40=1000KM)
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    ma ti si lud 100 gradi... dat 500€ za graf je stvarno suludo.
     
  3. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ma slusajte:

    recimo uzmem ovu Fx 5900XT 128 bit sabirnica pola godine ona ce "izlapjeti" jer nema Ps 3.0. 450KM

    za pola godine nv 40 ce i dalje biti oko 1000Km tj.

    znaci ako dam za nju pare za nv40 nemam para i moram kupiti neki slabiji model.

    taj neki slabiji model pola godine ako i toliko jer nece biti jaci od ove xt ponovo 450Km

    I sad draga gospodo dolazimo na cifru od 900KM
    I ponovo slaba graficka a nako das 1000 i budes pasa miran do besvjesti

    1000-900 je 100KM a za 100KM necu zaliti nikako samo mi je vazno da imam vrhunski komad hardwera u racunaru i onda ima da bude sila 200 miliona tranzisora mislim da cu na grafickoj imati vise nego na svim drugim dijelovima zajedno heheheh

    Vec vidim barton 2500+ nv40 2k1 20000 heheh sa 3000+ ima de leti na 21000 a sa overclokom grafe na 23000 hehehe SILA LJUDI SILA
     
  4. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    NV40 će biti dvostruko jači od postojećih GPU-a Autor nikola Datum: 04.03.2004 u 21:04



    CEO kompanije NVIDIA, Jen-Hsun Huang je juče po prvi put pristao da odgovara na novinarska pitanja povodom skorog izlaska NV4x serije grafičkih čipova. Prema njegovim rečima, nove kartice će ponuditi "dramatičan porast performansi", veći nego što je ijedna ranija smena generacija donela. Gospodin Huang je rekao da će biti jako razočaran ako NV40 ne bude bar dvostruko jači od ranijih rešenja kompanije. Ovaj skok performansi bi trebalo da donese veća programabilnost pajplajna što bi nove aplikacije trebalo da iskoriste. Kao i kod FX 5xxx serije i nova familija će imati primerke za svačiji džep, od najjeftinijih do onih koji nude beskompromisne performanse. NV1x i NV2x serije su imale samo po dva glavna predstavnika dok su ostali bili njihove modifikacije, NV3x je imala tri, dok će NV4x imati možda čak pet sasvim različitih modela koji će biti proizvođeni istovremeno. Huang je rekao da će NV40 koristiti PEG interfejs, ali ne i da li će imati PEG-to-AGP most. Sam proces proizvodnje NVIDIA-inih čipova je bio rak rana kompanije u proteklom periodu jer je veliki deo proizvenih jezgara otpadao na škart. CEO kompanije je izjavio da će NVIDIA primeniti nove tehnologije u smanjenju broja defektnih jezgara, ali nije želeo da kaže u čemu se one sastoje. Njegova želja je da vidi 100 % ispravnih jezgara kako izlaze iz TSMC pogona čime je dao do znanja da će tajvanska kompanija, a ne IBM, biti glavni proizvođač novih GPU-a.


    Evo nasao sam jedan clanak procitajte molim vas


    SILA NEBESKA
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ti vjeruješ ceo nvidia-e?!?! pa jesi ti čuo onu narodnu "svako svog konja hvali". šta misliš da ćeš ti profititrat ako iz nvidia-ine tvornice izlazi manje defektnih chipova?

    ima jedna slična priča sa m$-om... kad je izašao novi windoze (2000 ili xp, ne sjećam se), javno su popljuvali 98-cu kao zastarjeli komad softvera, u cilju prodaje novog proizvoda... onako besramno.

    ako čekaš ovu graf, onda će to doć i pci-x i pci express (e to će bit revolucija buahahah), pa će onda doć i btx-form matične i kućišta, pa će onda doć i ddr3 memorija, pa će onda doć... shvaćaš što ti hoću reć?

    a da ti ne pričam o tome kako je cijela graf industrija uvijek ispred razvoja igara... jel ti treba baš sad dx9? al još bolje pitanje je dal će ti trebat i za 6 mjeseci.
     
  6. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ma mislim da ce ovaj novi biti div heheh div

    ma skupljam par za njega ali ako nista ne bude onda samo furamo r420 ali mislim da nv 40 vraca nvidiu na tron
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ti očito nisi pročitao moj prijašnji post...
     
  8. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ma ok je to shvatio sam uvijek izlazi brze i bolje takva je tehnologija. Znam da poslije kad ili ako kupim nv40 izaci ce za pci expres i bit ce ponovo brza ali vidi ovo u taj pci expres bas i ne ulazem puno nade jer kao i agp8x bit ce za trunku ako i toliko brzi od 8x nego moraju natjerati nas kompmanijake da predjemo na taj standard jer nece biti agp kartica za high performace pa onda moras novu maticnu pa onda koja je najbolja pa izvali i za nju 200-300Km i onda tek pci expres.

