GeForce 8800GTX/GT/GTS

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by starac, Sep 20, 2006.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj naci posljednje dodatke za dx9 odnosno dx10.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Slazem se u svemu, al taj framerate je jedino bitan, ostalo manje-vise, zavisno od ukusa i razmazenosti...
     
  3. iskusni

    iskusni Komšija

    Oni su forsirali texture na High (opcija za High texture u GRAW se neće pojaviti ako nemaš 512 vid mem), tako da je normala da daje tave performanse. Kada bi texture bile na medium onda bi vjerovatno moglo da se igra i na 1920x1200 bez prob (vjerovatno)
    @stevie
    Ma kada sam rekao "manje količine AA mislio sam do 4x, jer za rez 1280x1024 4x AA je sasvim dovoljno, a za rezolucije iznad 2x i dosta; barem meni 8)
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma na LCDu meni super izgleda i 1280x1024 bez ikakvog AA, navikao sam igrati na 800x600 pa valjda zato :wink:
     
  5. azzaro

    azzaro Aktivista

    Nesto me interesuje kad se na vga rade ova "rezanja-cijene" :mrgreen: ako se moze povuc neka analogija sa cpu trzistem, bas kao sto Intel najavi taj mjesec xx pada cijena za 30% nisam cuo da nvidija tako radi (ati ?)...

    Ili to u vga svijetu ne ide tako?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma jok, kod grafickih "samo" izlaze novije serije. Tad padaju cijene.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo probao sam ovaj Lost Planet Demo, sve na max kad stavim 1280x960 ide nekih 2 - 3 fpsa :shock: A kad stavim sve na max a shadows quality na medium a shadows resolution na low onda ide Snow 19 a Cave 24, super igrivo jer je igra sporija ala Oblivon
     
  8. Riddick

    Riddick Aktivista

    Evo kako to ide na 8800GTX, C2D E6600 (3,8GHz) i 2GB RAM-a :wink:
     
  9. Riddick

    Riddick Aktivista

    Kad mozemo ocekivati padanje cijena serije 8800 :?: Izlaskom serije 8900 il 9xxx :?:
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    ma znamo mi svi Goransteina, svaka njemu cast, ali meni bi ipak bilo previse dati 1200 KM samo za grafu..jedino kad bi dobio na Bingu ili sl onda bi dao i za SLI ali ovako da crknem radeci i tolike pare da dam za grafu - to jok :wink:

    PS:Lik je taj svoj C2D clocknuo na ASUS P5B, obicnoj :shock:
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    Ništa čudno :p
     
  12. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Evo nesto jos ludje :)

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  13. ado_89

    ado_89 Aktivista

    covjece, je li ovo iz igrice ili????
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Nije, renderirana uvodna animacija iz nove spanske sapunice ''zagrli me jako''.
     
  15. ado_89

    ado_89 Aktivista


    joj tebe sulu, ti kad ne bi nesto provalio ne bi znao da si ziv. svakom tvom postu se ismijem :wink:
     
  16. iskusni

    iskusni Komšija

    NVIDIA Demo: Human Head
    NVIDIA's GeForce 8800 Ultra demo "Human Head" delivers a startling leap forward in realism for real-time characters. A new sum-of-Guassians formulation of subsurface scattering within a multi-layered skin model coupled with the blazing shading performance of GeForce 8800 Ultra enables rendering of realistic human skin at a level never before seen in real-time.

    To evaluate the complex skin shader and HDR lighting, "Human Head" computes 17 offscreen textures every frame totaling over 40 Million pixels, each shaded with lengthy pixel shaders. That's more than 1.2 billion pixels every second! 4096 x 4096 color and normal textures provide photo-realistic detail even at extremely close ranges. All this shading and texture processing requires both a level of shader performance and memory bandwidth unavailable until now thanks to GeForce 8800 Ultra.

    http://www.guru3d.com
     
  17. Goranstein

    Goranstein Aktivista

  18. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Neko nam je pravi ekspert. Pogledajte sada razultate grafičkih kartica i da li ih zaista treba zaobići u širokom luku.
     
  19. iskusni

    iskusni Komšija

    To važi za 8600 seriju, a 8800 rulez ;)
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    da da a i cijena rula :roll: :evil: