GeForce GTX 200

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by GW, May 12, 2008.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Da ti nisi pogresan rom skinuo? Ne vidim drugi nacin da ti od 280 napravi 295. Takodje, tebi ne treba najnoviji nvflash. Ne trebas gledati dalje od onog sa podrskom za 285 (jedino je tu moguce brljavljenje i to je do nvflash-a).
    Flashovao sam jedno 10ak puta (doduse svaki put preko usb-a) i nikakvih problema.
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    i ja sam kasnije sa USB a odradio flashovanje istim bios fajlom.
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    ako ko zna volt mode za memoriju na GTX 280, neka mi baci link, zdrobih se trazeci ali nigdje ne vidim nista korisno :)
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Softverski nema. A ne sjecam se ni da sam vidio hardverski jer i na vazduhu memorija na gtx280 moze potegnut 2700mhz sto je sasvim dovoljno. I najbolji rezultati su postignut sa memorijom na nizim taktovima, bitniji su shaderi i gpu.
    G200 svakako puno bolje reaguje na nize temperature nego na povecanje napona.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    ljud ima li ikakvih podataka, kada izlazi GT300? Do sad sam radio na projektima gdje je bilo maximalno 10 vila, a upravo radim na jednom gdje je ravno 40 vila. Raspade se ova 8800GT, dogurao sam do 28-me i sada viewport u Maxu ide nekih bjednih 5-6 fpsa :| Kontam sada dal cekat dx11 karte ili zaganjat kakvu GTX275
     
  6. GW

    GW Moderator

    DX11 grafičku od Nvidia-e gotovo sigurno nećeš vidjeti ove godine, ATI tek krajem, pa gledaj možeš li čekati.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    gt300 nece bit dx11? cudi me, s obzirom da win7 samo sto nije stigao
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Bice ali mozda nece biti ove godine (dostupna) :smt003
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    hmm, ok. razmislit cu onda jos..
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa sve zavisi koliko te investicija 'kosta'. Ako ti treba jaca graficka, i otplatices je kroz dva projekta (i dobiti treci), ne vidim razlog zasto ne investirati.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    ma otplatit ce nju ovaj projekat :D vec vidis ove krize, nije sigura koliko ce biti jos posla pa zato bi radije investirao u dugorocnije rjesenje (koliko je to moguce),a dugorocnije je sigurno GT300. vidit cu sa shefom hocel bit kakvih rodjendanskih poklona :mrgreen:
     
  12. dzeri

    dzeri Aktivista

    Ako racunamo da ce GT300 derivat u najboljem slucaju izaci u januaru i da ce high-end kostati min 400 dolara /jasno ti je koliko je to kod nas/, kako ti se onda isplati deverati sa starom karticom jos 4+ mjeseci pa potom istresti na karticu 800+ maraka i pratiti razvoj situacije?

    Je li ti iskoristava sta taj Max CUDA ili nesto slicno? Jesi li na Core i7?
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    nisu to kao prije vremena pa da dobra grafa kosta 400+ USD. I sada kad je tek izasla 4850 je kostala smjesno malo para za performanse koje nudi. Dodaj na to pad prodaje hardvera i jasno ce ti biti koliko ce da kosta. Ne koristi Max CUDA-u, a nemam i7 vec Q9450.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Sacekas koji mjesec kad izadje gt300 da padne cijena, a prodas tu gtx275. A to vrijeme se nisi "patio" s 8800gt :) Ionako ti se ne isplati da kupujes cim izadje, pa ces cekati pola godine da se stabiliziraju cijene :)
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    gledam upravo na ebayu GTX275 sa Accelerom, dosla bi me sa postarinom oko 5 stoja. ako ko zna da ima negdje na netu ili kod nas jeftinije - nek javi plz. Ili ako ima kakva stranica tipa dealextreme, gdje je postarina dzabaluka a imaju grafe.

    a iz USA bi me dosla sa postarinom 210 Eura ova MSI, takodjer custom hladjenje: http://cgi.ebay.de/MSI-N275GTX-TwinFroz ... .m63.l1177
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Koliko se ja sjecam u Genelecu ti je BFG oko 500KM.
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    A zasto da trazis custom hladjenje? Referentni hladnjak je i vise nego dobar ;)
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    navikao na ovaj S1 sto imam sada na grafi, ma divota kad nema variranja u obrtaju venta, tiha, hladna i mirna Bosna :) ganjao bi opet tako neku varijantu. Hajd nista, da ne spamam po temi, ako ko nadje gdje jeftinije od 210 eura / ili gdje je besplatan shipping nek javi
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  20. selvin

    selvin Moderator

    Evo sad gledam ta MSI sto si kasnije dodao je 527KM, tako da bi te izaslo jeftinije iz USA. A BFG je 487KM. A ja bi prije platio 50KM vise, zbog garancije ovdje.