    Naznam svejedno ako bude jaka kao sto se prica ima da je uzmem.
    Kazu da ce kostati oko 1000Km i imati GDDR3 memoriju na 1.2GHZ ali bit ce neki jeftiniji model za 600KM sa manjom freq ovaj ce vjerovatno biti obicni ali mora biti jaci od nv38 pa mislim red bi bio ako hoce na vrh.

    Ali eto ostaje da vidimo ali pa za doom 3 koji ce dolaziti u bundlu ja bih izdvojio 100KM vala cekam je xxx godina.

    U slucaju da ne bude bas toliko jaca od recimo Ati 9800 Pro onda cu da njnu kupim a ona je sad oko 500KM ma neznam ni sam vidjecemo kako ce se stvari odigrati.

    P.s. Ocu li moci gurati na svojoj Ti 4200 DOOM 3 i HL 2 ja mislim da hocu do 1024x768x32 bez aa i af.

    Pozdrav
     
  9. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Microsoft je odustao od nvidie zbog ovih cipova na ati 9800Pro i razlike ne performasama sa aa i af nasprem 5950Ultra a i jos su puno jeftinije.

    U svakom slucaju ja cekam nv 40.
    Stvarno mi je zao sto nisam naletio na SP model ali sto je tu je sad valja cekati ovu nv40.

    p.s. Imate li kakvih novosti
     
  10. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    hej jeste li vidjeli ati-ev novi cip ne podrzava P:S:3 vec se bave ko bjagi (ko na to pada) usavrsavanjem PS.2 hehehehheh

    HEHEHEHH nVIDIA RULEZZZZZZZZZZZZZ
     
  11. AggressoR

    AggressoR Aktivista

  12. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Znam da Ati ima 12pipelina ali nv 40ULTRA ima 16 kao i obicni.

    Mislim da ce napokon nvidia vratiti krunu jer dosta vremena je drzao ati
     
  13. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Otidji na Tomshardware.de (ili .com ak voliš na engleskom :)) i pogledaj malo VGA Charts part III....bez komentara!
    ;-D
     
  14. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Pa kako kod okrenes i tu je ati brzi.

    Ima bas si ti rekao u postu nv40 bench onu fino recenicu za nju ti dajem cistu 10-ku.

    Samo da nebude kao sa nv30 ali mislim da je nvidia dosta naucila o tome i mislim da se nvidia vraca
     
  15. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Eh ljudi moji, i vi se napisašte u ovoj temi.
    Oni koji otpisuju nVidiju svakako nisu ok. Hehe.
    Ovako, kaoneki rezime što sam gledao ovih dana, na odonosu anbudžet kojim raspolžae čovjek išlo bi po redu:
    5900xt
    5700ultra
    5600ultra
    5200ultra

    Pošto sam ja postao u zadnje vrijeme fan Gainwarda kada sam vidio kako se clockuje, posebon sam obratio pažnju na Golden Sapmle modele, ali o tome u drugoj temi.
    Moje pitanje bi bilo koje su u nas (BiH) orijentacione cijene ovih 5700ultra i 5900xt?

    (a znam svakako da "Golden Sapmle" modeli još više koštaju (po meni opravdano))
     
  16. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    ps. BeastMaster, svaka čast na makini koju si sastavio i na potpisu! De mi reci je li Xaser isplatio?
     
  17. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Pa recimo da nemam nikakvih problema sa pregrevanjem procesora a i Xaser je prilično tih ako se isključi onaj jedan bočni kuler.

    Sve u svemu ni u jednom trenutku nisam zažalio što sam uzeo TT Xaser II.
     
  18. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    U potpisu ti piše 2400Mhz, je li to 3200+?
     
  19. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    bas sam i ja trazio jedan fx5900XT Golden Sample i nasao sam recenziju pa cak da je memorija kucala na 880MHZ a GPU n 500 mislim da je to itekako ok.

    Samo red je na nove karte a mislim da je beast master odgovorio nedavno meni na ovo pitanje nepise mu 3200+(2200MHZ) nego samo 2400
     
  20. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Amd Athlon 3200 radi na 2200 Mhz. Kao što je kod mene slučaj.

    Ja imam opciju u Biosu sa stavim na oznaku 3200 i on ga automatski prebaci na 2200 Mhz tj . 11x200.

    A kod Mastera radi na 2400. I kod njega ne piše 3200 jer mu radi dakle na 2400 dok pravi 3200 radi na 2200MHz.

    Kod njega piše samo brzina procesora pošto Athloni nisu izašli u ovoj varijanti na kojoj je postavljen njegov procesor.