Generic Host Process for win32 Services

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Dec 3, 2008.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Nakon par minuta ili koji sat koristenja neta, izbaci mi ovo:

    [​IMG]

    Kada idem dont send onda mi net ne radi kak otreba a prozore mi vraca u 16 ili 8 bitnu verziju. Moram restartovati komp.

    Koristio sam Malwarebytes' Anti-Malware, SmitfraudFix, Ad-Aware SE Professional i nije pomoglo. Imate li neko rjesenje?
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 puta objasnjeno. Odradi search foruma.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok.. stvarno nisam znao ali evo na pretrazi LINK ..ja ne vidim ni jedno alternativno rjesenje osim formata :?
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  5. Elegance

    Elegance Aktivista

    Ili jednostavno google.ba ;)
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    A mogao sam. Zaletio se. Nego ...vidim svi rjesavaju prob sa instalaciom patch-a. Ja sam ga vec davno instalirao.. onaj may.. evo opet sam instalirao onaj may pa vidjet cu hocel opet iskakat.

    Sorry zbog otvaranja teme bez da sam trazio odgovor negdje drugo.

    I da.. ne koristim googl.ba nego goolge.com.. mozda je u tome prob bio :lol:
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Opet mi ovo podje izbacivati :?

    Imam kakav noviji patch od ovog may.. mislim da je bio prije download na hwb-u avgust 8ako nesto nisam pomjesao)

    I sta treba selektovati kada pokrenem onaj patch.. ono, ima par stvari,... mislim da je bilo selektovano samo ono "kriticni objekti". a ima ispod onih jos "polja".
     
  9. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Kolega je instalirao Autopatcher s najaktuelnijim zakrpama za SP2 i taj problem otklonjen. Moja iskustva su da taj (majski) patch nije pomagao pa sam reinstal sistema, zakrpe, AV i onda na net...

    Probaj sa Autopatcher-om...
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma ja sam imao problem s ovim prije jedno godinu i nesto. Instalirao sam ovaj tada AutoPatcher_WinXP_May07_x86_ENU_Core.. i problem se otkloni. Instaliram ga sada ali nije pomoglo. Malo sam istrazivao i naso sam opet ovaj WindowsXP-KB921883-x86-ENU.. ne tezi ni 1MB.. kazu da je ljudima on pomogao.. sad, javit cu dal ce opet izbacivati.
     
  11. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Ma sada novi Autopatcher, što se sam ažurira na najnovije definicije. Skida sve kao i Windows Updates, samo što ga možeš koristiti na xx računara.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako ovo ne pomogne onda cu vjidjeto to da skinem..
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Opet izbaci. Izludi me zivog.

    gdje da skinem taj... novi autopacher?
     
  14. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ajde probat cu pa javim.. hvala
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    probaj ovo:

    Start/Run the command called regedit.exe (Registry editor). Navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE\System\
    CurrentControlSet\Services\NetBT\Parameters and on the right side, double-click TransportBindName - press delete and give it an empty value. That will close port 445. Also, go to HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\OLE and change the value of EnableDCOM from Y to the value N - that will close port 135. If you know how, you may also disable NETbios. Restart the computer and the bug might be gone.
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Lakse patch instalirati.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    hurmash1ca, Ma problem je bio sto mi patch nije rjesavao problem (a jeste prije, i jeste vecini). Sad kada sam uradio update vise mi ne izbacuje.

    Nije ni ovo gore lose.. hvala forzamilan,
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nisam mislio na autopatcher kad sam rekao patch, nego na fix sa microsoftove stranice na koji sam dao link u nekoj od tema koja se tice ovog problema.
    Radi se o ovom fixu (patchu): http://support.microsoft.com/kb/894391
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Hmmm.. ja sam instalirao WindowsXP-KB921883-x86-ENU a to je WindowsXP-KB894391-ia64-ENU. Meni ovaj prvi nije pomogao.. mozda pomaze taj sto si dao.. ovaj drugi.